زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۷:۲۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جیبر ایتالیائی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
220 سپاس گرفته‌شده در 77 ارسال
ارسال: #1
جیبر ایتالیائی
نژاد فری کوچکی است که طول بدنش ۱۴ الی ۱۵ سانتی متر است و از نظر شکل کلی مشابه با نژاد فری جنوب هلند می باشد. این پرنده به هنگام ایستادن بر روی چوب شبیه عدد هفت لاتین (7 )میایستد و دم پشت او در یک امتداد و عمود بر چوب زیر پایش می باشد. پاهای این پرنده عریان و سرش کوچک و به طرف جلو است. پنجه های پای این قناری مانند عقاب بر روی چوب قرار می گیرد و از هم باز می ماند. پرورش این نژاد نسبتا مشکل بوده و والدین خوبی نیستند. به همین علت معمولا برای خوابیدن بر روی تخم ها و پرورش جوجه ها از قناری پرستار استفاده می کنند
۱۳۸۹/۱۰/۲۰، ۰۷:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #2
RE: جیبر ایتالیائی
سلام دوستانی که جیبر پرورش میدن در مورد اینکه گفته میشه والدین خوبی نیستن آیا حتما باید از یک جفت پرستار استفاده بشه یا اینکه موقع بزرگ کردن جوجه میتونیم به نر و ماده جیبر خودمون دستی کمک کنیم برای تغذیه جوجه؟
ممنون میشم اساتیدی که بیشتر تجربه دارند لطف کنند جواب بدن .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۲، ۱۱:۵۳ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۲، ۱۱:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #3
سلام.نه نمیشود با دست در بزرگ کردن جوجه ها دخالت کرد.ریسک بالایی دارد.حتما باید از پرستار استفاده کرد.
۱۳۹۲/۰۷/۲۳، ۱۱:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، مسعود میرزالو
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #4
رضا جان این سوال رو به این خاطر پرسیدم چون عکسهای زیادی تو نت دیدم که تو اروپا جیبر و جیبوس خودشون جوجه بزرگ میکنند و تغذیه میکنند و تو ایران میگن جوجشو تغذیه نمیکنه به همین خاطر هم چون نمیتونن تو آپارتمان زیاد پرنده و پرستار نگه دارم هیچوقت جیبر پرورش ندادم.ممنون میشم دوستان تجربیاتشون رو بگن.میخوام بدونم کجای کار ما ایراد داره که جیبرای اونا خودشون جوجه بزرگ میکنند و تو ایران همه تجربشون این هست که جیبر جوجه بزرگ نمیکنه.
این دوتا عکسم یه آقای اسپانیایی که عکس جیبراشو تو پیجه فیسبوکش گذاشته بود که دارن به جوجشون غذا میدن.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۳، ۰۳:۲۴ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۳، ۰۳:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #5
دوستان سلام
خدمت مسعود عزیز ودیگر دوستان عرض کنم که من شخصآ از جیبر و جیبوس خوشم نمیاد ولی دوستان که این پرندرو دارن میگن پرندهاشون خودشون جوجه بزرگ میکنن و به ندرت از پرستار استاده میکنن و بیشتر هم جیبوس نگهداری میکنن.
۱۳۹۲/۰۷/۲۳، ۰۳:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

د
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #6
سلام مسعود جان.من پارسال از یک جفت جیبر 12 تا جوجه کشیدم که همشون را خودشون بزرگ کردند.جز لان سوم که 5 تایی بود و سه تاش بزرگ شد.البته بگم که جوجه ها را رسوندند، اما کمی ضعیف تر.بهتره از قناری پرستار استفاده بشه.چون خود جیبر به نوسانات دما خیلی حساسه و من فکر میکنم بیشتر به این خاطر هست که جوجه هاشو نمیرسونه.از طرفی هم اکثر دوستداران قناری، قناری جیبر را در کنار قناریهای دیگه نگه داری میکنند.با توجه به اینکه درجه دما و تغذیه قناریها با هم متفاوته پس باز هم بهتره از پرستار استفاده کرد.در ضمن قناری پرستار بیشتر از قناری والده به جوجه ها رسیدگی میکنه و جوجه های قوی تری را به دست ما میرسونه.
۱۳۹۲/۰۷/۲۳، ۰۵:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #7
سلام آقا مسعود
استاد من در اراک یکی از بزرگترین پرورش دهنده های جیبر و جیبوس تو شهرمون هست.من چند سال هست که با ایشان افتخار دوستی دارم و دائما به سالن ایشان سر میزنم.مهمترین علتی که استفاده از پرستار را پشنهاد میکنند تغذیه جوجه ها توسط پرستار است.قناری های نژاد جیبر و جیبوس کم خوراک هستند و بطبع به جوجه ها هم کم دان میدهند.اما پرورش دهنده ها که نیاز به پرندهای قوی دارند و می خواهند دائما و سال بعد هم از جوجه های این نژاد ها برای جوجه کشی استفاه کنند لازم میبینند که جوجه های قوی تری پرورش دهند.بخاطر همین از پرستار استفاده میکنند.البته اکثر پرنده های جیبر و جیبوس هم والدین خوبی نیستند،درست مثل نژاد رسمی معمولی که بعضی وقتها والدین خوبی نیستند..این عکسهایی هم که شما گذاشته اید شاید معدود قناری هایی بوده اند که والدین خوبی بوده اند.در ضمن دمای سالن را هم که دوستان فرمودند هم درست است.نکته دیگری هم که میتوان گفت این است که استفاده از پرستار باعث میشود که به این نژاد ها فشار کمتری بیاید و در نتیجه جوجه های بیشتری هم بدهند.
۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۰۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #8
سلام
در مورد پرورش جیبر این نژاد هم میتواند به تنهایی جوجه های خود را بزرگ کند ولی به دلیل اینکه که این نژاد ارزش زیادی دارد دیگر پرورش دهنده ها ریسک نمیکنند و از حمال استفاده میکنند ولی خود والدین نیز قادر به بزرگ کردن جوجه های خود هستند و مانند رسمی خوش سو و بد سو دارند مساله دیگری که باعث شده تا مقداری پرورش این نژاد مشکلتر به نظر بیاد مساله دمای محیط است که باید مقداری بالاتر از رسمی باشد .
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۰۵:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان