زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۰۷:۲۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوش بالای نوک و زیر چشم قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
دانه اطراف نوك
تازه نگاه قناری کردم پسش زخم شده همش بالا و پایین میره نمیتونه مدفوعشو دفع کنه حالش خوش نیس دور نوکشم انگار تبخال زده

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۲۹ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۰، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، langarood ، tracker72525
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #31
RE: جوش بالای نوک و زیر چشم قناری
فعلا بمدت 3 شب و حتما قبل از خاموشی استفاده کنید که پرنده چشمش رو بخاطر پاک کردن پماد زیاد به چوب نماله ، باعث زخم و بدتر شدن عفونت میشه . (تایلوزین فراموش نشه)
۱۳۹۲/۰۳/۱۸، ۰۳:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ghafeleh
*
کاربر انجمن

مکانیک
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 11
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #32
دوستای عزیزم سلام 
اون قناریم کهدچار بیماری ذکر شده بود مرد..... الفاتحه
اما جدیدا یکی از جوجه هام که در ابتدای تولد احساس می کنم هر دو چشمش سالم بود اما الان بعد از گذشت 25 روز از تولد یکی دو روزه که احساس می کنم یعنی می بینم که یه چشمش نمی بینه و یه جورایی مثه لمسا شده 

دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن رو به بنده بگن در جهت بهبود این قناری
۱۳۹۲/۰۴/۰۸، ۱۱:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

مکانیک
ارسال: #33
دوستان کسی نبود جواب سوال بنده رو بده 
....
۱۳۹۲/۰۴/۰۹، ۰۷:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #34
(۱۳۹۲/۰۴/۰۸، ۱۱:۰۰ ب.ظ)'ghafeleh' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستای عزیزم سلام 
اما جدیدا یکی از جوجه هام که در ابتدای تولد احساس می کنم هر دو چشمش سالم بود اما الان بعد از گذشت 25 روز از تولد یکی دو روزه که احساس می کنم یعنی می بینم که یه چشمش نمی بینه و یه جورایی مثه لمسا شده 

سلام
اگر چشم عفونت كرده بايد از گروه تتراسايكلين ها استفاده كنيد. فقط نفهميدم منظورتون از لمسا چي هست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۴/۱۰، ۰۶:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #35
نی چوب شما از چوب است انگار . و کثیف. و این هم باعث بیشتر شدن اون زخم کنار چشم قناری میشه.

جای اون زخم رو با پاماد تتراسایکلین چرب کن. تا عفونت نکنه. طوری از پاماد ضد عفونی استفاده کن. که نخای زیاد قناری رو تو دست بگیری.یکبار صبح و اخر شب.
کلا شاهدونه. تخم مرغ اپ پز هویج. رو تا یک هفته یا 14 روز از جیره غذای این پرنده حذف کن.

بیشتر بهش تخم کاهو و قرفه بده.
شما الان مهترین کار که باید بکنی سی کن اون زخم کنار چشم پرنده عفونی نشه. چون نزدیک چشم پرنده است و عفونت باعث کوری پرنده میشه.
............................
من خودم الان جوجه های تو لانه که دارم هفته قبل متوجه شدم جوجه سوم که اخرین جوجه بود.بخاطر کوچک تر بودند.فضله.جوجه های دیگه ریخته بود رو چشم مش و عفونت بد جور کرده بود. مدت3 روز از قطره چشمی تترا ساکلین استفاده کردم.خوب خوب شد.
۱۳۹۲/۰۴/۱۰، ۰۸:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

مکانیک
ارسال: #36
(۱۳۹۲/۰۴/۱۰، ۰۶:۵۶ ق.ظ)'قناري شيراز' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۴/۰۸، ۱۱:۰۰ ب.ظ)'ghafeleh' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستای عزیزم سلام 

سلام
اگر چشم عفونت كرده بايد از گروه تتراسايكلين ها استفاده كنيد. فقط نفهميدم منظورتون از لمسا چي هست.

منظورم اینه که بخاطر اینکه احساس می کنم با یه چشم می بینه دائم سرش یه وریه ....سرش حالت عادی نداره امروز هم متوجه شدم کمی گز شده یعنی زیاد تحرک نداره 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۱۰، ۰۷:۵۵ ب.ظ، توسط ghafeleh.)
۱۳۹۲/۰۴/۱۰، ۰۷:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #37
سلام
باضافه مطالب دوستان واسه عفونت چشم و اطراف اون قطره چشمی جنتامایسین و کلرامفنیکل بسیار موثره و زود جواب میده .
در رابطه با کج گرفتن سر جوجه و داشتن تلفات و اگر اسهال یا فضله سبز هم مشاهده کردید پیشنهاد میکنم حتما بیماریهای نیوکاسل و احتمال کم  آبله رو دقیق مطالعه و بررسی کنید .
علائم مایکوپلاسما رو نداشتند ؟
۱۳۹۲/۰۴/۱۰، ۱۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، ghafeleh
*
کاربر انجمن

مکانیک
ارسال: #38
نقل قول: 'omidlord' pid='29848' dateline='1372708215'
سلام
باضافه مطالب دوستان واسه عفونت چشم و اطراف اون قطره چشمی جنتامایسین و کلرامفنیکل بسیار موثره و زود جواب میده .
در رابطه با کج گرفتن سر جوجه و داشتن تلفات و اگر اسهال یا فضله سبز هم مشاهده کردید پیشنهاد میکنم حتما بیماریهای نیوکاسل و احتمال کم  آبله رو دقیق مطالعه و بررسی کنید .

سلام
نمی تونه رو پاش وایسه قبلا درست بود ولی امروز دیگه روی شکمش می خوابه البته اینا دو تا بودن که یکیشون هم اینجوری شده بود اولش درست بودن ولینمیدونم چرا بعد از چند روز اینجوری می شن
ممنون میشم راهنمایی کنید
۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۱۲:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #39
(۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۱۲:۰۱ ق.ظ)'ghafeleh' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

سلام
نمی تونه رو پاش وایسه قبلا درست بود ولی امروز دیگه روی شکمش می خوابه البته اینا دو تا بودن که یکیشون هم اینجوری شده بود اولش درست بودن ولینمیدونم چرا بعد از چند روز اینجوری می شن
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
احتمالا نيوكاسل گرفتن. اگر هنوز قناري داريد هرچه سريعتر به بقيه واكسن بزنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۰۵:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ghafeleh
*
کاربر انجمن

مکانیک
ارسال: #40
(۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۰۵:۵۵ ق.ظ)'قناري شيراز' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۱۲:۰۱ ق.ظ)'ghafeleh' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

سلام
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
احتمالا نيوكاسل گرفتن. اگر هنوز قناري داريد هرچه سريعتر به بقيه واكسن بزنيد.

اون جوجه قناری با زدن واکسن بهبود پیدا می کنه ...؟
۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۱۰:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان