زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۵، ۰۴:۱۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

خانواده یا نگهداری از پرنده گان

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 152
156 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #1
خانواده یا نگهداری از پرنده گان
اگر اعضای خانواده شما با وجود پرنده در خانه مخالف باشند چه کار می کنید؟
بلاخره خیلی به حیوانات یا حداقل نگهداری آن ها در منزل موافق نیستند حالا به هر دلیلی.....
۱۳۹۰/۰۴/۱۹، ۰۹:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahrooz32 ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #2
RE: خانواده یا نگهداری از پرنده گان
رعایت اصل اعتدال (مهمترین مشکل اینه که میگن چرا اینقدر زیاد .....)
ایجاد محیطی مجزا برای پرورش و نگهداری (این هم به خاطر بیماری های تنفسی دلیل رایجی هست)
نگهداری پرنده ای در کنار پرنده های دیگه که خانواده دوست دارن (خانواده اول با سهره مخالف بودن ،اما حالا میگن همه قناری هارو رد کن ، سهره رو نگه دار ،توی خونه همه شیفته آوازش هستیم)

:3:

یه پیشنهاد:سعی کنیم قناری و سهره و کبوتر و طوطی و .... (پرندگان زینتی) تفریحی باشه ولی بعد از کار و زندگی و درس و خانواده
عمر انسان خوشبختانه اون قدری هست که الان از عشقش بگذره و چند سال بعد دوباره به پرورش و نگهداری روی بیاره
:a (13):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۱۹، ۰۹:۲۸ ب.ظ، توسط esfahan-canary.)
۱۳۹۰/۰۴/۱۹، ۰۹:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۰/۰۴/۱۹، ۰۹:۰۹ ب.ظ)jilguero نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر اعضای خانواده شما با وجود پرنده در خانه مخالف باشند چه کار می کنید؟
بلاخره خیلی به حیوانات یا حداقل نگهداری آن ها در منزل موافق نیستند حالا به هر دلیلی.....
بگو اگه موافق باشن چه میکنی
چون همه مخالفن
۱۳۹۰/۰۴/۱۹، ۰۹:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان ، saeednikzad ، jilguero ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #4
سلام
اگه محل زندگی پرنده ها اتاق جدایی نباشه واقعا مشکله و نمیشه انتظار داشت بقیه هم راضی باشن.....مشکل فقط مربوط به دوست داشتن یا نداشتن پرنده نمیشه چون اغلب ادما از پرنده ها خوششون میاد اما زندگی در یه اتاق مشترک را نمیپذیرند به نظر من حتی اگه هیشکدوم از اعضای خانواده مخالف نباشن نگهداری پرنده داخل اتاق نشیمن یا خواب عقلانی نیست....من اتاق نگهداری کاملا جدا دارم به دلیل اینکه توی خونه قدیمی پدری اتاق خالی زیاد پیدا میشه.....ولی زندگی داخل اپارتمان امکان نگهداری از پرنده ها را کم میکنه حتی اگه با علایق ما در تضاد باشه .....اینروزا موقع لک پرنده هاست مراقب فلس و پرز پر باشیم بچه ها ..ادمای مسن...خانومای باردار...کسایی که حساسیت و مشکل تنفسی دارن براشون واقعا خطرناک توی اتاقشون قفس حتی یدونه پرنده باشه....این یه هشدار عادی یا شعار الکی نیست واقعا خطرش زیاده...سلیقه بقیه اعضا را اگه مخالف باشن میشه کم کم تغیر داد یا یه جوری کنار اومد اما روی سلامتی و مشکلات بهداشتی نباید ریسک کرد.....ممنون
۱۳۹۰/۰۴/۱۹، ۰۹:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، esfahan-canary ، Animal Planet
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #5
سال قبل که حرف قناری خریدن به خوانواده گفتم هر کدوم به 1شکلی مخالفت کردن و میگفتن هوای خونه کثیف میشه و ... ولی از ساعتی که صدای دلنشین قناری رو شنیدن حتی بهم کمک هم میکنن!! مامانم میگه سال بعد از این قناری قرمزا بگیر.بابام از جیبر خوشش اومد..در کل از بس در مورد قناری تو خونه حرف زدم دیگه همه قناری باز شدن!!
۱۳۹۰/۰۴/۱۹، ۰۹:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان
*
کاربر انجمن

ليسانس
ارسال: #6
آیا انداختن یک پرنده تو یک قفس کوچک و لذت یک زندگی در آزادی را ازش گرفتن درسته؟ بعنوان یک ابزار تفریحی و سر گرم کننده با اون رفتار کردن درسته؟ آیا فکر می کنید خود این پرنده اگر حق انتخاب داشت کدام را انتخاب می کرد قفس یا آزادی؟ حتی اگر آزادی به قیمت جانش باشد! و و و و

شما اگر در جمعی باشید و همه از شما این سوالات را بپرسند چی خواهید گفت؟

۱۳۹۰/۰۴/۱۹، ۱۰:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jamil
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۰/۰۴/۱۹، ۱۰:۴۷ ب.ظ)jilguero نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آیا انداختن یک پرنده تو یک قفس کوچک و لذت یک زندگی در آزادی را ازش گرفتن درسته؟ بعنوان یک ابزار تفریحی و سر گرم کننده با اون رفتار کردن درسته؟ آیا فکر می کنید خود این پرنده اگر حق انتخاب داشت کدام را انتخاب می کرد قفس یا آزادی؟ حتی اگر آزادی به قیمت جانش باشد! و و و و

باسلام
ببینید پرنده ای مثل قناری که زمان تولدش توقفس بوده و همونجا رشد کرده و توفضای بیرون قادر نیست حتی ده متر راه رو پرواز کنه به نظر شما اگه آزاد بشه میتونه یک روز دووم بیاره؟ به نظرم این صحبت شما برای این پرنده ها صدق نمیکنه ! اما در مورد سهره که اون رو از طبیعت میگیرن و توی یک قفس بیست سانتی زندانی میکنن تا اهلی بشه حرفتون درسته ، به همین خاطر من هیچ وقت سهره نداشتم در صورتی که سهره های استانمون واقعا نمونه اند
۱۳۹۰/۰۴/۲۰، ۰۶:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، iliya
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۰/۰۴/۱۹، ۱۰:۴۷ ب.ظ)jilguero نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
دوست عزيز همونجوري كه دوستمون گفتن قناري يك پرنده قفسي هست و وقتي پرنده مخصوص قفس هست و بيرون مي ميره اين ديگه يك تفريح و بازي با موجودات زنده نيست بلكه كمك به پرنده تا جايي راحت و توليد مثل موفق داشته باشه شايد در مورد طرقه بشه اينجوري صحبت كرد ولي در مورد قناري نه چون كلا پرنده اييه كه به انسان نيازمنده.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۴/۲۰، ۰۷:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #9

به نظرم کمتر ادمی این حرفو میزنه جز ادمای که واقعا در مورد پرنده ها نادان باشان و مث همون فیلم ساختمان پزشکان بخوان قناری ازاد کنن یا مث فیلم چند سال میشه فیم زیر اسمان شهر که قناریشو ازاد کرد

من تا حالا ادم اینجوری ندیدیم جز آدمای روانی که تو فروم های حمایت از حیواناتن

نمیگم حمایت از حیوانات بده من خودم نصف دونه های که میدم قناریا به گنجشکا و یاکریما میدم براشون لونه هم گذاشتم که گنجشکا جای امن تولید مثل کنن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۲۰، ۰۸:۰۷ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۴/۲۰، ۰۸:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، ali_se65 ، jamil ، Animal Planet ، احسان.. ، sajjad99
*
کاربر انجمن

ليسانس
ارسال: #10
دوستان من نظرات مخالفان نگهداری پرندگان (و کلا حیوانات خانگی) رو مطرح کردم نه نظرات خودم رو و هدفم طرح همه نظرات بود تا بحث به یک جای خوب برسه در ضمن فکر کنم بهتره به نظرات همه احترام گذاشت و به مخالفان توهین نکنیم!!!!!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۲۰، ۰۸:۲۴ ق.ظ، توسط jilguero.)
۱۳۹۰/۰۴/۲۰، ۰۸:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان