زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۱۲:۰۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوش بالای نوک و زیر چشم قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
دانه اطراف نوك
تازه نگاه قناری کردم پسش زخم شده همش بالا و پایین میره نمیتونه مدفوعشو دفع کنه حالش خوش نیس دور نوکشم انگار تبخال زده

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۲۹ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۰، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، langarood ، tracker72525
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #41
RE: جوش بالای نوک و زیر چشم قناری
(۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۱۰:۱۲ ق.ظ)'ghafeleh' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۰۵:۵۵ ق.ظ)'قناري شيراز' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۱۲:۰۱ ق.ظ)'ghafeleh' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول: 'omidlord' pid='29848' dateline='1372708215'
سلام
باضافه مطالب دوستان واسه عفونت چشم و اطراف اون قطره چشمی جنتامایسین و کلرامفنیکل بسیار موثره و زود جواب میده .
در رابطه با کج گرفتن سر جوجه و داشتن تلفات و اگر اسهال یا فضله سبز هم مشاهده کردید پیشنهاد میکنم حتما بیماریهای نیوکاسل و احتمال کم  آبله رو دقیق مطالعه و بررسی کنید .
علائم مایکوپلاسما رو نداشتند ؟

سلام
نمی تونه رو پاش وایسه قبلا درست بود ولی امروز دیگه روی شکمش می خوابه البته اینا دو تا بودن که یکیشون هم اینجوری شده بود اولش درست بودن ولینمیدونم چرا بعد از چند روز اینجوری می شن
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
احتمالا نيوكاسل گرفتن. اگر هنوز قناري داريد هرچه سريعتر به بقيه واكسن بزنيد.

اون جوجه قناری با زدن واکسن بهبود پیدا می کنه ...؟

نه اون بايد درمان بشه
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۱۰:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ghafeleh
*
کاربر انجمن

مکانیک
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 11
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #42
(۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۱۰:۱۷ ق.ظ)'قناري شيراز' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۱۰:۱۲ ق.ظ)'ghafeleh' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۰۵:۵۵ ق.ظ)'قناري شيراز' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۱۲:۰۱ ق.ظ)'ghafeleh' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول: 'omidlord' pid='29848' dateline='1372708215'
سلام
باضافه مطالب دوستان واسه عفونت چشم و اطراف اون قطره چشمی جنتامایسین و کلرامفنیکل بسیار موثره و زود جواب میده .
در رابطه با کج گرفتن سر جوجه و داشتن تلفات و اگر اسهال یا فضله سبز هم مشاهده کردید پیشنهاد میکنم حتما بیماریهای نیوکاسل و احتمال کم  آبله رو دقیق مطالعه و بررسی کنید .
علائم مایکوپلاسما رو نداشتند ؟

سلام
نمی تونه رو پاش وایسه قبلا درست بود ولی امروز دیگه روی شکمش می خوابه البته اینا دو تا بودن که یکیشون هم اینجوری شده بود اولش درست بودن ولینمیدونم چرا بعد از چند روز اینجوری می شن
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام

نه اون بايد درمان بشه

منظورم اینه که با یکی از راههای بهبودیش واکسنه....راه های دیگهش چی هست و باید برای بهبودی اون چیکار کرد 
ممنونم از اینکه وقتتون رو در اختیار بنده قرار میدیین
۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۱۰:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #43
(۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۱۰:۳۴ ق.ظ)'ghafeleh' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول:  
نقل قول:
نقل قول:
نقل قول:
نقل قول:  
سلام

نه اون بايد درمان بشه

منظورم اینه که با یکی از راههای بهبودیش واکسنه....راه های دیگهش چی هست و باید برای بهبودی اون چیکار کرد 
ممنونم از اینکه وقتتون رو در اختیار بنده قرار میدیین

واكسن راه پيشگيري هست نه در مان! براي درمان نيوكاسل اول زمان مطرح هست بعد تغذيه مقوي .استفاده از تتراسايكلين هاي قوي هم به بهبودي مي تونه كمك كنه ولي خيلي احتمال ضعيفي داره.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۱۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ghafeleh
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 123
320 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #44
باسلام
دوستان بنده 6 ماه پیش پرنده ای گرفته بودم که هفته پیش با بیماری زیر مواجه شد:
1- پلکهای ورم کرده2- زخم سفید دون دون روی زبان3- زخم مخرج 4- زخم سیاه زیر نوک4- زدن دونهای سفید زیر شکم5- مدفوع آهکی6- سینه خالی کردن اما زخمها آبکی نبودند و تشخیص خود بنده آبله بود. نظر دوستان چیه ؟ آیا آبله میتونه 6 ماه تو بدن پرنده در حالت غیر فعال بمونه؟
۱۳۹۲/۰۵/۲۲، ۰۸:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #45
سلام
بلـــــه ... حتی سیستم دفاعی پرنده امکان داره مقاومت کرده و به ظاهر سلامتش رو بدست بیاره اما میزبانی خطرناک خواهد بود . در مورد پرنده شما که گفتید از هفته پیش علائم ظهور کرده ممکنه ربطی به 6 ماه قبل نداشته باشه و به تازگی آلوده شده باشه ( از طریق دان تازه ، نیش حشرات ، مدت کم در فضای باز بودن و ... ) در این فصل آبله به طرز غیر قابل باور شیوع پیدا میکنه و نمیشه به جدا بودن پرنده یا وارد نشدن پرنده مبتلای جدید اکتفا کرد . با این علائمی که ذکر کردید خیلی مراقب باشید و حتما جداش کنید بعلاوه ضدعفونی کامل محیط و قفس ها ( اگر ضدعفونی قوی ندارید فعلاً محلول آب و وایتکس اسپری کنید)
خلاصه ی از اطلاعاتی که دارم در اختیارتون میگذارم و امیدوارم موضوع رو جدی بگیرید تا تلفاتی پیش رو نداشته باشید :

"بيماري آبله را به سه فرم اصلي جلدي ،‌ديفتريك و توأم تقسيم بندي كرده اند ولي از نظر شدت بيماري شامل اشكال زير است :
فرم اول كه فوق حاد بوده و پرنده را ظرف مدت 24 تا 48 ساعت بعد از ابتلا به بيماري و با حالت دل دل زدن (افزايش تعداد تنفس و كاهش عمق آن ) و كز كردن مي كشد و ممکن است هیچ تاول زخم یا چرکی نبینید بجز پر خونی و تیره شدن گوشت یا لاشه.

فرم دوم يا حالت حاد بيماري ، پرنده را ظرف مدت 8 تا 12 روز پس از ابتلا مي كشد و داراي علائمي همچون افزايش تعداد تنفس ،‌ دل دل زدن ، تاول و زخم در اطراف چشم ،‌ دهان و مخرج مي باشد . ‌گاهي وقت ها در داخل دهان ضايعات به صورت چرك سفيد متمايل به زرد ديده مي شود .

فرم سوم يا تحت حاد بيماري ممكن است داراي تلفات كمي بوده و فقط جراحات جوش مانند (ابتدا تاول و بعد زخم داراي ترشحات و در انتها زخم خشك) در روي ساق پاها و پنجه هاي پا و به ندرت اطراف چشم و دهان ايجاد مي كند.
در فرم آخر ، معمولاً‌ تلفات ناشي از عفونت ثانويه زخم ها (چركي شدن آن ها ) و يا خونريزي از ناحيه زخم هاست.

بعضي از محققين فرم چهارم يا نهفته اين بيماري را مطرح مي كنند( مانند شک و سئوال شما) كه در واقع پرنده مبتلا ويروس را در بدن خود نگه مي دارد و در طي شرايط خاصي ،‌ از جمله استرس هاي محيطي يا سوء‌ تغذيه ، به مرور علائم بيماري را نشان داده و ويروس را از بدن دفع مي كند . (میزبان خطرناک یا عامل شیوع که بالا عرض کردم )

در اكثر مواقع فرم فوق حاد بيماري با يك عامل مستعد كننده ( مانند گازهاي سمي و آب يا دان آلوده) همراه می باشد .

بیماری هایی که یک یا دو علامت مشترک با آبله دارند و با آن قابل اشتباه هستند عبارتند از :
1/تریکومونیازیس دهان وحنجره
2/عفونت هرپس ویروسی (بیشتر در کبوتر)
3/مونلیازیس
4/کمبود ویتامین آ
5/اورنیتوزیس نوع چشمي
6/بعضی ازتومورهای پوستی
7/گزش حشرات
8/بعضی عفونتهای میکروبی پوستی
9/بیماری های قارچی
10/حساسیت(عکس العمل آلرژی) "

تمیز کردن زخمهای پوستی و شستشو با جوش شیرین 5 درصد ، تمیز کردن زخمهای دیفتریک از مخاطات و مالیدن گلیسیرین یده در محل زخم ، سشستشوی چشم با یک تا 2 درصد نمک ، استفاده از آنتی بیوتیکهای قوی در داخل چشم ، همچنین استفاده از پماد اکسی تتراسیکلین و یاکلر تتراسیلیکن چشمی به بهبودی چشم کمک میکند که تا یک هفته ممکن است طول بکشد ، شستشو با چایی پررنگ (بادمای 40 درجه) هم مفید میباشد .

مطالب فوق از گزارشات و تحقیقات دامپزشکی خلاصه نویسی شده ، با آرزوی موفقیت و سلامتی
۱۳۹۲/۰۵/۲۳، ۰۳:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #46
سلام دوستان
قناری بازهای قدیمی اعتقاد داشتند که ابله از گرمی می اید ایا گرمی باعث فعال شدن ویروس نهفته در بدن میشود ؟
دقیقا قناریهای من که ابله داشتن بعد از استفاده از هفت تخم نشانه ها را از خود نشان دادند از لحاظ سالم بودن دان هم مطمئن هستم
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۳، ۱۲:۵۹ ب.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۵/۲۳، ۱۲:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، محمدمهدی
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #47
سلام امیر جان

تا جایی که بنده اطلاع دارم ویروس آبله در گرما سریعتر و بهتر رشد و انتشار پیدا می کند و در فصول یا آب و هوای سرد کمتر مشاهده می شود . به همین دلیل موارد گزارش شده اکثرا در فصل تابستان و نواحی گرمسیر می باشد .

فعالیت ، تکثیر و انتشار اینگونه ویروس ها در تغذیه با طبع گرم بیشتر از سرد است و زمانیکه از گرمی زیاد استفاده کنیم عوارض و بیماریهای در پی خواهد داشت که بعنوان عامل ثانویه در ضعیف کردن سیستم دفاعی و فعالیت بیشتر ویروس آبله تا تلفات نهایی نقش بسزایی دارند . همچنین با توجه به التهابات ، جوش های عفونی و علائم بیماری استفاده از تغذیه طبع سرد به مراتب بسیار بهتر و کمک کننده ست است .

اما اینکه تغذیه یا دان های گرم به خودی خود آبله را بوجود آورند درست نیست و حتما باید ویروس از طریق میزبان یا بیمار منتقل شود .
۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۰۱:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: جلال لطفی ، محمدمهدی ، TURK ، abbass11
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #48
دوستان سلام
یکی از قناریهای من که عکسشو گذاشتم از زمانی که از جفت در اومده یک جوش کنار دهانش زده که متآسفانه با دارو درمان من جواب نداده یعنی هم خنکی بهش دادم هم آنتی بیوتیک هم پماد مالیدم الانم تو لکه خواستم ببینم دوستان خبره چه نظری دارن . یاداوری کنم که هم فضلش خوبه وعادیست و هم سرحاله

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۱۲:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #49
(۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۱۲:۲۵ ب.ظ)'mahmoud.asghari' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام
یکی از قناریهای من که عکسشو گذاشتم از زمانی که از جفت در اومده یک جوش کنار دهانش زده که متآسفانه با دارو درمان من جواب نداده یعنی هم خنکی بهش دادم هم آنتی بیوتیک هم پماد مالیدم الانم تو لکه خواستم ببینم دوستان خبره چه نظری دارن . یاداوری کنم که هم فضلش خوبه وعادیست و هم سرحاله

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
لطفا اسم داروها را هم بنويسيد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۱۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 184
6 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #50
این جوش به نظر من آبله است تا نظر دوستان چی باشه  سریع  قرنطینه اش کن و برو تو انجمن مطالب مربوط به آبله رو بخون
۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۰۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان