زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۱۱:۳۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوش بالای نوک و زیر چشم قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
دانه اطراف نوك
تازه نگاه قناری کردم پسش زخم شده همش بالا و پایین میره نمیتونه مدفوعشو دفع کنه حالش خوش نیس دور نوکشم انگار تبخال زده

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۲۹ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۰، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، langarood ، tracker72525
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

مکانیک
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 11
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #21
RE: جوش بالای نوک و زیر چشم قناری
با سلام به دوستای گلم
از اعضای تازه وارد این سایت هستم خواستم مشکل قناری خودم رو بیان کنم که:
چن روزیست که کنار چشم قناریم کمی قرمز شده و ظاهراً کمی از پرهای اون قسمتریخته شده و بعضا دیده میشه که قناری اون قسمت رو، روی تیرک می کشه انگار که خارش داره ...خواستم بدونم مشکلش چیه و راه درمان چیه ؟
برای بهتر مشخص شدن نوع بیماری عکسی رو در اخیتارتون قرار دادم...لطفا فوری راهنماییم کنید 
البته اینم بگم که یکی از دوستام راهنماییم کرد و گفت احتمالا بخاطر استفاده از هفت تخم که طبع گرم داره به این حالت دچار شده و برش داشتم و کمی خیار رنده شده داخل قفس گذاشتم .......حالا این شما و دعوای درد این جوجه قناری
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۱۲:۴۲ ب.ظ، توسط ghafeleh.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۱۲:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #22
اگر سوالتون رو داخل مشکلات چشمی  میپرسیدین زودتتر جواب میگرفتین ولی  اگر حدسم درست باشه  این بیماری خیلی خطرناک هس سریعا پرنده رو جدا کرده  و از قطره  آنتی بیوتیک استفاده بفرمائید و هیچ  چیز جز کتان در اختیار پرنده نزارید از مولتی ویتامین هم داخل آب بزارید
ولذا برای اینکه دوستان دیگه هم بهتر بتونن کمکتون کنن  جزئیاتی از قبیل وضعیت جسمانی پرنده  میزان خوراک حالت فضله رژیم غذای دمای محل نگهداری  و..... غیره رو ذکر کنین

امیدوارم که هر چه سریع تر پرندتون بهبود پیدا کنه
۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۰۲:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

مکانیک
ارسال: #23
(۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۰۲:۵۷ ب.ظ)'abbass11' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر سوالتون رو داخل مشکلات چشمی  میپرسیدین زودتتر جواب میگرفتین ولی  اگر حدسم درست باشه  این بیماری خیلی خطرناک هس سریعا پرنده رو جدا کرده  و از قطره  آنتی بیوتیک استفاده بفرمائید و هیچ  چیز جز کتان در اختیار پرنده نزارید از مولتی ویتامین هم داخل آب بزارید
ولذا برای اینکه دوستان دیگه هم بهتر بتونن کمکتون کنن  جزئیاتی از قبیل وضعیت جسمانی پرنده  میزان خوراک حالت فضله رژیم غذای دمای محل نگهداری  و..... غیره رو ذکر کنین

امیدوارم که هر چه سریع تر پرندتون بهبود پیدا کنه

ممنون دوست عزیز از اینکه پاسخ بنده رو دادین در خصوص وضعیت جسمانی باید بگم خوبه فقط اینکه زمانیکه نزدیک قفس میشه خیلی هرسان و استرس داره و از این ور اون ور میره در مورد غذا هم باید بگم مشکلی نداره هم کتان داره هم چن روز پیش تخم مرغ بهش دادم که خیلی خوب خورد در مورد فضله هم بایدبگم که عادی مثه همیشه هست در مورد دما هم باید بگم چن روز پیش کمی گرم بود ولی از دیروز وضعیت بهتر شده کمی خنکه و متعادل.......دوستان الکمک
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۰۷:۴۸ ب.ظ، توسط ghafeleh.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۰۷:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #24
غذاهی گرم  به جز کتان زو از برنامه غذائیش حذف  تخم مرغ هم نده  ولی غذای خنک بدین مثله تخم کاهو خرفه  اسفرزه و......
کافشه دان نیجر  شاه دانه و این جور غذاهای گرم  و محرک رو به هیچ عنوان  تا مشخص شدن وضع پرنده  استفاده نکنین ترجیحا پرنده رو از سایر پرنده هاتون جدا کنین  هر چند روز یه دفعه از برگ کاسنی و اگر در دسترس نبود از عرق کاسنی توی جا آبی استفاده کنین

پاینده باشین
۱۳۹۲/۰۳/۱۵، ۰۱:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ghafeleh ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

مکانیک
ارسال: #25
(۱۳۹۲/۰۳/۱۵، ۰۱:۴۰ ق.ظ)'abbass11' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
غذاهی گرم  به جز کتان زو از برنامه غذائیش حذف  تخم مرغ هم نده  ولی غذای خنک بدین مثله تخم کاهو خرفه  اسفرزه و......
کافشه دان نیجر  شاه دانه و این جور غذاهای گرم  و محرک رو به هیچ عنوان  تا مشخص شدن وضع پرنده  استفاده نکنین ترجیحا پرنده رو از سایر پرنده هاتون جدا کنین  هر چند روز یه دفعه از برگ کاسنی و اگر در دسترس نبود از عرق کاسنی توی جا آبی استفاده کنین
پاینده باشین

یعنی نیاز به هیچ دارویی فعلا نیست بعد یه چیز دیگه اون دوستمون گفت از قطره آنتی بیوتیک استفاده کنم از کجا می تونم تهیه کنم تو داروخانه ها هست؟؟؟؟

۱۳۹۲/۰۳/۱۵، ۰۹:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #26
بهتره که بدید البته در مورد دارو بهتر است با اساتید  هم یه مشورتی بکنید ولی برای احتیاط بهتره استفاده بشه و این تجویز مفید واقع بشه
قطره آنتی بیوتیکو از شرکت تابرنیل و یا لاتک موجود هست که میتونین از پرنده فروشی ها و یا احتمالا دام پزشکی ها و سایتهای فروش وسائل وداروهای قناری خریداری بفرمائین
۱۳۹۲/۰۳/۱۵، ۱۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #27
سلام
قسمت نبود پاسخ کامل بدم 2بار تایپ کردم جوابتون رو بصورت کامل موقع درج عکس مطالب پاک شد و ... ویرایشگر جدیده دیگه ...
بگذریم
قناریتون این علائم هم داره :
مشكلات تنفسي یا تنفس با نوک باز ، خس خس كردن ، آبريزش از چشم و بيني و ، دل دل زدن ، فضله سفید و گچی یا اسهال  هم داره ؟!
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۶:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

مکانیک
ارسال: #28
(۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۶:۳۴ ق.ظ)'omidlord' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
قسمت نبود پاسخ کامل بدم 2بار تایپ کردم جوابتون رو بصورت کامل موقع درج عکس مطالب پاک شد و ... ویرایشگر جدیده دیگه ...
بگذریم
قناریتون این علائم هم داره :
مشكلات تنفسي یا تنفس با نوک باز ، خس خس كردن ، آبريزش از چشم و بيني و ، دل دل زدن ، فضله سفید و گچی یا اسهال  هم داره ؟!

سلام دوست عزیز
نه این مشکلات رو نداره منتهای مراتب از امروز احساس کردذم کمی پف کرده ولی بدلیل اون عارضه کنار چشممدام سرش رو به تیرک می ماله من کمی اون قسمت رو دیروز با بتادین ضدعفونی کردم و کمی پماد Ad روش مالیدم نمی دونم کار درستی کردم وفایده ای داشته باشه.....دوستان کمک کنید عکس هم گویای نوع عارضه این قناری هست 

۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۳:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #29
عفونت مایکوپلاسما را سرچ و مطالعه بفرمایید بجاب AD هم بهتر بود از پماد چشمی تتراسایکلین استفاده میکردید .
از نظر من بهترین دارو فعلا برای درمان پودر تایلوزین تارتارات هستش ، تهیه و شروع به درمان کنید .
۱۳۹۲/۰۳/۱۷، ۰۷:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ghafeleh
*
کاربر انجمن

مکانیک
ارسال: #30
(۱۳۹۲/۰۳/۱۷، ۰۷:۳۳ ق.ظ)'omidlord' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عفونت مایکوپلاسما را سرچ و مطالعه بفرمایید بجاب AD هم بهتر بود از پماد چشمی تتراسایکلین استفاده میکردید .
از نظر من بهترین دارو فعلا برای درمان پودر تایلوزین تارتارات هستش ، تهیه و شروع به درمان کنید .

ممنون دوست عزیز من از دیرور از پماد تتراساکلین دارم استفاده می کنم چن نفری این پیشنهاد رو دادن منتها کسی می دونه دوره نقاهتش چقدره؟

۱۳۹۲/۰۳/۱۷، ۰۵:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان