زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۴:۰۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

خرید بلبل

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
خرید بلبل
درود بر تمامی دوستان
نمیدونم باز کردن این تاپیک درسته یا نه؟!!!
من دنبال ی جوجه نر بلبل هزار دستانم یا خود نر بالغش که بخونه.
از دوستان کسی میدونه از کجا باید بخرم تو تهران یا حدود قیمتش چنده؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
۱۳۸۹/۱۲/۲۲، ۰۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 11
44 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #21
RE: خرید بلبل
سلام بر همه
دوستان عزيز لطفا راهنمايي كنيد كه بالاخره به جوجه بلبل هزار دستان زير 10 روز چي بديمدون پارس و گوشت چرخكرده يا فقط حشره ؟تازه هر حشره اي رو ميشه داد؟مثلا اين سوسك هاي گنده و سياه رو ميشه بهش داد؟ يكسرس كرم اي خشك شده هم ميفروشن اونا چطورن؟ارادت 
۱۳۹۲/۰۳/۱۸، ۱۰:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 73
89 سپاس گرفته‌شده در 30 ارسال
ارسال: #22
به جوجه بلبل تا وقتی که خودش بتونه غذا بخوره باید غذای زنده داد معمولا کرم سفید لاشه مرده یا جیرجیرک درختی میدن دون پارس و گوشت چرخ کرده گاو اصلا نباید داد فلج میکنه بعد که دون خور شد هم باید غذای زنده رو توی مخلوط فرمول غذای بلبل گذاشت تا کرمها غذا رو بخورن و مزه غذا بگیرن بعد که عادت کردن دیگه مشکل حل شده واسه همین بلبل بالغ که بخونه گرونه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۸، ۱۲:۴۱ ب.ظ، توسط arshya.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۸، ۱۲:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ramingh27
*
کاربر انجمن

ارسال: #23
يعني با اين حساب گوشت گوسفندي ميشه داد بهش
در مورد تخم مرغ آب پز دادن به جوجه زير 10 روز نظرتون چي هستش؟
۱۳۹۲/۰۳/۱۸، ۰۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #24
عرض کردم زیر ده روز رو باید غذای زنده بدید تو فرمولی که قبلا عرض کردم تخم مرغ هم هست ما تا حالا اینجوری بزرگ کردیم مشکلی هم نداشته اما دون پارس و گوشت گاو رو دیدم که فلج میکنه و دیدم که اکثر جوجه هایی رو که غذای زنده ندادن میمیرن  منهم این کار رو از کسی که نسل به نسل کارش این بوده یاد گرفتم 
۱۳۹۲/۰۳/۱۸، ۱۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ramingh27
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 14
10 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #25
غذای زنده از کجا پیدا کنیم؟میشه مورچه داد؟حلزون چی؟یا کرم خاکی؟یا عنکبوت؟یا پشه هایی که تو تابستونا شب ها همه جا هستند؟
به غیر از موارد فوق به حشره ی دیگه ای دسترسی نداریم.
۱۳۹۲/۰۴/۱۱، ۰۴:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #26
کرم قرمز خاکی خیلی کم کرم سفید جشره (معمولا تو لاشه حیوانات پیدا میشه ) جیر جیرک درختی و پشه 
۱۳۹۲/۰۴/۱۱، ۰۹:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: danial539
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 14
10 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #27
یعنی فقط همین سه مورد؟جیرجیرک و پشه فقط توی یک فصل گیر میاد اونم به سختی.مابقی سال رو چیکار کنیم؟
راستشو بخوای من علاقه ی زیادی به پروش بلبل دارم ولی از همین تهیه ی غذاش می ترسم.به خاطر همین قصد داشتم قناری و سهره بگیرم..شما که دارید تو تهیه ی غذاش مشکلی ندارید؟قیمت جوجه چند روزش چقدره؟و احتمال زنده موندنش چقدر است؟
۱۳۹۲/۰۴/۱۲، ۱۲:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 17
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #28
سلام
به نظر من دستور غذائی که عرشیا جان گذاشتن واقعا عالیه . از نظر ویتامین ها و مواد غذائی همه جوره پرنده رو تامین میکنه .
حشرات رو که شما راحت میتونی پیدا کنی . شمال که همه چیز هستش . ملخ بگیر .مثه دوپینگ میمونه براش .  فقط ملخ سبز نده چون سمی هستش .
سوسک و مگس و کرم و پروانه و پشه و جیرجیرک و ... اینهمه حشره .اگه تهران بودی چکار میکردی ؟
اینها هم به خاطر بهتر آواز خوندن و سرحال شدنش هست .. و گرنه ترکیب غذائی عرشیا جان حرف نداره . فقط به نظرم گرون درمیاد
۱۳۹۲/۰۴/۱۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: arshya ، danial539
*
کاربر انجمن

ارسال: #29
قیمت جوجه بلبل در شهر های مختلف فرق میکنه الان تو شیراز جوجه دانخور که ریزخونی میکنه 500 تومان ولی یکی از دوستان بلبل وحشی رو تو تهران اگه اشتباه نکنم 120 خریده وحشی تو شیراز 200 میدن البته تو شیراز فقط یه نفر رو میشناسم که بلبل داره خیلی قدیمیه و نسل به نسل کارشون همین بوده من خودم چند بار بلبل وحشی خریدم اما بدلیل اینکه باید تا چند ماه زیر پارچه باشه و دست آخر هم هیچوقت مثل بلبلی که از جوجگی رام شده باشه نمیخونه آزاد کردم  .البته این اقایی که اینجا صیاد هزاردستانه میگه امار  تلفات وحشی خیلی بالاست و نگهداریش بصرفه نیست ولی با اینحال من دیدم خودش سالی 7 یا 8 تا میکیره و میفروشه میگه بندرت دیدم رام بشن و بخونن اما زیر پارچه بعضی وقتا از همون اول بدلیل مستی میخونن اما بعد که از مستی افتاد دیگه نمیخونه تا سال بعد  من خودم یه دونه داشتم اینجوری که آزادش کردم 
۱۳۹۲/۰۴/۱۲، ۰۱:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: danial539 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #30
همراه من دو نفر ديگه از شكارچي بلبل هزار، بلبل وحشي گرفتن كه كل بلبل ها 5 عدد بوده از اين 5 تا فقط يكيش زنده موندن
۱۳۹۲/۰۴/۱۲، ۰۲:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، arshya

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان