زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۱۲:۵۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوش بالای نوک و زیر چشم قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
دانه اطراف نوك
تازه نگاه قناری کردم پسش زخم شده همش بالا و پایین میره نمیتونه مدفوعشو دفع کنه حالش خوش نیس دور نوکشم انگار تبخال زده

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۲۹ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۰، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، langarood ، tracker72525
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #51
RE: جوش بالای نوک و زیر چشم قناری
به احتمال خیلی زیاد عفونت موضعی هست تا آبله با توجه به این زمانی که درمان شده و پیشرفت تو جاهای دیگه نداشته و رنگ فضله طبیعیه و علائم دیگه نداره آبله نیست.
داروهایی که استفاده کردید بفرمایید.
اگه عفونت پوستی باشه بهترین گزینه آنتی بیوتیک موثر بر روی باکتری های گرم مثبت هست مثل کپسول سفالکسین و اریترومایسین که اریترومایسین اختصاصی تر هست.به جای پماد تتراسایکلین چرب میتونید از داروخونه ژل اریترمایسین 4 درصد بگیرید حدود 3تومان و شبیه همین پماد هست جاش و روغنی نیست و الکلیه و سریعا خشک میشه و کثیف کاری نداره و اختصاصی تر هست برای عفونتهای پوستی و بهتر از تتراسایکلین.
این مدل عفونتها به دلیل ضعف پرنده یا پیشرفت میکنن یا دیر درمان میشن استفاده مولتی ویتامینی که ویتامین آ و ای داشته باشه حتما حتما ...  الزامی و لازم هست.
دوستان چون این نوع ژل نوع دامی نداره نوع انسانی رو معرفی میکنم چون پمادهای چرب پر پرنده رو کثیف میکنن این نوع ژل سریع خشک میشه و اون مشکل رو دیگه نداریم.
ژل اریترمایسین 4 درصد به جای پماد تتراسایکلین روغنی 3 درصد برای عفونتهای موضعی پوستی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۰۳:۰۵ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۰۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #52
دوستان این آبله نیست و فکر کنم مسعود جان درست حدس زدن من 4 روز بهش اکسی تتراسایکلین دادم خوب نشد خرفه و کاهو دادم نشد پماد تتراسایکین 1درصد مالیدم خوب نشد ویتامین ad مالیدم نشد یکی از دوستان میگه با یک تیغ بازش کن تخلیش کن بعد آنتی بیوتیک روش بمال ولی یکم میترسم. مسعود جان از این پمادی که گفتی بگیرم بزنم ببینم چی میشه.
با تشکر
۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۰۴:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amiro ، محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #53
(۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۰۲:۴۳ ب.ظ)'مسعود م' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به احتمال خیلی زیاد عفونت موضعی هست تا آبله با توجه به این زمانی که درمان شده و پیشرفت تو جاهای دیگه نداشته و رنگ فضله طبیعیه و علائم دیگه نداره آبله نیست.
داروهایی که استفاده کردید بفرمایید.
اگه عفونت پوستی باشه بهترین گزینه آنتی بیوتیک موثر بر روی باکتری های گرم مثبت هست مثل کپسول سفالکسین و اریترومایسین که اریترومایسین اختصاصی تر هست.به جای پماد تتراسایکلین چرب میتونید از داروخونه ژل اریترمایسین 4 درصد بگیرید حدود 3تومان و شبیه همین پماد هست جاش و روغنی نیست و الکلیه و سریعا خشک میشه و کثیف کاری نداره و اختصاصی تر هست برای عفونتهای پوستی و بهتر از تتراسایکلین.
این مدل عفونتها به دلیل ضعف پرنده یا پیشرفت میکنن یا دیر درمان میشن استفاده مولتی ویتامینی که ویتامین آ و ای داشته باشه حتما حتما ...  الزامی و لازم هست.

دوستان چون این نوع ژل نوع دامی نداره نوع انسانی رو معرفی میکنم چون پمادهای چرب پر پرنده رو کثیف میکنن این نوع ژل سریع خشک میشه و اون مشکل رو دیگه نداریم.
ژل اریترمایسین 4 درصد به جای پماد تتراسایکلین روغنی 3 درصد برای عفونتهای موضعی پوستی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مسعود جان سلام
این پماد که گفتی رو چند جا رفتم نداشت یکی از دکترهای داروساز که از دوستانه گفت مشابه اش به نام کلیندامایسین 2 درصد هست
صلاح میدونی بگیرم؟

۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۰۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #54
سلام جناب اصغری اگر آبسه توش پر چرکه یه سوزن استریل سرنگ بزنید خالی شه خیلی تو روند درمان تاثیر داره.اریترومایسین یا سفالکسین خوراکی هم همراهش مصرف کنید و در صورت مصرف آنتی بیوتیک خوراکی ب-کمپلکس یا مولتی ویتامین فراموش نشه.
۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۰۳:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #55
بله پماد کلیندامایسین هم برای این نوع عفونت کاره همینو میکنه.اما هرچی میگیرید سعی کنید ژل باشه نه پماد روغنی البته سلیقه ای هست به خاطر چرب نشدن پر میگم.
۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۱۰:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mahmoud.asghari
*
کاربر انجمن

د
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #56
شما یک بار هم نئومایسین سولفات 1 درصد را امتحان کنید.به نظرم بهتر جواب میده.برای سه روز.فقط شبها چرب کنید.

اگر این پماد جواب نداد میتونید از قطره ریکیزون استفاده کنید.البته نیستاتین انسانی هم کار قطره ریکیزون را انجام میده.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۱۱:۲۷ ب.ظ، توسط رحمانی.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۱۱:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #57
آقای مهندس رحمانی نیستاتین ضد قارچ هست نه باکتری.
نئومایسین خوراکی بیشتر روی باکتری های بیماری زای روده ای تاثیر داره و پماد موضعیش هم یکسری عفونتهای خاص.
در مورد باکتری های گرم مثبت که عفونتهای پوستی ایجاد میکنند اریترومایسین و سفالکسین بهترین و تاثیر گذارترین گزینه هستند.
در مورد قطره **ریکیزون** میشه بفرمایید اسم تجاری چی هست یعنی ماده فعال آنتی بیوتیکیش چیه؟ممنون میشم
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۰۲:۳۴ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۱۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

د
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #58
سلام مسعود جان.در مورد نئومایسین سولفات یک درصد بهتون بگم که پمادش هم هست.چند ماه پیش یکی از قناریام دور دهن،مقعد و پاش عفونتی شد.بردم پیش دامپزشک،این پماد را تجویز کرد و خوب شد.اما در مورد ریکیزون هم بگم که یکی از اساتید قناری در شهر ما عرضه کردند و به گفته ایشون ساخت جناب دکتر نریمان شیخی هست و برای عفونتهای دور دهان و داخل دهان به صورت خوراکی مصرف میکنند.دوستان هر کی مصرف کرده تا الان راضی بودند و به نتیجه رسیدند.
خوشحال میشم اگه اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کردید به اشتراک بزارید.مرسی
۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۰۷:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #59
بله منم عرض نکردم پمادش نیست دوست خوبم.در مورد ریکیزون همون دیشب جستجو کردم و هیچ شرکت داروسازی رو پیدا نکردم که همچین دارویی ثبت کرده باشه و حتی هم چین ماده دارویی به این اسم تو دنیا وجود داشته باشه و به قول معروف از این داروهای دست ساز زیر زمینی هست.
احتمالا یک یا چند نوع داروی آنتی بیوتیکی دامی رو پودر کرده و چون محلول تو آب هستند مخلوط و تو قطره چکون میفروشند که به نظر من کار درستی نیست.
و شما و همه دوستان هر نوع بیماری میکروبی و عفونی پرندتون داره بنده در خدمتم تا بی منت در حد توان بهترین و ارزان ترین دارو که روی اون نوع باکتری یا قارچ موثر هست رو معرفی کنم .
با تشکر
۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۰۷:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: جلال لطفی ، محمدمهدی ، رحمانی
*
کاربر انجمن

کاردانی
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #60
با سلام با اجازه اساتيد همين مشكل براي قناري من پيش اومد دو سه تا جوش روي سر قناري زده بود درهمان يكي دو روز اولش داروي گليسيرين يده زدم البته يكم زخمش كردم كم كم به مرور خشك شد .
۱۳۹۲/۰۷/۱۷، ۰۹:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان