زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۱:۵۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوش . غده و یا بیماری قارچی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #1
جوش . غده و یا بیماری قارچی
سلام دوستان
دیروز یک سهره خریدم که آروم نیست وقتی آوردمش خونه تازه متوجه شدم که هی طرف راست سرشو میماله به جا دونی و میل زیرپاش به نظر خارش داشت وقتی گرفتمش دیدم که یک چیز سفت و خشک همان طرف کلش بالای چشمش هست و پرهای اون ناحیه هم ریخته یا اصلا در نیامده لطفا راهنمایی کنید که این چی هست خطرناک؟ مسری هست یا نه؟ راه درمانش چیه؟
آیا بهتر پسش بدم یا خوب میشه؟
برای اینکه بهتر بتونید نظر بدید عکسش رو میذارم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۲۷، ۰۲:۲۹ ب.ظ، توسط meysams65.)
۱۳۹۱/۰۲/۲۷، ۰۱:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 9
15 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #11
RE: جوش . غده و یا بیماری قارچی
دوستان کسی چیزی به ذهنش نمیاد؟
۱۳۹۴/۰۹/۱۸، ۰۴:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #12
سلام
شايد پيوست هاي مرده بدنش باشن كه مثل شوره سر انسان هست.اگر اون باشه مهم نيست فقط آب تني مي خواد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۹/۱۸، ۰۷:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #13
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عکسها واضح نیست ولی با کیفیتن میشه تا حدی زوم کرد و تا حدی فهمید که اونها چه شکلی هستن،
خدمت جناب آقای بخشی عرض کنم که با آبتنی و اینها هم مشکل توی این یکماه حل نشده.ممنون.
۱۳۹۴/۰۹/۱۹، ۰۶:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

diplom
سپاس‌ها: 96
25 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #14
اگر میخواهی اساسی درست بشه یک راه حلی است که خودم هم تجربه کردم و ازش نتیجه گرفتم با توجه به فصل سرما که درش هستیم تولک اش کن بعد داخل منزل یک جا تک میخش کن و کمی تخم کاهو و برگ گشنیز براش بزار و ابتنی هم هفته ایی دوبار فراموش نشه حتما خوب میشه اگر سوال بیشتری داشتی زنگ بزن راهنمایی ات کنم 
۱۳۹۴/۰۹/۲۰، ۰۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #15
حققیقتش جناب آقای سعید این سهره هیچ گونه مشکلی نداره الان و کاملا سرحال هستش بیشتر از روی کنجکاوی این سوال رو کردم تا بدونم دلیل این سفیدک ها چیه تا اگر بعدا دوستان هم با چنین چیزهایی روبرو شدن دلیلشو بدونن و بفهمن که آیا واگیردار هست یا خیر، فعلا من این سهره رو جدا نگر میدارم و وسایلشو با بقیه قاطی نمیکنم و نمی خوام حیوون رو تولک بدم اذیتش کنم اما از طرفی هم یکم بد ذات هست یعنی نسبت به سهره های دیگه که همراه با اون خریدم بد ذات تره و اصلا به من پا نمیده و از وقتی دارمش تا الان اصلا رام نشده و کلا اذیت میکنه اما تنها دلیلی که نگه داشتمش اینه که یکم بلند و کشیده هست و خیلی قیافه شرری داره و کلا شرارت خواصی داره، شاید یه ماه دیگه با خودمم ببرمش شهرستان و بذارمش تو تله ، اگه یکی دیگه خوشگل تر از خودشو بتونم بگیرم همونجا هم آزادش میکنم چون واقعا از قفس خوشش نمیاد در صورتی که اون یکی سهره که با این خریدمش داره ریزه خونی میکنه و گاهی قشنگ قرص میخونه،خلاصه چون شاید بخوام آزادش کنم نمیتونم تولکش بدم تا ببینم مشکل رفع میشه یا نه،به شما هم پیشنهاد میکنم اگه سهره بدرد نخور گیرتون اومد و بد رام بود الکی هم خودتونو و هم حیوون بدبخت رو زجر ندید و آزادش کنید جایی که سهره هست به خدا بیست سی هزار تومن ارزش زجر دادن حیوون بدبخت رو نداره.
۱۳۹۴/۰۹/۲۱، ۰۷:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #16
سلام دوستان.با توجه به طرح سوال توسط بنده لازم دیدم که با توجه به حل شدن مشکلم شما روهم در جریان قرار بدم تا متوجه شوید چی بود مشکل.
مشکل چیز خاصی نبود همه لکه ها پوست مرده بود اما به لیل آبتنی نکردن سهره فوق العاده سفت و خشک شده بودند اما با عادت کردن مرتب به آبتنی یواش یواش کنده شدند.ممنون از نظرات تک تک شما
۱۳۹۴/۱۱/۲۴، ۰۹:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh ، sehreghanary ، derik_best

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان