زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۶:۵۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

خاطرات جواد رحمانی

*
کاربر انجمن

د
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #1
خاطرات جواد رحمانی
باسلام.دقیقا 8 سال پیش با یکی از دوستانم که چند سالی همکلاسی بودیم در مورد پرورش قناری مشورت کردم.هدف ما در اونموقع ایجاد یک منبع در آمد بود.داشتیم برای کنکور آماده میشدیم و هزینه کلاسها و ....نمیخواستیم هزینه ای برای خانواده متحمل بشیم.از طرفی هم یکی از اقوام در کار قناری بود.البته ایشون هیچوقت به ما در این زمینه کمک نکردند.
خب شروع به تحقیق کردیم و...در آخر هم نتیجه گرفتیم که ما شرایط نگهداری قناری را نداریم.
یه مدتی که گذشت فکر نگهداری فنچ به سرمون رسید.رفتیم 4 جفت فنج گرفتیم.نزدیک یک سال فنچ داشتیم که بعد من رفتم به خدمت سربازی و دوستم هم قبول شد دانشگاه.6 ماه گذشت که من هم تو تکمیل ظرفیت قبول شدم و اومدم ادامه تحصیل...
این یک پیش زمینه شد که ما بریم تو کار پرنده بازی.البته از فنچ ها سودی به ما نرسید و بالاخره همه را فروختیم.چند سال دانشگاه به سرعت گذشت و هر کدوم از بچه ها رفتند به سر کار خودشون.تا اینکه من ازدواج کردم.کار قناری بازی من در اصل از اینجا شروع شد.پدر خانومم قناری داشت.ایشون منو تشویق کردند که بیام تو این کار.6جفت قناری از یکی از آشناها گرفتم و وارد این کار شدم.البته من داشتم ادامه خدمتمو میرفتم و پدر خانومم برای من به قناری ها رسیدگی میکرد.نا گفته نماند که کسب تجربه هم میکردیم.خواه از نظر علمی و خواه از نظر دیگر...
سال اول ایشون برای من32 تا جوجه کشیدند.خدمت سربازی من تموم شد و قناریهامو جدا کردم.کلا 15 جفت نگه داشتم و بقیه را فروختم.یک جفت جیبر و14 جفت هم رسمی سوپر.که 3 تاشون کاکلی بود.قناری جیبر مردش.اما یک دونه نر خریدم 250 هزار تومان و با یک دونه یکسر سفید انداختم.از 14 جفت باقیمانده هم 8 جفت جفتگاه رفتند و مابقیشو فروختم و لوازم اولیه را تا حدودی تکمیل کردم.
سال خوبی بود.شکر خدا تونستم 90 تا جوجه از همین مقدار قناری بگیرم.شیرین ترین خاطره اش بر میگرده به یه جفت قناری سوپر که 17 تا جوجه داد.در دوتا لون 6تایی ویک لون5 تایی.
امسال هم به لطف خدا با چند جفت جیبر و رسمی سوپر ودورگ فری شروع کردم.متاسفانه همه دورگهام نر از کار در اومدند و الان دارن میخونن.باید به دنبال ماده باشم.میدونم راه زیادی مونده تا پرنده باز خوبی بشم.اما هیچوقت دست از تلاش بر نمیدارم.همینجا هم از پدر خانومم تشکر میکنم که منو تو این کار یاری نمودند.

۱۳۹۲/۰۹/۰۳، ۱۰:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان