زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۱۱:۰۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

حالت غیره عادی

*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #1
حالت غیره عادی
سلام
تو خونه پدرم چند جفت فنچ هست یکیشون پرای پشت گردنش ریخته و پف میکنه
لطفا کمکم کنید
۱۳۹۱/۰۸/۱۷، ۰۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #2
RE: حالت غیره عادی
سلام
از لطف بی دریغ دوستان ممنونم اون فنچ بدبخت که مرد الان یکی دیگه که مادست کم تحرک پف میکنه و تند تند نفس نفس میزنه لـــــــــــــــــــــــــــــــطـــــــــــــــــــــــــفــــــــــــــــــــــــــــــــــــا کمکم کنید
۱۳۹۱/۰۹/۱۷، ۰۹:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 5
11 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #3
جوجه های فنچ من از تخم دراومدن از دو سه روزگی بهشون تخم مرغ می دادم ، دقیقا تا آخرین روزی که از لونه بیان بیرون با تخم مرغ و هویج و خیار پذیرایی شدن خیلی اوقات هویج و خیار و تخم مرغ رو با هم بهشون میدادم
از لونه اومدن بیرون دو سه روز قطع کردم این جیره غذایی رو باز بعد از دو سه روز ، چهار پنج روز هم این جیره تکرار شد
و الان کلا جیره غذایی رو قطع کردم فقط ارزن بهشون میدم ، ولی یه مشکلی که توی جوجه های این سری هست اینه که فقط یه گوشه کز می کنن و خیلی ریز هیکلن با توجه به این همه رسیدگی که توی این سری صورت گرفت ، توقع بیشتری داشتم ازشون
نمی دونم، شاید بی حال بودنشون و پرواز نکردنشون وعدم نشستن روی میله به خاطر این باشه که زیادی به تخم مرغ بستمشون و معدشون هنگ کرده
با توجه به رسیدگی شدید غذایی که کرده بودم دو روز به ارزنشون رسیدگی نکردم ، بعد از ظهر امروز رفتم دیدم یکی از جوجه ها مرده ، برای من کمی عجیب بود ، واقعا دلیل مردنش کمی برام مبهمه
البته یه چیزی هم نباید ازش بگذرم چون ذوق زیادی داشتم برا جوجه ها خیلی قفس رو جابجا می کردم ، شاید به خاطر جابجایی زیاد
پدر مادرشون بهش غذا ندادن و حیوونی تلف شده ، خیلی ناراحت شذم خوشگل ترین جوجه بود

یه راهنمایی میدید که دیگه این اشتباه بزرگ تکرار نشه ، به نظر شما دلیل مردن جوجه چی بوده ؟
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۰۹:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #4
سلام
جوجه ها الان چند روزه هستن؟ رنگ فضله هاشون چه رنگي هست؟ سينه جوجه هارا نگاه كنيد ببينيد سينه كاردي نشدن؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۰۸:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hosseinm68
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #5
جوجه ها 40 روزه هستن،فضلشون رنگی متمایل به قهوه ای داره ، اما منظورتون رو از سینه کاردی متوجه نمیشم

ضمنا امروز که بیشتر توجه کردم دیدم جوجه اصلا روی پاش نمی تونه بایسته ، پاهاش از تو به سمت بیرون خم شده ، خیلی بی حاله ،گاه گاهی هم علائمی مثل تیک داشتن سر به سمت پایین رو می بینم ، من تا الان تجربه بزرگ کردن بیشتر از 5 سری جوجه رو دارم تا حالا همچین چیزی رو ندیده بودم

** خود من احتمال یه بیماری بین نیوکاسل و فلجی رو میدم
که به نظر من این بیماری بیشتر شباهت به نیوکاسل داره
اما نیوکاسل توی فنچ 40 روزه !!!!؟ عجیبه!!!!! باور کنید هر دو روز یه بار جاشون تمیز میشه،معمولا نیوکاسل در اثر رعایت نکردن بهداشت ایجاد میشه و روی سیستم تنفسی پرنده تاثیر میذاره ، حتی به خاطر اینکه دو جفت فنچ مولد در قفس دارم برای رعایت بهداشت بیشتر براشون کف قفس پشم شیشه پهن می کنم که تا حد زیادی آب فضولاتشون رو می گیره

** در آخر دیشب توی یه وبلاگ احادیثی می خوندم که توی اون احادیث بیان شده بود(پایین احادیث رو مطرح کردم) که در خوردن تخم مرغ زیاده روی نکنید ، احتمال 90% فکر می کنم چون تخم مرغ زیادی بهشون دادم مشکل پیدا کردن و به این وضعیت دچار شدن
معمولا توی خیلی سایت ها هم گفتن زیاد از حد تخم مرغ ندید، تجربه شخصی من میگه باید تا 5 روز اول که جوجه ها سر از تخم بیرون میارن تخم مرغ در اختیارشون قرار ندیم بعد از روز 5 ام تا آخر زمانی که توی لونه هستن 3 الی 4 دفعه نهایتا تخم مرغ در اختیارشون قرار داد بعد از این هم که از لونه اومدن بیرون نهایتا 4 دفعه تخم مرغ بهشون بدیم
تخم مرغ مهم ترین غذای فنچه ولی زیادیش هم باعث بیماری اونها میشه ، چون سفیده تخم مرغ طبع سردی داره

زرده تخم مرغ
امام صادق (عليه السلام ):
زرده تخم مرغ ، سبك و سفيده ، سنگين است .
مكارم الاخلاق :
- به نقل از على بن محمد بن اشيم -: نزد امام رضا (عليه السلام ) از مشكل گوارش غذا اظهار ناراحتى كردم .
فرمود: ((زرده تخم مرغ بخور.))
اين كار را انجام دادم و از آن ، سود بردم .

نهى از افراط در خوردن تخم مرغ
پيامبر خدا (صلى الله عليه و آله و سلم ):
سه چيز است كه چاق مى كند و سه چيز است چه لاغر مى كند.... اما آن سه چيز كه لاغر مى كند عبارت اند از: اعتياد به خوردن تخم مرغ ، ماهى ، و شكوفه خرما.
امام رضا (عليه السلام ):
خوردن هميشگى تخم مرغ، سبب پيدايش كنجدك (كك مك ) در صورت مى شود.
امام رضا (عليه السلام ):
تخم مرغ بسيار خوردن و معتاد شدن به آن ، بيمارى سپرز مى آورد و ايجاد كننده بادهايى در سر معده است ، و زياد خوردن تخم مرغ آب پز، نفس ‍تنگى و نفس بريدگى مى آورد
۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۰۳:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #6
سلام
بیماری عجیبی هست من تا حالا همچین چیزی ندیدم ولی اگر فضله اسهالی وسبز نیست احتمال نیوکاسل منتفی هست
شما یک دوره از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
استفاده کن كه هم ويتامين داره و هم برای درمان براي بيماريهاي عمومي مفید هست. منظور از سینه کاردی ,لاغر شدن سینه ونمایان شده جناق سینه هست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۰۸:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hosseinm68
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #7
بی حال شدن عجیب
سلام دوستان ،
داروی Anti septic که برای ضدعفونی کردن محیط زندگی پرنده هاست رو به توصیه دامپزشک خریدم و استفاده کردم
منتها عجیب اینه که یکی از ماده هام که تازه هم خریدمش یعنی همون روزی که محیط رو با دارو ضدعفونی کردم
سرحال بود ولی بعد از ضد عفونی کردن همش میگیره می خوابه و کم تحرک شده ، نکنه مریض شده به خاطر ضد عفونی کردن محیط
تقریبا 20 دقیقه بعد از ضدعفونی کردن محیط ، پرنده ها رو توی قفس ول کردم
یه چیز جالبه دیگه هم اینه که فنچ ماده ای که تازه خریدم در حین گرفتن توی دست حالت عجیبی از خود نشون میده
یه حالتی مثل ایست قلبی ، ضربان قلبش فوق العاده کم میشه انگار اصلا نمیزنه ، چشماش رو میبنده حالتی مثل مردن
به خودش میگیره ولی وقتی ولش می کنی شروع به پرواز کردن میکنه
۱۳۹۱/۱۲/۲۶، ۱۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #8
RE: بی حال شدن عجیب
فنچ رو نمیدونم.اما اگه بقیه قناریا سرحالن و فقط قناری جدیدت این حال رو داره باید گفت که یا 2 هوا شده و یکم کز شده یا از قبل مشگل و بیماری خاصی داشته که باید بررسی شه.امااگه از قناریهای قبلی خودت هم اینجوری شدن پس مربوط به همین ضد عفونی کنندست که نام بردید.
۱۳۹۱/۱۲/۲۷، ۱۲:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجوی ارشد
سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #9
کلا داروی ضد عفونی کاری به پرنده نداره اما به تره بعد از ض عفونی کردن حدود یکساعتی بگذره بعد پرنده هات رها کنی
۱۳۹۲/۰۲/۲۹، ۰۶:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 147
116 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #10
دوست و پسر عموی عزیز
مشکل شما اینجاست که زیاد می گذارید عرفان به پرنده ها دست بزنه !!!
۱۳۹۲/۰۲/۲۹، ۰۳:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان