زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۶:۰۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

خرماخور

*
کاربر انجمن

دوم دبيرستان
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 51
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
خرماخور
باسلام ازعزیزانی که درموردبزرگ کردن جوجه بلبل خرمایی ومخصوصاتغذیه این پرنده اطلاعاتی دارند ممنون میشم راهنمایی بفرمایید درضمن جوجه هاتقریبا بیست روزه هستند اگرسریعترجواب بدید سپاسگذار میشم قربان همگی رضا شیراز
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۱۵، ۰۸:۲۹ ق.ظ، توسط rmoosavi32@yahoo.com.)
۱۳۹۰/۰۳/۱۵، ۰۸:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #2
RE: خرماخور
بهترین غذایی که میشه باش بلبلرو سیر کرد ارد نخودچیه که تشریف میبرید سوپر مارکت 500 تومن میدید یه بسته میخرید با اب مخلوطش میکنید وخمیر میشه میریزید تو سرنگ همین ارد نخودچی میتونه زنده نگهش داره
یه سوت بزن دهنش وا میشه اگه نشد
میگیریدش تو دستتون به زور نوکشو باز میکنید کرمک رو میزارید تو دهنش و اروم اروم خالیش میکنید کافیه هر چند ساعت یه بار بهش غذا بدید دو سه بار که بهش غذا دادید تا سرنگ رو ببینه خودش دهنشو باز میکنه و دیگه لازم نیس شما دهنشو باز کنید یعنی به قول اسکینر شرطی میشه و سرنگ رو که میبینه میفهمه این بهش غذا میده جای مادر.
احتمال زیاد اون بزرگ میشه و شما رو مادر خودش میدونه و باهاتون خو میگیره و خود به خود دستی میشه
نکته: شما میتونید وقتی میخوایید خمیر درست کنید تو اب یکم مولتی ویتامین بریزید , میتونید اب میوه بریزید یا چیزای که به ذهنتون میرسه پرنده ها میخورن مث ارد گندم , ترشی انار , ذرت , جو, ارزن , تخم کتان تخم مرغ اب پز یا هر چیزی که شکم پرکن باشه رو اسیاب کنید و وقتی مث ارد شد باهاش خمیر درست کنید و بدید جوجه بخوره
نکته: اگه میخواید اب بهش بدید بخوره باز با همون سرنگی که کرمک روشه بهش اب بدید هر چند اب زیاد احتیاج نیست.
۱۳۹۰/۰۳/۱۵، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 7
16 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #3
دوست گلم اين پرنده همه چيز ميخوره مثل انواع ميوه وخرما و...
درضمن اين پرنده عاشق حمام كردن زياده
۱۳۹۰/۰۳/۳۱، ۱۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، Hamidreza Dehghany
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #4
سلام
دوست عزيز بهتره به تاپيك زير مراجعه كني در اين مورد خيلي بحث شده.
موفق باشيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۰۳/۳۱، ۱۲:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، badform
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #5
سلام آقا رضا . خوبی؟
به نظر من بهترین چیز برای بزرگ کردن جوجه بلبل خرما (با توجه به تجربه خودم ) ملخ و حشراته. اگه بتونی بهشون ملخ بدی واقعا ثغییرات رشد جوجه بلبل هات رو می بینی. موفق باشی.
۱۳۹۰/۰۳/۳۱، ۰۳:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 7
16 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #6
(۱۳۹۰/۰۳/۳۱، ۰۳:۵۰ ب.ظ)omid jalilian نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام آقا رضا . خوبی؟
به نظر من بهترین چیز برای بزرگ کردن جوجه بلبل خرما (با توجه به تجربه خودم ) ملخ و حشراته. اگه بتونی بهشون ملخ بدی واقعا ثغییرات رشد جوجه بلبل هات رو می بینی. موفق باشی.

دوست گلم شما امتحان كردي يا ازجايي شنيدي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۰/۰۴/۰۱، ۱۱:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 21
22 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #7
سلام
بلبل من که همه چیز میخوره از قرمه سبزی گرفته تا هر جور ملخ
قبلا که درباره تغذیه بلبلا نمیدونستم بهش شیرینی هم میدادم اما دیگه بهش شیرینی مصنوعی نمیدم ولی وای بحال روزی که یه شیرینی تو دستم ببینه تا بهش ندم ولم نمیکنه تازه قهرم میکنه
منم با ملخ دادن موافقم آخه بلبلم تا ملخ میبینه خیلی ذوق میکنه البته جوجه بود بهش ملخ نمیدادم
دیگه ملخی تو باغمون نمونده الان دو ماهه دارمش ولی به اندازه یه بلبل بالغ رشد کرده
۱۳۹۰/۰۴/۰۲، ۱۲:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #8
پرنده ها برای جبران پروتئین مورد نیاز بدن جوجه هاشون موقع رشد اونها رو با حشرات تغذیه می کنند. اینکه همه می گن گوشت چرخ کرده رو با دون پارس مخلوط کنید و به جوجه بلبل و جوجه طرقه بدین به همین دلیله. ولی تجربه شخصی خودم استفاده از ملخ برای تغذیه جوجه بلبله. البه این رو هم بگم که بایستی پاهای عقب ملخ رو جدا کنی تا جوجه راحت تر بتونه ملخ رو بخوره. من ده سالی میشه که جوجه بلبل نگه نداشتم. وقت و حوصله زیادی می خواد. قدیما کناره خونه مون یه پارک بود همه بچه محلها تو این فصل رو چمن های پارک مشغول غذا دادن به جوجه بلبل هاشون بودن.یادش بخیر جوونی.:34:
۱۳۹۰/۰۴/۰۲، ۱۲:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #9
تغذیه جوجه بلبل خرما
سلام دوست عزیز .اگر اطلاعاتی در مورد تغذیه بلبل خرما میخواهید به وبلاگ شخصی اینجانب سری بزنید .تجارب شخصی ام در مورد جوجه بلبل خرما آنجاست .لینک زیر را کلیک کنید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۰۷/۰۱، ۰۱:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، badform ، Hamidreza Dehghany

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان