زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۰۲:۴۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوجه گیری از سهره توی قفس

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
جفتگیری سهره با سهره در قفس
از اونايي كه تو قفس از سهره جوجه گرفتن خواهش ميكنم روشش رو توضيح بدن و از تجربياتشون ديگران رو آگاه كنند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۲:۳۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۲/۱۶، ۰۶:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #81
RE: جوجه گیری از سهره توی قفس
(۱۳۹۱/۱۰/۲۰، ۰۶:۵۵ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۲۰، ۰۴:۲۴ ب.ظ)daser نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت اساتید محترم چند تا سوال داشتم یه سهره ماده کرمانی دارم امادست
حالا می خام یه نر بخرم و ازشون جوجه بگیرم سوالم اینه که من سهزم کرمونیه
میشه از سهره معمولی استفاده کنم یعنی همین سهره سر سیاه خودمون یا باید حتما سهره کرمونی نر گیر بیارم

و اینکه سهره من رامه هیچ مشکلی نداره
از چه نوع لونه توی قفسشون استفاده کنم برا تخم گزاشتن ممنونم

سلام
بله دوست عزیز می تونید از سهرهء معمولی استفاده کنید اتفاقاً احتماله اینکه جوجهء داغسر هم بگیرید هست.
من خودم هم می خوام امسال سهره جفت بندازم و فکر کنم جا تخمی هائیکه بیرون قفس نصب میشه بهتره.

خیلی ممنونم ولی متوجه نشدم چه نوع لونه ای ؟؟؟
مطمانا سهره نری که می خام تهیه کنم این قدرام رام نیست
و نمیشه لانه رو بیرون از قفس گزاشت
تجربه فرار کردن سهره از دستمو دارم
می تونم از این لونه هایی که تو قفس مرغ عشق می زارن استفاده کنم ؟؟؟
یا باید لونه قناری بزارم ؟؟؟
۱۳۹۱/۱۰/۲۰، ۰۸:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #82
سلام
دوست عزیز لونهء مرغ عشق به درد سهره نمی خوره و اصلا داخلش نمی ره منظور از لونه های بیرون قفسی همین عکسی هستش که آپلود کردم.

۱۳۹۱/۱۰/۲۱، ۰۶:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، علی کلاهی ، 10reza10
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
ارسال: #83
(۱۳۹۱/۱۰/۲۱، ۰۶:۵۶ ق.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست عزیز لونهء مرغ عشق به درد سهره نمی خوره و اصلا داخلش نمی ره منظور از لونه های بیرون قفسی همین عکسی هستش که آپلود کردم.

سپاسگزارم از شما
ولی بر روی قفس هایی که من دارم همچین جایی تعبیه نشده برای قرار گرفتن ابن نوع لانه
اینو باید از جایی تهیه کنم ؟
یا باید خودم بسازمش ؟
یا باید با سیم چین یه قسمت از قفسو بر دارم و اینو اتصال بدم بهش ؟
به غیر از این نوع لانه نوع دیگری وجود نداره که سهره ها ازش استفاده کنند ؟
۱۳۹۱/۱۰/۲۱، ۰۳:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #84
سلام
قفسهای قناری (قدیمی هاش بیشتر) معمولا 2 تا در داره و این جا تخمی رو باید تهیه کنید و به درب کناریه قفس وصل کنید.
روش یه قفس کوچک داره و داخلش هم یه جا تخمی هستش...
اگر پیدا نکردید همین جا تخمی های معمولیه قناری هم جواب میشه دوست عزیز.
۱۳۹۱/۱۰/۲۱، ۰۸:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علی کلاهی ، عمادذر ، shams ، ha_med
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
ارسال: #85
(۱۳۹۱/۱۰/۲۱، ۰۸:۲۴ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
قفسهای قناری (قدیمی هاش بیشتر) معمولا 2 تا در داره و این جا تخمی رو باید تهیه کنید و به درب کناریه قفس وصل کنید.
روش یه قفس کوچک داره و داخلش هم یه جا تخمی هستش...
اگر پیدا نکردید همین جا تخمی های معمولیه قناری هم جواب میشه دوست عزیز.

سپاسگزارم از شما
براشون چی قرار بدم تا به اصطلاح اشیانشونو پر کنن
مثلا پنبه
پشم
برگ درختان سوزنی
خرده چوب
..... ؟؟؟؟؟
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۰:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #86
سلام خواهش می کنم
من خودم فکر می کنم اگر چیزهای طبیعی باشه بهتره مثل برگ درختانه سوزنی یا الیاف لونه سازی یا یه همچین چیزائی.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۰:۰۹ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۰:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علی کلاهی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #87
سلام دوست عزیز من برای لونه سازی از پشم نارگیل و پشم گوشفن و مقداری پنبه دونه استفاده میکنم.روشی که امسال امتحان کردم و جواب داد اینه که ماده سهره رو با ماده قناری آماده تو یه قفس میذارم بعد لونه و پنبه دونه رو تو قفس میذارم وقتی ماده قناری میره و مشغول لونه سازی میشه ماده سهره میبینه هم یاد میگیره هم تحریک میشه بعد وقتی جفتش میزنم فقط پنبه دونه تو قفس برا لونه سازی میذارم که راحت استفاده میکنه و جواب میده.موفق باشی
۱۳۹۱/۱۱/۰۹، ۱۰:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #88
سلام به همه دوستان
بالاخره بعد چندماه با کمک چندنفر از سهره باز های قدیمی و پیشگسوت شیرازی یک مکان واسه زندگی سهره ها و قناری ها و همچنین جفت گیری و تولیدمثلشون ساختم و تمام وسایل تست شده و با چند جفت قناری و چندجفت سهره تست شده و بسیار عالی جواب داده
چندتا سوال دارم
1.سهره های آزاد شده در قفس بزرگ آیا باز وحشی میشن؟دراین صورت آیا جفت گیری صورت میگیره؟
2.سهره های وحشی که آزاد میشن قابلیت جفت گیری دارند؟
3.با وجود فضای نسبتا مناسب از نظر فضا و تعداد چال آیا نزاع بین سهره و قناری صورت میگیره؟
4.چال هایی که سرپوش دارند را کجا میشه تهیه کرد یا ساخت؟چون بسیار کم دیدم و فروشی نبودن
5.آیا سهره ها هم مانند قناری ها وقتی به صورت گله زندگی میکنن آواز خودشون را از دست میدن؟
6.سهره های پاییزه که الان در بازار موجوده آیا ارزش خرید و جفت گیزی دارند یا بهتره جوجه های بهاره باشن؟
7.در فضایی 1.5*1.5*1.5 چه تعداد سهره و قناری میشه آزاد کرد؟الان حدود 30 قناری و 30 سهره دارم
ممنون از دوستان
۱۳۹۱/۱۱/۰۹، ۱۱:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
ارسال: #89
(۱۳۹۱/۱۱/۰۹، ۱۱:۱۷ ب.ظ)ehsantaghavi2007 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
بالاخره بعد چندماه با کمک چندنفر از سهره باز های قدیمی و پیشگسوت شیرازی یک مکان واسه زندگی سهره ها و قناری ها و همچنین جفت گیری و تولیدمثلشون ساختم و تمام وسایل تست شده و با چند جفت قناری و چندجفت سهره تست شده و بسیار عالی جواب داده
چندتا سوال دارم
1.سهره های آزاد شده در قفس بزرگ آیا باز وحشی میشن؟دراین صورت آیا جفت گیری صورت میگیره؟
2.سهره های وحشی که آزاد میشن قابلیت جفت گیری دارند؟
3.با وجود فضای نسبتا مناسب از نظر فضا و تعداد چال آیا نزاع بین سهره و قناری صورت میگیره؟
4.چال هایی که سرپوش دارند را کجا میشه تهیه کرد یا ساخت؟چون بسیار کم دیدم و فروشی نبودن
5.آیا سهره ها هم مانند قناری ها وقتی به صورت گله زندگی میکنن آواز خودشون را از دست میدن؟
6.سهره های پاییزه که الان در بازار موجوده آیا ارزش خرید و جفت گیزی دارند یا بهتره جوجه های بهاره باشن؟
7.در فضایی 1.5*1.5*1.5 چه تعداد سهره و قناری میشه آزاد کرد؟الان حدود 30 قناری و 30 سهره دارم
ممنون از دوستان

سلام من به اندازه اطلاعتی که جمع کردم و دارم پاسخ می دم

1- خیر وحشی نمی شن من خودم امتحان کردم مشکلی پیش نمی ات
البته اگر سهره رام باشه نه اینکه دو هواش کنی یعنی رو به ععادت باشه و لش کنی تو قفس بزرگ دو باره بر می گرده به حالت قبلب و دیگه رام نمیشه باید پرش بدی بره

2- سهره وحشی به هیچ عنوان جفت گیری تو قفس نمی کنه چون از ادمیزاد هراس داره

3- بستگی به تعداد جفت های اماده داره در کل من تا حالا ندیدم همه جفت ها امادگی داشته باشن
ولی اگر شرایطشو دارن
همیشه 3 4 تا بیش تر بزار ( از تجربه با مرغ عشقام می گم )

4- سهره و قناری تو چال سر پوشیده نمی رن
یا من تا حالا ندیدم که برن !

5 -نمی دونم

6 - اکثریت سهره ها پاییزه الان وحش هستن
و رام نیستن
اصلا امکانش نیست که بتونی جفتشون کنی
ولی سهره خوبی هم توش هست که احتیاج به رام کردن دارن
ولی جوجه سهره خیلی بهتره هم توانای یاد گیری دهن داره و از جوجگی هم تو قفس باشه رام میشه و میشه ازش جوجه گرفت

7 - سایزش برا این تعداد کمه من تو همین سایز حالا یکم کو چی کتر 4 جفت مرغ عشق داشتم
همشم با هم در گیر بودن
در مورد سهره هم تا نر مست نباشه توجهی به ماده نداره فقط جاشونو تنگ می کنی
در مورد قناری نمی دونم

یه نکته مهم هیچ وقت سهره وحش با سهره اهلی و رام یه جا ننداز
چون باعث ضد خورد شدید میشه
و سهره رام تمام پر های وحشی رو می کنه
طبق مشاهدات من البته.

موفق باشی.
۱۳۹۱/۱۱/۱۰، ۰۸:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #90
سلام.احسان جان ای کاش قبل از اینکه اینکار رو بکنی میگفتی تا چندتا از اساتید واقعا اینکاره رو تو شیراز بهت معرفی کنم تا باهاشون مشورت کنی.به هرحال این کاری که تو کردی خارجی ها بهش میگن روش مجتمع که چندتا حسن داره چندتا عیب.عیبش اینه که نمیتونی انتخاب کنی کدوم نر با کدوم ماده جفت بخوره برای دهن یاد دادن کار خاصی نمیتونی بکنی امکان جفگیری سهره با قناری کم هست مگه اینکه فقط سهره نر با قناری ماده تو مجتمع باشه قناری نر یا سهره ماده نباشه.1بله احتمال دوباره وحشی شدن هست2 سهره تا رام نشه و مدتی تو قفس با زندگی در اسارت آشنا نشه جفت نمیخوره البته استثنا هم داره.3 برای جلوگیری از نزاع برای چال نسبت به تعداد پرندها تعداد بیشتری چال بذار مثلا برا پنج جفت هشت تا چال بذار.4 چال سرپوش دار شیراز گیر نمیاد ولی تهرون دیدم اگه آشنا داری بگو بگیره و بفرسته برات.5 متاسفانه دهنشون از دست میره و هیچ کنترلی روی آواز و تعلیم آواز بهشون نداری.6 بله ارزش خرید و جفتگیری داره ولی باید زودتر اقدام میکردی تا رامشون کنی و آماده.7برای این مساحت این تعداد پرنده زیاده به عنوان یک معیار سرانگشتی برای هر جفت اندازه یه قفس متوسط قناری جا درنظر بگیر.شصت عدد پرنده خیلی زیاده برا این اندازه.
احسان جان خارجی ها از این روش برای پرورش قناریهای یک نژاد و معمولا بی ارزش استفاده میکنن یعنی تمام قناریها از یک نژاد هستند.همونطور که میدونی احتمال جفتگیری دو نوع پرنده مختلف توی طبیعت تقریبا صفر هست ولی تو میتونی با در اختیار نگذاشتن جفت هم نوع اونا رو به جفتگیری با غیر همنوع ترغیب کنی.موفق باشی
۱۳۹۱/۱۱/۱۰، ۱۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان