زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۱۰:۲۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جیبروجیبوسو

*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #1
جیبروجیبوسو
باسلام خدمت دوستان واساتید
مخواستم بدونم ازجفت زدن جیبر وجیبوسو چه نزادی بدست میاد وایا اسم خاصی داره وایابه ثبت رسیده درضمن اگر درتوان هست عکسی ازاون نژادلطف کنن
۱۳۹۲/۰۵/۰۹، ۱۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کریم700 ، mohammad8366 ، Iman Imany ، Iman Imany ، Ali Gh
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #21
RE: جیبروجیبوسو
با سلام خدمت دوستان عزیز
هیبرید کردن قناری کار ناشایستی نیست چراکه اگر این کار انجام نمی شد اکنون فقط یک نژاد قناری وجود داشت . اما نکته مهمی که دوستان نباید غفلت بکنند این است که کار هیبرید را عالمانه و با هدف انجام بدهند که اولین اقدام در این زمینه انتخاب قناریهای سالم و همکاری کامل با افرادی است که در زمینه ژنتیک تخصص کافی دارند تا قناری هایی که با هم جفت می کنید در راستای حذف نارسایی های ژنتیکی باشد و در نهایت قناری که بدست می آید مشکلات ژنتیکی که خود منشأ بسیاری از بیماری هاست نداشته و از لحاظ فرم بدنی مطلوب باشد و از اقدام ناآگاهانه که منجر به گسترش عیوب ژنتیکی می شوند خودداری کنید
۱۳۹۲/۰۵/۱۴، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #22
سلام مجدد
من در پیام قبلیم هم گفتم که شما از این که نمیتوانید در فروش قناری های خود موفق باشید پیام دادید!که خودتان هم به این مهم اشاره کردید.هر کاری مشکلات خودش را دارد.دیروز شخصی کاملا محترم برای خرید قناری البته به تعداد بالا به خانه من آمد که به محض ورود بهترین قناری من دچار شوک شد( که ما به اصطلاح میگوییم هوا گرفته)!اما در حقیقت نظر بد یا همان چشم بد بود!بعد از این که ایشان رفت قناری به حال خود برگشت!من از ترس داشتم سکته میزدم که بهترین قناری و زیباترین قناریم داشت جلوی چشمم پر پر میشد!خدا را شکر این بار به خیر گذشت.منظورم این است که مشکلات برای همه هست!اما باید صبور بود!
در مورد تکثیر هیربد من اصلا نظر منفی نداشتم.فقط خواستم به پرسشهای شما پاسخ داده باشم تا همه دوستان متوجه مشکلات جوجه کشی و فروش شوند.من اصلا در هنگام جفت کردن به نژاد قناری و سر و هیکل آن دقت نمیکنم.فقط به پشت قناری و قدرت باروری آن دقت میکنم!هر کسی از قناری بازی یک هدف مشخص دارد!من نمیگویم که شما این کار را نکنید!اما باید راه خود را مشخص کنید!
۱۳۹۲/۰۵/۱۴، ۰۷:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #23
سلام دوستان گرامی وجناب 10reza10 انگار خدا میخواست حرف این بنده شو زمین نزنه تورو خدا نگاه کن دیدی چندتا نا خریدار میان جون به لبت میکنن تا بتونی یه خریدارتکی یا جمله ای پیدا کنی که دسترنج وخون ودل وهزینه ای که یکسال ازگار طول کشیده با بی رحمی وبی عدالتی بخره بعد حساب سختی اصیل کارا رو بکش ببین اونا چی میکشن ازتوی عزیز وهمه شما سپاس
۱۳۹۲/۰۵/۱۴، ۰۷:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #24
در تمام کشور ما همین مشکلات وجود داره و نمیشه نادیده گرفتش.خیلی ها وقتی وارد خانه پرورش دهنده میشوند.با خود میگویند که این بنده خدا که این همه قناری داره حتما قناری هاشو مفت میفروشه!دیگه نمیدونن که چه خون دلها خورده شده تا طرف تونسته از قناری جوجه بگیره!
ولی در کل باید کمی هم قانع باشیم و فکر نکنیم که میتونیم برابر با قیمت پرنده فروشی قناری هامونو بفروشیم.مثلا من الان قناری هامو از 60 تا 70 قیمت گذاشتم در صورتی که اگه در پرنده فروشی بود کمتر از 90 تا 100 نمیداد!
۱۳۹۲/۰۵/۱۶، ۰۵:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #25
دوستان عزیز به عناوین تاپیک توجه داشته باشید و از بحث اصلی خارج نشوید.

سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۶، ۱۰:۰۷ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۶، ۰۵:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #26
باتشکر ازتذکرات محترمانه دوستان عزیز عرفان وطاها
ولی بنده هنوز از یک منبع مطلع درمورد اختلاط نژادها جواب خودم رونگرفتم وکماکان منتظرم که ایا نژاد خاص بانام خاص به ثبت جایی رسیده یا نه چونکه میدونم غیرممکنه تواین سالیان دور حدااقل خارجیهادر فکر همچین کاری نیفتاده ونامی برای حاصل جفتگیری جیبر وجیبوس انتخاب نکرده باشند فقط دوست دارم دوباره وارد حاشیه نشیم وجواب درست حسابی از مطلعین واساتیدبگیریم
۱۳۹۲/۰۵/۱۶، ۱۰:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #27
سلام دوست عزیز
جیبوسو همونطور که میدونین از اختلاط جیبر و بوسوی بلژیکی بوجود اومده البته با روشهای ماهرانه جداسازی و اصلاح نژاد ..اسپانیاییها این نژاد را برای ارتقا و جذاب تر کردن نژاد پرنده های خمیده انجام دادند و خیلی زود محبوبیت پرنده اونها از جیبر در بین علاقه مندان بیشتر شد...جیبوسو همه خصوصیات جیبر را در اندازه های بلندتر و مشخص تر داره و استیلش حتی از جیبر هم خاصتر شده و از نظر خلق و خوی هم پرنده با وقارتر و ارومتر و به قول خودمون خوش سو تری هست....با اختلاط این دو نژاد در بهترین حالت پرنده ای بین این دو خواهی داشت یعنی جیبر بلندتر و جیبوس کوتاه...اینکه در بین کسایی که اطلاعات کمتری دارن یا قناری بازی تفننی میکنن چقدر استقبال میکنن نمیدونم ولی حرفه ایها میفهمن که جوجه هات جیبوس کامل نیستن و جیبوس نامرغوبند و اگه شانس بیاری و جوجه ها پر بلند و پر پیچ پیدا نکنن و طول گردن و پاهاشون با هم تناسب داشته باشه و در دید بیننده انتظار جیبر را براورده کنند میگن جیبر های خوبی داری....که بازم ضرره چون قیمت و علاقه مندان جیبوس بیشتر و بالاتر هستند....بدترین حالت اینه که سایز بدن جوجه به جیبوس میره و گردن و بخصوص پاهاش به جیبر... من حرفه ای نیستم ولی یک مثال اینکه از نظر من عکس ارواتار شما یک جیبوس نامرغوب در حالیکه عکس ارواتار آقای سعید نیکزاد یک جیبوس مرغوب و عالیه.....به هر حال هرکس سلیقه ای داره و ممکنه سلیقه شما با نظر قناری بازای دیگه متفاوت باشه...به نظر من اگه بتونین جیبوسهای مرغوب و درجه یک تولید کنید و وقت و توانتون را در جهت ارتقا کیفیت هر نژاد بذارین بهتر و با صرفه تره....
شاد باشین
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۰۹:۳۲ ب.ظ، توسط برف زمستان.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۰۹:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #28
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این عکس مادر جوجه هاست که بااون نره که عکس اوتارمه جفت زدم ولی بآینکه این ماده امسال 11بارتخمگذاشت وباسه نر جفت خورد بااین نره متاسفانه بابدشانسی فقط تونستم چارتا جوجه بگیرم که عکس دوتاشون روقبلا توارسالام گذاشته بودم البته به تصور من نره بخاطر گردنش که زاویه تندی به سمت پایین داره وتنه درشت وپر پرش یه دورگ جیبوسو وملادوه ازچرتا جوجه به احتمال زیاد سه تاش ماده است که براشون دوتا نرگرفتم که مادرشون جیبوسو وارداتی ازانگلستانه وپدرشون جیبره زیباییه حقیقتش زورم به خریدجیبوس از دوسر نرسید خیلی گرونن حالا به امیدخدا برا امسال ایناروتروخشک میکنم شاید تونستم پرنده هایی که مدنظرمه ازشون دربیارم ازحسن توجه تون سپاس پست قشنگی داشتید روشنترشدم البته یکی ازجوجه هام به استثنای سینه اش که لخت نیست یه جیبوسو کامله منتظرنظرات سازنده شما هستم سپاس

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته جسارته ولی باتوجه به عکسهای فوق عکس دو اوتار بیشتر به جیبوسو شباهت دارند تا جیبر البته این نظر بنده است وسندیت چندانی نداره لذاعکس اوتاراقای سعیدنیکزاد به نظرم یه جیبوس کامله واوتاربنده یه جیبوس ملادوست بازم عذر میخوام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۱۱:۴۶ ب.ظ، توسط sj_mousavi.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۱۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #29
با سلام خدمت دوستان به نظر بنده هم هر هیبریدی بی ارزش نیست طی تحقیقاتی که بنده داشتم نژادهایی که الان به اسم اصیل شناخته میشوند به نوعی هیبرید بوده اند.و مطلقا ربط و تاثیری در خوبی یا بدی نژادی ندارد . در رفتار شناسی حیوانات در قانون چرخه داوین هر چیزی حاصل چیز دیگر و آن چیز حاصل دیگریست. ممنون.
۱۳۹۲/۰۶/۱۵، ۰۹:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #30
با سلام خدمت دوستان گرامی
به نظر من اگه هیبرید گیری نبود الان این همه نژاد مختلف هم نبود.
هیبرید گیری با ایده و هدف قبلی درسته اما همین طوری کاری بیهوده است و درست نیست.
مثالی که به هر دو طرف بحث مربوط بشه مثال گلاستر هست که از دو نژاد نورویچ که سر بزرگی داره و بوردر با هیکلی کوچولو به وجود اومد و هدف اون فردی که این کارو کرد این بود که سر بزرگ نورویچ رو جثه کوچیکه بوردر با مزه میشه مخصوصا اگه کاکل رو سر بزرگه نورویچ باشه و یه تاج کامل و زیبا درست میشه و بعد از کلی تلاش تونست چند تا جوجه این شکلی بگیره و یه نژاد جدید ثبت کنه.
پس این حرف که نباید از نژادهای ثبت شده هیبرید گرفت درست نیست و نباید از این کار ترسید و در صورت نا موفق بودن آسیبی به نژاد اصلیه ثبت شده نمیرسه.البته اختلاط بی هدف نژاد ها که مثالش تو ایران هست که هیبرید های ایرانی تو کیسه هیچ عطاری تو هیچ کجای دنیا پیدا نمیشه.
اگه هیبرید گیری از نژادهای ثبت شده نبود رسمی بلند ایرانی هم که تلفیق نژادهای ثبت شده هست الان وجود نداشت ولی در کمال زیبایی هم هیکل کشیده ای داره و هم حالت بالا تنه و سر یورک که شبیه گانگستر هاست رو نداره.
همیشه میشه هیبرید های جدید گرفت و حتی تو دنیا ثبت کرد اما باید تفاوتهای مشخص و معنی داری با نژاد پایه داشته باشند.
من در کل با هیبرید گیری و روحیه ایشون که انجام کار جدید و نو هست موافقم ولی باید توجه داشت هدف از این کار چیه و با توجه به اینکه جیبر و جیبوس از نظر فیزیکی و ژنتیکی بسیار بسیار نزدیکن حاصل تلفیق چیز خیلی متفاوتی نمیشه و خیلی به هر دو نژاد شبیه و نمشه ثبتش کرد و تو هیچ کشوری هم که تو نت گشتم پیدا نکردم.
با تشکر.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۱، ۰۸:۱۷ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۱، ۰۱:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان