زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۲۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

حمله عجیب به سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 7
4 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #1
جلو گیری از حمله پرنده شکاری به سهره ها
باسلام. از انجاییکه که من سهره های خود را بیرون نگهداری میکنم مدتی است که مورد هجوم پرنده شکاری ( شاهین ) قرار میگیرد لذا از دوستانیکه برای پیشگیری و مبارزه با این موضوع تجربیات و یا راهکاری دارند لطفا نظریات خود اعلام نمایند تا مورد استفاده قرار بگیرد . با تشکر
۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۹:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shekarchii
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #11
RE: حمله عجیب به سهره
سلام
من هم از این اتفاق خیلی جا خوردم و ناراحت شدم امیدوارم بتونی این موش رو و محل رفت و آمدش رو مسدود کنی...
یه چیز خیلی عجیب : دیروز داشتم کانال مستند رو نگه می کردم که اتفاقا در مورد موش بود و می گفت موش می تونه حتی از لولهء خودکار هم رد بشه !!!
پس بهتره کوچکترین روزنه ها رو هم مسدود کنید...
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۱:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدگلشن ، عمادذر ، fazlog ، Animal Planet
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #12
ممنون از همه دوستان.بالش از ته آسیب دیده و کاملا خورد شده و نمیشه بستش.من هم میدونم که ناقص میشه و چون نمیتونه پرواز کنه حتما چربی میگیره و کم کم از بین میره و دیگه جفت هم نمیخوره...در مورد گربه،پرنده های شکاری و حتی کلاغ هم میدونستم به قناری و سهره حمله میکنن اما موش رو فکرش هم نمیکردم.این رو بازگو کردم که بقیه دوستان حواسشون باشه و هیچ وقت پرندشون رو رو زمین یا طاقچه نذارن و همیشه آویزون کنند و احتمال هم چیزو بدن.
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 20
63 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #13
سلام دوست عزیز
واقعا از این خبر متاسفم ، انشاءاله که دیگه همچین موردی برا پرنده هات پیش نیاد ، ولی باید دمار از روزگار این موش در بیاری، به نظر من دور تا دور اتاق چسب موش بذار و همشون نابود کن .
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۲:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۲:۰۳ ب.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از همه دوستان.بالش از ته آسیب دیده و کاملا خورد شده و نمیشه بستش.من هم میدونم که ناقص میشه و چون نمیتونه پرواز کنه حتما چربی میگیره و کم کم از بین میره و دیگه جفت هم نمیخوره...در مورد گربه،پرنده های شکاری و حتی کلاغ هم میدونستم به قناری و سهره حمله میکنن اما موش رو فکرش هم نمیکردم.این رو بازگو کردم که بقیه دوستان حواسشون باشه و هیچ وقت پرندشون رو رو زمین یا طاقچه نذارن و همیشه آویزون کنند و احتمال هم چیزو بدن.
درود بر شما
منم برای این پرنده متاسفم
ولی این بگم با تغذیه مناسب میتونی حداقل از دهنش استفاده کنی
این اتفاق برای یکی از سهره های دوست من افتاده بود ولی الان میخونه
عکسش و توضیح حالش توی لینک زیر هست
موفق باشی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۵:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #15
سلام دوستان
من این تجربه را داشتم ولی بعد کلی تحقیق فهمیدم اصلا موش در کار نبوده شب وقتی یک ظرف افتاده بوده سهره از ترس رو غریزه شبیه گنجشک اقدام به پرواز و فرار کرده و خودشو کوبیده به دیواره های قفس
موفق باشید
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۵:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق سیکلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 337
27 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #16
سلام دوست من واقعا ناراحت شدم از این موضوع

من 1 بار پای قناریم و گربه داغون کرد که استخوون پاش کامل شکست که به پوستش وصل بود

به توصیه یکی از دوستام با خمیر نانوایی پاشو کچ گرفتم خوب هم شد ولی چون پاش کج بود دیگه جفت نخورد ولی دهن خوبی داشت و منم میزاشتمش واسه اموزش

شاید اینجوری بتونی زنده نگهش داری
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۶:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، Animal Planet
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #17
البته قابل ذکر هست که جناب فازلوگ یکی از اساتید و دوستان باتجربه و صاحب نظر انجمن هستند و بی شک بهترین تصمیم رو برای سهره آسیب دیده میگیرن و حرفهای من و دوستان جنبه پیشنهاد داره.من پیشنهاد میکنم اگه دهنش مورد قبولت هست به عنوان استاد ازش استفاده کن.به شخصه سهرهای معلول زیادی دیدم که تو دهن حریف نداشتند فقط یه چیز بخاطر اینکه موش هزار و یک ویروس و مریضی رو میتونه منتقل کنه حتما ضدعفونی و درمان با آنتی بیوتیک وسیع الطیف فراموشت نشه.موفق باشی
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۶:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، mehran222 ، fazlog
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 277
200 سپاس گرفته‌شده در 53 ارسال
ارسال: #18
با سلام ، اجازه از همه اساتید خودم و جناب fazlog :

همه دوستان نظرات جالب و به جای دادن اما دوست خوبم آقای fazlog گفتن که از یکی دم نفر پرسیدن گفتن شاید موش مصوب این موضوع بوده باشه شاید هم نه با این حال گفتن که راهی به بیرون نداشه وپنجره هم بسته بوده .....

به نظر بنده احتمال ترس بیشتره وقتی پرنده از چیزی ترس میکنه یا سوسک یا مورچه روی پاش میره خودشا به شدت به
قفس میکوبه و حتی واسه خودم هم پیش اومده که بال سره داخل میه های قفس گیر کرده بود .
در کل به نظر بنده سره داخل یه تک خون بزارید ، آب و دون در کف قفس گزاشته ودر محل خیلی خلوت قرار دهید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۸:۴۹ ب.ظ، توسط احسان...)
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۸:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran222 ، fazlog
کاربر اخراجی سایت

اول متوسطه
سپاس‌ها: 10
77 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #19
ای موش کثیف...خدا بکشتت.
خیلی غمناک بود.مگه قفس میخ نبوده؟؟موش از دیوار صاف بالا میره؟!
یا قفس روی زمین بوده؟!
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۱۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 89
815 سپاس گرفته‌شده در 167 ارسال
ارسال: #20
درود.
دوستان در مورد موش کم لطفی نکنید. موش بنا به غریزه ای که داره این کار رو کرده و بهتره بجای اینکه موش رو مقصر بدونیم و بقول دوستان دمار ار روزگارش دربیاریم سهل انگاری نکنیم و همه درزهای ممکن رو بگیریم تا دیگه حیوون دیگه ای مزاحم پرنده هامون نشه.
مارمولک هم میتونه اینکار رو کرده باشه.
شاید رفته تو قفس و نصف شبی پرنده ترسیده و خودش رو زده به دیواره قفس.
من توی انباری ( جایی که پرنده هام رو نگه میدارم ) مارمورک دیدم.
شادزی/
آبتین////
۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۹:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان