زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۹:۲۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

حمله عجیب به سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 7
4 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #1
جلو گیری از حمله پرنده شکاری به سهره ها
باسلام. از انجاییکه که من سهره های خود را بیرون نگهداری میکنم مدتی است که مورد هجوم پرنده شکاری ( شاهین ) قرار میگیرد لذا از دوستانیکه برای پیشگیری و مبارزه با این موضوع تجربیات و یا راهکاری دارند لطفا نظریات خود اعلام نمایند تا مورد استفاده قرار بگیرد . با تشکر
۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۹:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shekarchii
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #21
RE: حمله عجیب به سهره
آبتین جان از شما بعیده!!مگه موش شکارچی هست یا گوشت خواره که بنا به غریزه اش اینکارو کرده.مارمولک میتونه باعث ترس و عکس و العمل شدید سهره بشه که فوقش باعث پر ریختن و یخورده زخمی شدن بشه نه کنده شدن گوشت.مورد دوم بیماریهایی هست که موش منتقل میکنه .موش موجود موذی هست که برخوردش با دانه و لوازم قفس هم خطرناکه.تشکر
۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۹:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #22
دقیقــــــاً !
موش جزو جوندگان خیلی موذیه و ناقل بیماریه طاعون هستش به انسان و بسیار بسیار کثیفه....
آبتین جان به نظر شما نباید دمار از روزگارش درآورد ؟!
۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۹:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، محمدمهدی ، عمادذر
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #23
(۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۱۱:۱۹ ب.ظ)M.R.A نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ای موش کثیف...خدا بکشتت.
خیلی غمناک بود.مگه قفس میخ نبوده؟؟موش از دیوار صاف بالا میره؟!
یا قفس روی زمین بوده؟!

موشاز دیوار بالا نمیره.قفس توی طاقچه ای بوده که موش میتونسته بره اونجا

(۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۸:۴۸ ب.ظ)احسان.. نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام ، اجازه از همه اساتید خودم و جناب fazlog :

همه دوستان نظرات جالب و به جای دادن اما دوست خوبم آقای fazlog گفتن که از یکی دم نفر پرسیدن گفتن شاید موش مصوب این موضوع بوده باشه شاید هم نه با این حال گفتن که راهی به بیرون نداشه وپنجره هم بسته بوده .....

به نظر بنده احتمال ترس بیشتره وقتی پرنده از چیزی ترس میکنه یا سوسک یا مورچه روی پاش میره خودشا به شدت به
قفس میکوبه و حتی واسه خودم هم پیش اومده که بال سره داخل میه های قفس گیر کرده بود .
در کل به نظر بنده سره داخل یه تک خون بزارید ، آب و دون در کف قفس گزاشته ودر محل خیلی خلوت قرار دهید .

اگر به خاطر ترسیدنه پس دوستانی که ادعا کردن از پرندشون چیزی باقی نمونده چی؟؟؟در ضمن بعد از 2 روز بررسی هم موش رو پیدا کردم هم لونه اش رو که توی کیسه یه جارو برقی قدیمی لونه کرده بود و همشو خورده بود.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۲:۱۹ ق.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۲:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، محمدمهدی ، عمادذر ، derik_best
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #24
(۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۹:۴۰ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آبتین جان از شما بعیده!!مگه موش شکارچی هست یا گوشت خواره که بنا به غریزه اش اینکارو کرده.مارمولک میتونه باعث ترس و عکس و العمل شدید سهره بشه که فوقش باعث پر ریختن و یخورده زخمی شدن بشه نه کنده شدن گوشت.مورد دوم بیماریهایی هست که موش منتقل میکنه .موش موجود موذی هست که برخوردش با دانه و لوازم قفس هم خطرناکه.تشکر

با سلام
دوست عزیز موش برای خوردن پرنده داخل قفس نرفته بلکه دانه موجود در قفس موش رو جذب قفس کرده و با واکنش و ترس پرنده از خود واکنش نشان داده و به پرنده اسیب رسونده بهتره بجای محکوم کردن حیوانات که اولش از گربه شروع شد و حالا هم به موش رسیده مواظبت بیشتری از پرنده هامون داشته باشیم و مقصر اصلی خود ما هستیم که باعث بوجود امدن همچین حوادث ناگوار و دلخراش شده ایم با تشکر
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۱:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #25
جناب آقای ناظمی عزیز اون همه دونه و کاهو و سیب نیمه خورده رو زمین و دورو بر هر قفس هست،اون وقت موش چرا باید بره تو قفس؟؟؟؟پس تنها قصدش حمله به پرندست.
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۱۰:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #26
دقیقا.چندین بار هم تو مغازهای پرنده فروشی دوستام با این مورد مواجه شدم حتی ییبار در حال خوردن قناری موش رو دیده و کشته بودن .حالا خونه رو بگیم تمیز و رعایت و این حرفها مغازه با اون همه دونه و ... دیگه چرا حمله میکنند؟به هرحال نظر و سلیقه همه قابل احترام و تفکر هست.
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۱۰:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #27
منم یبار رفتم مغازه یکی از دوستام و دیدم خیلی ناراحت هستش گفتم چی شده به قفسی که در ارتفاع کم نزدیک به زمین قرار داشت اشاره کرد و با صحنه ناراحت کننده ای مواجه شدم داخل قفس سر کنده شده یه سهره حلب بود که خود من خیلی از اون سهره خوشم میومد پس از جویا شدن ماجرا گفت که چند روزیه که یکی دو تا از سهره هاش به این روز افتادن همون روز متوجه شده بود که موش بهشون حمله کرده واقعا ناراحت کننده بود. امیدوارم برای پرنه های دوستان هیچ وقت این اتفاق نیوفته.
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۱۰:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، ali_se65
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #28
(۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۱۰:۱۳ ب.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب آقای ناظمی عزیز اون همه دونه و کاهو و سیب نیمه خورده رو زمین و دورو بر هر قفس هست،اون وقت موش چرا باید بره تو قفس؟؟؟؟پس تنها قصدش حمله به پرندست.

با سلام
دوست عزیز تو رژیم غذایی موش همه چیز هست و شاید من اشتباه فکر میکردم که موش شکارچی سوسک و عنکبوت و اینطور چیزهای کوچک میباشد و اول جذب دانه قفس شده و مستقیم به شکار پرنده نرفته تا بیبینم نظر بقیه دوستان در این مورد چگونه میباشد و اینطور که مشخصه از موش های امروزی هر چی بگی بر میاد چند وقت قبل کلیپی از یه موش دیدم که به 5 تا گربه حمله کرده بود گربه ها هم جرات نزدیک شدن به موش را نداشتندبا تشکر
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۱۰:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، fazlog
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #29
خوشحالم که دوست عزیزمون موش را گرفتن و از مشکلات بیشتر جلوگیری کردن و امیدوارم برای هیچ کدام از دوستان عزیز از این مشکلات پیش نیاد
موش ها با توجه به ذاتشون هرچیزی میخورن و نمیشه گفت چرا به سهره حمله شده
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۱۰:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، nazmi ، fazlog ، محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #30
با سلام خدمت دوست خوبم شرمنده نتونستم نظرات دوستان رو بخوانم چون وقتم خیلی کم هست فقط نظرم رو میگم امیدوارم که زنده باشه بنظر من کاریه که شده و صدرصد مقصر این موضوع شما هستید بنظر من .جسارت نباشه ها از این نظر که راه رو برای حیوانات موزی باز گذاشتی در کل اگه بالش بنظر خودت قابل ترمیم نیست وبه یه پوست اویزان هست کمی دل میخواد اگه داری اون بال رو جدا کن وبا آتیش سیگار روی زخم رو بسوزان تا از خون ریزی جلو گیری کنه وخاک سیگار هم ضد عفونی میکنه وبعد از سه روز با پماد فلوسیون انسانی هست مخصوص زخم هست هم ضد عفونی میکنه وهم زخم رو نرم میکنه شیها براش بمال چون با بودن بال اسیب دیده زجر میکشه فعلا هم فاصله جادونی وجاآبی رو کم باشه تا به راحتی استفاده کنه من خودم کردم این کار رو وسه سال بایک بال بود سهرم ومیخوند وجالب این که مست هم میشد وفروختمش چون خیلی خوش آواز بود ما در خدمتیم موفق باشید انشاء الله خوب بشه
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۰۹:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان