زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۶:۲۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوش بالای نوک و زیر چشم قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
دانه اطراف نوك
تازه نگاه قناری کردم پسش زخم شده همش بالا و پایین میره نمیتونه مدفوعشو دفع کنه حالش خوش نیس دور نوکشم انگار تبخال زده

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۲۹ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۰، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، langarood ، tracker72525
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #2
RE: کمککککککککککک تا نمرده
این قناری را از بقیه قناریها جدا کنید و به دامپزشک نشان دهید . ممکن است قناری شما به آبله مبتلا شده باشد.
۱۳۹۰/۰۶/۲۰، ۰۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، اهواز قناری ، langarood
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #3
درود دوست عزیز: من با نظر دوستمون موافق هستم قناری شما مبتلا به آبله شده زود جداش کنید و در محیطی آرام که در آرامش کامل و بدون استرس نگهداریش کنید و شروع به مداوا کنید از دارو های مخصوص استافده کنید.انشاالله خوب میشه
۱۳۹۰/۰۶/۲۰، ۰۳:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 22
23 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #4
سلام دوست عزیز
حتما" از بقیه قناریات جداش کن احتمال خیلی زیاد آبله هست.
۱۳۹۰/۰۶/۲۰، ۰۳:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۰/۰۶/۲۰، ۱۲:۳۳ ب.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تازه نگاه قناری کردم پسش زخم شده همش بالا و پایین میره نمیتونه مدفوعشو دفع کنه حالش خوش نیس دور نوکشم انگار تبخال زده
با سلام به دوست خوبم : قناري شما به احتمال زياد ابله خشك گرفته ..قناري رو جدا نگه داري كن .اول اينكه نوع تغذيه اش رو از دانه هاي سرد بده ...از داروخانه تريماسيون ان ان بخر و با گوش پاك كن به نرمي به دانه كنار نوكش بزن به صورتي كه از پماد نخورد. چون پماد فوق داراي كورتون است .
موفق باشيد

با سلام مجدد به دوست خوبم : قفس و تمامي ظروف داخل اون رو با داروي ضدعفوني كه از دامپزشكي ميگيري ضد عفوني كنيد..اينكه قناري رو جدا و در اتاقي جداگانه نگهداري كنيد..اگر داخل دهان قناري دانه نزده راه نجاتش هست در غير اينصورت احتمال زياد زنده بودنش كم است...بهيچ وجه اب تني براش نزاريد چون ويروس به بقيه بدنش سرايت ميكند .
.پيشنهاد من انتي بيوتيك قناري همراه با ويتامين هاي مخصوص قناري است ...

حالا سوال من اين است كه حاليه اون رو از چند روز قبل دقيقا بيان كنيد.

موفق باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۲۰، ۰۵:۳۲ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۰، ۰۵:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #6
(۱۳۹۰/۰۶/۲۰، ۰۵:۰۲ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۶/۲۰، ۱۲:۳۳ ب.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به دوست خوبم : قناري شما به احتمال زياد ابله خشك گرفته ..قناري رو جدا نگه داري كن .اول اينكه نوع تغذيه اش رو از دانه هاي سرد بده ...از داروخانه تريماسيون ان ان بخر و با گوش پاك كن به نرمي به دانه كنار نوكش بزن به صورتي كه از پماد نخورد. چون پماد فوق داراي كورتون است .
موفق باشيد

با سلام مجدد به دوست خوبم : قفس و تمامي ظروف داخل اون رو با داروي ضدعفوني كه از دامپزشكي ميگيري ضد عفوني كنيد..اينكه قناري رو جدا و در اتاقي جداگانه نگهداري كنيد..اگر داخل دهان قناري دانه نزده راه نجاتش هست در غير اينصورت احتمال زياد زنده بودنش كم است...بهيچ وجه اب تني براش نزاريد چون ويروس به بقيه بدنش سرايت ميكند .
.پيشنهاد من انتي بيوتيك قناري همراه با ويتامين هاي مخصوص قناري است ...

حالا سوال من اين است كه حاليه اون رو از چند روز قبل دقيقا بيان كنيد.

موفق باشيد

با سلام خدمت استاد بزرگوار کاتبی و ادمین و بیقه دوستان که رهنمایی کردن
راستش قناری تا روز قبلش سالم بود و با یه ماده جفت خورده بود و تخم چهارم رو هم گذاشته بودن و هیچ نوع علایم از بیماری نداشت یعنی اگه داشت هم اون دو روز دقیق معاینش نکرده بودم که بفهمم

ظهر بود قفسشون جفت کامپیوتر بود دیدم دور نوکش دونه داره و نمیتونه مدفوعشو دفع کنه دامپزشکیم بسته بود
صبر کردم عصری بردمش دامپزشکی , دامپزشکیم کلی بهم گیر داد که چرا از همون جرمی ساید که خریدی استفاده نکردی و.....
خلاصه گفت اینو از بقیه پرنده ها جدا کن و روزی دو بار جرمی ساید رو به قفس و پرنده ها و دونه ها اسپری کن و یه دارو که نمیدونم چیه چند نوع دارو قاطی کرد یکیش بیو هربال بود بهم داد گفت به همه قناریات میدی و قاطی ابشون میکنی هر 24 ساعت اب رو عوض میکنی بعد 5 روز بیارش

قناری مریضه رو بردم خونه خواهرم گذاشتم که چند تا کوچه اون طرف تره بقیه قناریا به نظر سالم میان ولی من نمیدونم کجاشون رو معاینه کنم ببینم علائمی دارن یا نه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۲۱، ۱۰:۲۱ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۱، ۱۰:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، langarood
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #7
بازگشت همه به سوی اوست
خدا بیامرزش
برای پیشگیری بقیه پرنده ها چه چیزای باید انجام بدم جز جرمی ساید ؟
واکسن نداره؟
۱۳۹۰/۰۶/۲۳، ۱۱:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 3
30 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #8
جوش بالای نوک و زیر چشم قناری
با سلام قناری من بالای نوکش یک چیز مثل جوش درامده که موقع خریدنش خیلی کم بود حالا بیشتر شده وقناری را از ریخت انداخته.لطفا اگر راهی برای درمانش دارید برام بنویسید که درمانش کنم.ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۰۴، ۰۸:۲۴ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۲/۰۳، ۱۰:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ghafeleh
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #9
RE: در امدن جوش بالای نوک زیر چشم قناری
دوست گرامی هنگام خرید باید کاملا مراقب بود و باری همین منظور بهتره یک باتجربه رو هماه داشت .کدری پرها . فضله آبکی پف کردن پرها . و چشمهای کم فروغ و نداشتن جست و خیز و موارد دیگه مثل همین جوش ها که میتونی چند قطره لیمو ترش رو روشون با پنبه به ارامی بمالیو ممکنه ابله هم باشه که بهتره به دامپزشک نشون بدی و ویتامین سی هم موثره
۱۳۹۰/۱۲/۰۴، ۱۲:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #10
RE: در امدن جوش بالای نوک زیر چشم قناری
با سلام و ادب:

شما قناري را مشاهده كرده ايد لذا نبايد با داشتن دانه اطراف نوك ان را خريداري ميكرديد.

امكان دارد در اثر دانه هاي گرم باشد .در ابتدا بايستي از تغذيه سرد استفاده كنيد(تخم كاهووخلفه) از دادن دانه هاي گرم مشابه دانه شاه دانه -كاپشه خود داري كنيد.در عين حال امكان آبله هم ميباشد. البته بيشتر آبله در زمان تولك و فصل گرما و موقعي كه قناري ضعيف ميشود گربانگير قناري ميشود . قناري را تحت نظر داشته باشيد .

قفس قناري جداودر مكاني بغير از قناري هاي ديگر باشد.

ميتوانيد از پماد تريامسينولون ان ان انساني - يا-پماد تتراسايكلين 3 يا يك درصد -به مقدار كم به قسمتي كه ميفرماييد در هنگام شب بماليد.

با احترام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۰۴، ۰۳:۲۵ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۲/۰۴، ۰۸:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ali Shademan

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان