زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۲۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

حمله شاهین به سهره

*
کاربر انجمن

Ph.d
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 70
114 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #1
حمله شاهین به سهره
با سلام خدمت دوستان عزیز
متاسفانه دیروز یک عدد شاهین به سهره ای که در تراس گذاشته بودم و در حال مست شدن بود حمله کرد. البته سریع متوجه شدم و به سهره از لحاظ بدنی آسیبی نرسید. اما سهره تقریبا حالت غش بهش دست داده بود و پرهای دمش و پرهای بالش کنده شده بود. بعد یک روز حالت عجیبی داره . روی نی نشسته و بیشتر به یک نقطه خیره می شه. دستمو که توی قفس نزدیکش می برم تازه یکمی عکس العمل نشون می ده. دوستانی که در این ارتباط تجربه دارند لطفا راهنمایی بفرمایند که چجوری این پرنده رو از این حالت در بیارم. ایا این سهره دیگه به حالت عادی بر می گرده و می شه روی خوندنش حساب کرد.
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۱۰:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #2
RE: حمله شاهین به سهره
(۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۱۰:۴۱ ب.ظ)bm58 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز
متاسفانه دیروز یک عدد شاهین به سهره ای که در تراس گذاشته بودم و در حال مست شدن بود حمله کرد. البته سریع متوجه شدم و به سهره از لحاظ بدنی آسیبی نرسید. اما سهره تقریبا حالت غش بهش دست داده بود و پرهای دمش و پرهای بالش کنده شده بود. بعد یک روز حالت عجیبی داره . روی نی نشسته و بیشتر به یک نقطه خیره می شه. دستمو که توی قفس نزدیکش می برم تازه یکمی عکس العمل نشون می ده. دوستانی که در این ارتباط تجربه دارند لطفا راهنمایی بفرمایند که چجوری این پرنده رو از این حالت در بیارم. ایا این سهره دیگه به حالت عادی بر می گرده و می شه روی خوندنش حساب کرد.
سلام
3روز اول از داروهاي ضد استرس استفاده كنيد.ببريدش جايي كه سهرهاي مست آنجا هستند.بردن به كوه و پارك هم مفيد هست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۷:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #3
سلام
من قبلا این ماجرا رو تجربه کردم ، سهره رو به داخل اتاق یا محلی به دور از تراس ببرید و قفسش رو بین دو تا قفس که داخل هر کدوم سهره هست بذارید بعد دو سه روز خوب میشه، بعد خوب شدن هم گشتش بدید و دوباره به جای خودش برگردونید ولی این دفعه جوانب احتیاط رو رعایت کنید.
۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۳:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان
کاربر اخراجی سایت

اول متوسطه
سپاس‌ها: 10
77 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #4
من هم حدود یک هفته پیش سهره ام رو برای اولین بار بردم گردش.خونه ی ما نزدیک کوه هست و دلیجه به تعدادی زندگی میکنه.
سهره ام رو کناری گذاشتم و خودم حدود پنج متر ازش فاصله گرفتم.سهره تا شروع به خوندن کرد یک دلیجه از بالای قفس به فاصله ی 20 سانتی متری پرواز کرد.ترسیدم و پیش سهره رفتم و با قفسش 50 سانت هم فاصله نداشتم که دوباره دلیجه ی پررو ناگهان اومد و با سرعت به قفس چسبید...من شوکه شدم و به عقب پریدم و سهره ام کف قفس افتاد.سریع دلیجه رو فراری دادم و سهره رو به خونه بردم.پاهای سهره برای 5 دقیقه شل شده بود ولی نه پر هاش ریخت و نه رفت تو لک.
تنها کاری که براش کردم این بود که سریع ظرف ابتنی رو توی قفسش گذاشتم و بعد از آبتنی هم براش اواز قناری پخش کردم که خداروشکر دوباره برام خوند.
۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۶:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدطاها اصفیاء ، bm58
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #5
دوستان گزاشتن سهره در فضاهایی که سقف ندارد کاره جایزی نیست
ما در شیراز طرف باجگاه هستیم
من خودم شاهد بودم
چندین بار شاهین سهره رو با قفس برده

یه سوال از دوستان دارم

راهکاری ندارید جهت جلوگیری از حمله کلاغ و زاغ به قفس سهره

ظاهرا کلاغ و زاغ علاقه مند به شاهدانه هستن

و این مورد خیلی منو ازار می ده
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۲، ۰۱:۱۷ ق.ظ، توسط علی کلاهی.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۲، ۰۱:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: bm58
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #6
با سلام خدمت شما دوستان خوب در پاسخ اون دوست خوبم بگم bm58 شما تنها کاری که متونید تو این شرایط بکنید اول تمام بدن پرنده رو چک کنید تا صدمه ای که بهش وارد شده رو چک کنید حتما از نظر بدنی ضربه دیده وبعدها مشخص میشه شاید پارگی نداشته باشه ولی درد داره دوم از اون مهم تر ترس باعث سکته میشه وایست قلبی شما کمی ضد استرس بهش بدید بعد زیر روکش بگذارید وکمی از پاین رو باز بزارید جاشو رو هم عوض کنید فقط مواظب تغییر دما باشید سرد گرم نشه بعد صدای سهره هم بشنوه خیلی بهتره بعد دو الی سه روز جواب میده تحرکش زیاد شد ودیدید که از پایین روکش بیرون رو میبینه وپیریته میزنه اون وقت درش بیار آبتنی بهش بده دفعه بعد وقتی بیرون میزاریش یه تکه ورق روی قفسش بزار تا پرنده مشخص نباشه یعنی تمام روی قفس رو بگیره معمولا پرنده های شکاری از بالا وقتی صدای شکار رو میشنوند وحرکتی تو اون نقطه میبینند قفل میکنن رو هدف وقتی هدفی نباشه سوژه رو تفییر میدن در مورد جواب daser یا باید تو تراس بزاری وجولوی تراس رو توری بکشی زاغها از شاهدانه خوششان نمیاد اونها هم عاشق سهره هستند من خودم از این محافظها استفاده میکردم البته خودم درست کرده بودم یه چیزی مانند یه فقس بزرگ تر یکی از دستان هم قفس سهره شو تو قفس مینا میگذاشت هیچ اسیبی بهش نمیرسید
۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۱۲:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان