زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۲:۳۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جیبروجیبوسو

*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #1
جیبروجیبوسو
باسلام خدمت دوستان واساتید
مخواستم بدونم ازجفت زدن جیبر وجیبوسو چه نزادی بدست میاد وایا اسم خاصی داره وایابه ثبت رسیده درضمن اگر درتوان هست عکسی ازاون نژادلطف کنن
۱۳۹۲/۰۵/۰۹، ۱۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کریم700 ، mohammad8366 ، Iman Imany ، Iman Imany ، Ali Gh
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 45
135 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #11
RE: جیبروجیبوسو
امیزش پرنده گان با هم مشتری خاص خودشو داره یه هیبرید باز فقط دنبال این چیزا میگرده و یه کسی که از قناری خبری نداره و فقط میخره...کسی که یه قناری باز حرفه ایی باشه وقت خودشو صرف نزاد پاک میکنه نه یه هیبرید....من خودم به شخصه اگه بخوام بخرم دنبال یه پاکش میگردم نه امیزشی..امید وارم با راهنماییهای دوستان متوجه بشید چی گفتن
۱۳۹۲/۰۵/۱۱، ۰۳:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #12
شما همتون میگید اگر بخوام بخرم ببخشید اونوقت کی می خرید؟ همش دم از نزاد اصیل میزنید انگاردرباره اسب صحبت میکنیدباقدمت 100000ساله بابا اولا نژاد اصیل جیبوسو به این راحتیها دست من وشما نمیاد وهیچکدوم ازشمایی که میبینم پرنده پیشتون راحت تلف میشه ودستتون به هیچ جا بند نیست چطور حاضر میشه جفتی حداقل ده میلیون نومن پول بده وریسک کنه درثانی گیرم خریدی وجوجه گرفتی تازه اول مشکلاته فروش اون جوچه ها خودش دردسره مگه مشتریش به این راحتیا گیرمبادکه یه همچین پولی بده جا پرنده این ازاین ثانیا خواهشا کسی ارسال کنه که خودش امسال مثل این هیپریدا یابهترشونو جوجه گبری کرده باشه وقصدفروش داشته باشه که ای نون خشک میخریم بابا من خریدارم به این شکل درثانی تمام نژادهای قناری توسط افرادی مثل من وشما تولید شدن وبعدبه هر نژاد جدیدی که میومد هیپرید مگفتن تا زیاد میشدوبهثبت میرسید بعدش میشد اصیل درحالی که نژاداصیل قناری همون سبز وزردجزایر قناریه ولا غیردر پایان من ازاین پدر وبخصوص این مادر که عاشقشم 6 تاجوجه دارم که باتمام وچود دوستشون دارم وباهیچ پولی نه قصدارزشگذاری شون رودارم نه قصد فروششون یه اشتباه کردیم پرسیدم کسی میدونه حاصل تزویج جیبر باجیبوس چی میشه؟ ماشالله صاحبنظران خوش نظر عیبی نموند که روشون نذاشته باشن مدعی رفاقت هم هستن شده من دررابطه باسهره نظر بدم آخه کارم نیست وشناخت ندارم اسپمر نمیشم بهتره 
۱۳۹۲/۰۵/۱۱، ۰۵:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #13
تفاوت قناری بازی ما دوستان محترم در این که ما قناری رو واسه عشق نگه میداریم تو هوای که به 60 همه میرسه و آبی که غیر قابل شربه و دان های درجه چندم و دارو های تاریخ گذشته که دلالانی غیر عزیز که جز سود چیزی در ذهنشون نیست بهمون توصیه میکنن
ولی دوستان عزیز واسشون این مهمه جوجه قناریشون رو چند بفروشن و اصیل باشه پول مد نظره همین و بس.
کسی تفکر خلاقیت نداره یه کشوری مثل انگلستان ببینید چندتا نژاد قناری معرفی کرده و یه کشوری مث ما با چنین مهد های قناری و استادان بزرگی که فقط قادر به اظهار نظر مایوس کننده هستند نه بیشتر چی معرفی کردیم؟؟؟؟
۱۳۹۲/۰۵/۱۱، ۰۶:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: جلال لطفی ، mehran222
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #14
با سلام
جناب نظر شما چند تا عیب بزرگ داره!
1. ما داریم به سمت حرفه ای شدن و علمی پرورش دادن قناری میریم نه به دوران عهد باستان!پس اینکه به قناری سبز چمنی و زرد جزایر قناری بنازیم هنر نیست!!!!!!!!!!!!
2.اگر شما قناری باز حرفه ای باشید و قناری نژاد دار نگهداری کنید میدونید که وقتی جوجه ای از تخم بیرون بیاد و با اون انتظاری که شما داشتید فاصله داشته باشه چه شکست بزرگی است.پس ببینید کسانی که قناری سبز چمنی جزایر قناری را به یه جیبوس سفید خوشگل تبدیل کردند چه زجر هایی کشیدند!پس سعی کنید به کار اونها احترام بگذارید.
3.قناری بازی عشق بازی است.اگر کسی عاشق باشد 10 میلیون که سهله تمام زندگیشو واسه عشقش میده!
امسال تو نمایشگاه قناری قم یه نفر 8 تا قناری رسمی بلند خرید 32 میلیون تومان که تو شهر ما باهاش میتونست یه خونه بخره!!!!!!!
4.قناری هم کم از اسب نداره!شما با پول یه قناری میتونید یه اسب بخرید!قناری که 10 تا 15 میلیون قیمت داشته باشه کم از حیوانات دیگه نداره!
5.من به استادم که جیبر باز حرفه ای هست گفتم تا بحال شده از این نژاد جوجه بگیری و نتونی جوجشو بفروشی؟!!!!!!خندید و گفت من از رسمی هم که جوجه گرفتم تا به حال که حدود 15 ساله قناری بازی میکنم هیچ سالی نبوده که نتونم قناری هامو بفروشم چه برسه به جیبر.ایشان پارسال حدود 54 تا جوجه از نژاد جیبر هاش کشید!که همه را فروخت!اگر شما در رویاهایتان به این مسائل فکر میکنید خیلی از دوستان هستند که کارشان این است و هر ساله چندین میلیون پول از قناری کاسب میشوند.
6.آیا شما میدانید به ثبت رساندن یک نژاد خالص یعنی چه؟!!!!!!!!!!!!قصد بی احترامی ندارم!ولی میدانید چند نسل از قناری که تازه باب پسند شماست باید جوجه گرفت تا نژاد خالص شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟
7.شما در پایان صحبت هایتان میفرمایید که من نه قصد فروش قناریهایم را دارم نه قصد قیمت گرفتن؟!اما صحبتهای اول خودتان از چیز دیگری حکایت دارند!
فقط می توانم بگویم شما جوجه بگیر مشتریش همیشه هست!
۱۳۹۲/۰۵/۱۱، ۰۶:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #15
جناب 10reza10 افرین به علاقه وحوصله ای که به خرج دادی مرحباولی شماهم لب کلام منونگرفتی بزارروشنت کنم منظورمن ازمثل اسب صدهزارساله اینه که نژادهاش روتغییر نمیدن چون مثلااسب عربی روباهیچ نژاددیگری نمیشه بهتروگرونترکرد درحالی که درموردقناری این مسءله صدق نمیکنه کماینکه ازجیبرویورگ کشیده بلنددراوردن برافروش جوجه اصیل هم مشکلات ازاین قراره که اولا بایدهزینه گزافی روبدی براخرید پدرومادرش ثانیابایدریسک بی نتیجه موندنشون روپذیری ثالثادرصورت جوجه گیری بایدخونه وزندگی رومحل تردد ناخریداران بکنی تایه خریدار واقعی پیدا بشه یاکاروزندگی روبه امیدفروش درنمایشگاهها رها کنی که فروش هم دراونجا صددرصد نیست واما درمورد ارسال پیام فروش از کجا میدونی که من قصدم فروش این جوجه ها بوده من ازیه جفت دیگه سیزده تاجوجه دارم که قصدفروش اونارودارم درپایان نظرتو به ارسال اقای قناری اهواز جلب میکنم که بهتر متوجه بشی هرچندبازم حرف وحدیث درباره نگرفتن منظور بنده ازجانب شماهست واز حوصله توضیح این حقیر خارجه موفق باشید

این هم عکس یکی از13جوجه ای که قصد فروش دارم ومطمعنم به قول دوستان هیپرید نیست تا نظر اونا چی باشه البته نژاد پدرومادرشونمیگم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۱، ۰۸:۵۸ ب.ظ، توسط sj_mousavi.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۱، ۰۸:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: جلال لطفی ، mohammad8366
*
کاربر انجمن

lisans
سپاس‌ها: 50
58 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #16
دوستان عزیز ما اینجا جمع شدیم که تجربیاتمونو به اشتراک بذاریم نه اینکه در برابر هم جبهه گیری کنیم خدای نکرده قصد سرزنش کسی رو ندارم ولی میخوام بدونم اگه کسی با عشق اومده هیبرید گیری کرده بجای اینکه نتیجه کارشو بررسی کنیم و تجربه خوبی کسب کنیم در برابرش جبهه گیری میکنیم اگر کشیده بلند گرفته بود یا سهره قناری خوب بود ولی جیبر و جیبوسو اشکال داره؟ بیخیال!بیاین با هم مهربون تر باشیم:-X
۱۳۹۲/۰۵/۱۲، ۰۸:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #17
قربون دهن ادمی که حرف حق میرنه بدون شیله پیله
جناب صفت زاده ودیگردوستان باورکنید من قصدندارم علیه کسی جبهه گیری کنم ازشما استادعزیز هم انتظار ندارم به نژادی که هنوزیه کارشناس درباره ش نظر نداده و شما اونا رواز نزدیک ندیدید هیپرید لقب بدید وبازنظر شمارو به اصل متن سوالم جلب میکنم من میدونم جیبر وجیبوسو نژاد یکسال ودو سال پیش نیستند بلکه سابقه چندین ساله دارند غیرممکن هست که تواین سالها کسی تواین دنیا این دونژادرو باهم جفت نزده باشه لذا میخواستم بدونم از داخل یا خارج این انجمن دوستی کسی ازنتیجه جهانی این کار خبری داره یانه ؟ درضمن ای

قربون دهن ادمی که حرف حق میرنه بدون شیله پیله
جناب صفت زاده ودیگردوستان باورکنید من قصدندارم علیه کسی جبهه گیری کنم ازشما استادعزیز هم انتظار ندارم به نژادی که هنوزیه کارشناس درباره ش نظر نداده و شما اونا رواز نزدیک ندیدید هیپرید لقب بدید وبازنظر شمارو به اصل متن سوالم جلب میکنم من میدونم جیبر وجیبوسو نژاد یکسال ودو سال پیش نیستند بلکه سابقه چندین ساله دارند غیرممکن هست که تواین سالها کسی تواین دنیا این دونژادرو باهم جفت نزده باشه لذا میخواستم بدونم از داخل یا خارج این انجمن دوستی کسی ازنتیجه جهانی این کار خبری داره یانه!؟درضمن من به نیت دوستی وارد این انجمن شدم وبه حمدالله دوستانی پیدا کردم که یه سلام شون صدتا ازاین جوجه ها رو می ارزه وامیدوارم بازهم پیدا کنم درپایان از نظر لطف ومعرفتی که داشتید وازراهنمایی های دلسوزانه وبرادرانه همه شما دوستانی که پست کردن بخصوص اقای صفت زاده سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۲، ۰۹:۲۰ ب.ظ، توسط sj_mousavi.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۲، ۰۸:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رضا کریمی ، mohammad8366 ، TURK
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #18
سلام
دورگه گيري كار جالبي هست ومن خودم قناري هاي يكسر وسوپر درشت هيكل را دوست دارم. البته اگر از دورگه گيري هدف خاصي داشته باشيد نتيجه گيري بهتري خواهيد داشت. مثلا كسي كه يك قناري يورك دارد براي اينكه تعدادي شبيه را توليد كند با دورگه گيري از يورك تعدادي قناري سوپر زيبا خواهد داشت. حالا شما هدفتان از دورگه گيري چيست؟ چه چيزي را مي خواهيد ارتقا دهيد؟ يا چه نقطه ضعفي در اين دونژاد هست كه مي خواهيد اصلاح كنيد؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۵/۱۳، ۰۷:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad8366 ، 10reza10
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #19
شما لطف دارید ولی اجازه بدید بعد از اینکه بنده نتیجه مطلوب روگرفتم هدف بیان کنم البته بدونید بنده خیلی راحت میتونستم جیبر با جیبر وجیبوسو با جیبوسو جفت بزنم وبه پول برسم ولی این کار شاید فقط رضایت زودگذر مادی داشته باشه رضایت معنوی تو ی کاریه که دل ادم دنبالشه که بنده هم یه افق هایی رو برا خودم رسم کردم انشالله به موقعش عرض میکنم
۱۳۹۲/۰۵/۱۳، ۰۸:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mohammad8366 ، amiro
*
کاربر انجمن

lisans
سپاس‌ها: 50
58 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #20
جناب sjm
اولا از لطفتون ممنون و سپاسگزارم. بنظر من کارتون رو ادامه بدین. امثال شما و شاید من باید بعضی تابو ها رو بشکنیم و کارهای جدید اراءه بدیم. تا کی کارهای تکراری؟ بنظر من داشتن نژادهای دو رگه خودش لطفیه که نصیب هر کسی نمیشه باید عشق داشت و دست از پول کشید تا نصیبت بشه !
۱۳۹۲/۰۵/۱۳، ۰۸:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: جلال لطفی ، mohammad8366 ، amiro

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان