زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۶:۵۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جيبر اصل يا يكسر

*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
جيبر اصل يا يكسر
سلام
من قصد دارم جيبر داشتن و تكثيرشو تجربه كنم. اما فروشنده ها اكثرا ميگن جيبر براي تازه كارها خيلي سخته و اصلا نميتونن نگهداري كنند و تخم بگيرن. اما درعوض به شدت توصيه ميكنن يكسر جيبر بگيرم. يا اصلا قيد جيبر رو بزنم و رسمي بلند نگهدارم. چون ميگن بازارش بهتره و جوجه رسون هستند. خودم به هردوشون (رسمي بلند و جيبر) علاقه مندم. دوستان با تجره بگن چه نكاتي رو بايد رعايت كنيم تا هم جيبر (يا يكسر جيبر) خوب بخريم و هم خوب نگهداري و تكثير كنيم؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۱۱، ۰۸:۵۰ ق.ظ، توسط sae.)
۱۳۹۱/۰۴/۱۱، ۰۸:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #2
RE: جيبر اصل يا يكسر
سلام
نگهداری پرنده شروط مختلفی داره و یکی از اونها علاقست و باید علاقه به نژاد خاص باشه ،در این صورت هیچ گونه واهمه ای از جوجه رسوندنشون نیست .اما باید صبر و حوصله داشت و برای رسیدن به هدف از حاشیه ها دور بشید.

خوندن دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هم خالی از لطف نیست .
۱۳۹۱/۰۴/۱۱، ۱۰:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hossein.a.88 ، Arjon ، langarood ، sae ، DRaiush ، ehsantaghavi2007
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #3
سلام دوست عزیز
من چند سالی هست که جیبر دارم اما به نظرم جوجه گرفتن از جیبر کار سختی نیست شاید بشه گفت جوجه گرفتن از رسمی بلند سخت تر باشه !
جیبر بر خلاف اینکه همه می گن قناری سختیه اما اینجوری نیست حتی خودش هم می تونه جوجه هاشو بزرگ کنه و احتیاجی به پرستار نداره.
از نظر من قناری های نا خالص رو مثل یکسر جیبر رو پرورش ندی بهتره بنده خودم به شخصه به هیچ عنوان علاقه ای به نگهداری و پرورش قناری یکسر ندارم حالا چه یکسر جیبر چه یکسر یورک چه... من پیشنهادم اینه که جیبر بگیر و شروع کن اگر تونستی جوجه بگیری که خیلی خوبه که از جیبر اصیل جوجه گرفتی اگرم نتونی جوجه بگیری خوبیش اینه که تجربه به دست میاری.
فقط صبور باش و پشتکار داشته باش
موفق باشی.
۱۳۹۱/۰۴/۱۱، ۰۷:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #4
آقا نويد عزيز من هم نظرم اينه كه قاطي كردن نژادها كاري غير حرفه اي و بيهوده و مخرب هست. اما با اين تعاريف وحشتناك و توي دل خالي كني كه از ديگران ميشنوم كه جيبر داشتن آدم خاص خودشو ميخواد، خيلي حساس و بد قلقه، با رسمي خيلي فرق داره، عمرا نتوني ازش تخم بگيري چه برسه به جوجه، جاي مناسب (گرم) و توجه زياد ميخواد و .... پشيمون ميشم و قيدشو ميزنم. اما باز دوباره با ديدن جيبرهاي مشت و كار درست به خودم ميگم بالاخره بايد از يك جايي شروع كنم. پس بهتره يكسر درصد پايين بگيرم و كم كم درصد بالاترشو بگيرم و ياد كه گرفتم اصلشو تكثير كنم. حالا نظر شما چيه؟ بعنوان يك فرد باتجربه شما و دوستان ديگه هركدوم كه ميتونيد راهنمايي كنيد كه چه مواردي رو بايد رعايت كنم توي دونش، جاش، قفسش، مكمل . دار.هاش، مراقبت و پيشگيري از بيماريهاش، حساسيتهاش، نحوه بالا آوردنش، و ....
لازمه يكسر بگيرم تا پخته تر بشم يا نه؟ داشتن پرستار رسمي خوب ميتونه كمكم كنه؟
۱۳۹۱/۰۴/۱۲، ۱۰:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، langarood
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #5
دوست عزیزم من به عنوان یه فرد کوچیک که تجربه هایی هم در جیبر دارم خدمتت عرض می کنم که جیبر اصیل بخر با 1 جفت قناری پرستار خوب.
اما اگه نمی خوای ریسک کنی همون یکسر بگیر و شروع کن
۱۳۹۱/۰۴/۱۲، ۰۱:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، hamid67 ، عمادذر ، sae
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #6
آقا نويد ممنون. اما لطفا شما يا ساير دوستان در مورد ريزه كاريها و نكات ديگه اي كه عرض كردم توضيحات بيشتري لطف كنيد تا ما كم تجربه ها هم استفاده كنيم.
۱۳۹۱/۰۴/۱۴، ۰۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 87
22 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #7
سلام ممکنه دوستان کمک کنن یه سوال داشتم . اگه دو تا یکسر رو با هم جفت بدی بازم نیاز به پرستار داره ؟
۱۳۹۱/۰۵/۰۹، ۱۰:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #8
دوست من حتی ممکنه قناری رسمی هم که اکثرا والدین خوبی هستند و به عنوان قناری پرستار هم استفاده میشن در بعضی موارد جوجه بزرگ نکنند.به ذات قناری شما هم بستگی داره
۱۳۹۱/۰۵/۰۹، ۱۱:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، DRaiush ، langarood
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #9

یک جفت جیبر خوب بگیر و برای این کار عجله نکن ، الان فصل تو لک هست و اگه حیوون مشکل دیگه ای داشته باشه مشخص نمیشه...

آبان و آذر فصل خرید قناریه .... تا اون موقع خوب بگرد تا پرنده مورد علاقت رو پیدا کنی . بعد هم جای مناسب براشون در نظر میگیری ، زمستون آمادشون میکنی و اطلاعات کسب میکنی بهار هم میندازی جفت.

فقط چون ران و سینه ی جیبر لخت هست باید جای گرمتری نسبت به بقیه قناری ها داشته باشه.

معمولا هم برای هر جفت جیبر دو جفت پرستار جفت میندازن .... میدونید که .....

ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۱۰، ۱۲:۵۰ ب.ظ، توسط DRaiush.)
۱۳۹۱/۰۵/۱۰، ۱۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، langarood ، saeednikzad
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 87
22 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #10
یک جفت جیبر قیمت کردم 400 تومان نظرتون چیه ؟
۱۳۹۱/۰۵/۱۱، ۱۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان