زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۴:۰۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

خوابیدن قناری کف قفس

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #1
خوابیدن قناری کف قفس
قناریهای من داخل قفس جوجه پران هستند ولی چند تاشون شب کف قفس می خوابند . من دور قفس کاور پلاستیکی زدم ممکن علتش گرما باشه یا مشکل گوارشی دارند که روی میله نمی خوابند . در ضمن اینها 6 تاهستند که از شهرستان آوردم ولی بعد از یکماه و نیم هنوز صدای هیچکدومشون در نیومده از هر نظر هم بهشون میرسم چکار کنم نر هاشون مشخص بشند و حداقل یک دهن بخونند
۱۳۹۰/۰۵/۲۴، ۱۰:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #2
RE: خوابیدن قناری کف قفس
سلام
دوست عزيز اگه فقط شبها كف قفس مي خوابند و روزها سرحال هستند دليل خوابيدن كف قفس جوجه ها 2 تا دليل مي تونه داشته باشه
1- استرس بعد از جابجايي و غريبه بودن محل قناري ها شب استرس بيشتري دارن خودم هفته پيش يك جوجه نر از خونه بابا اوردم خونه خودم خيلي جالبه كه شبها به ميله بالاي قفس مي چسبه و در همون حال سرش رو ميكنه تو بالش مي خوابه خيلي صحنه با حاليه و من 3 شب رفتم بعد از خواب بيدارش كردم و وقتي پريد روي ميله چراغ رو خاموش كردم و الان چند روزه خودش روي ميله مي خوابه
2- شايد جوجه هاي ديگه ميله رو بين خودشون تقسيم كردن و حالت قلمرو شبها اين 2 تا رو مي زنن و اونا مجبورن كف قفس بخوابن
در هر صورت شبها بيدارشون كن بپرون روي ميله تا عادت كنن به ميله
براي شناختن نر ها هم بايد آهنگ يا صداي قناري ديگه رو واسشون بذاري جوجه هاي نر كمي زير گلوشون رو باد مي كنن صداي خيلي ريزي كه شنيدنش سخت رو مي زنن واسه همين به زير گلوشون دقت كن چون از پس جوجه خيلي سخته بشناسي
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۵/۲۵، ۰۷:۴۳ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۵/۲۵، ۰۷:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: cruel ، soren_kiana ، nazmi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #3
RE: خوابیدن قناری کف قفس
(۱۳۹۰/۰۵/۲۴، ۱۰:۰۱ ب.ظ)akscanari نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قناریهای من داخل قفس جوجه پران هستند ولی چند تاشون شب کف قفس می خوابند . من دور قفس کاور پلاستیکی زدم ممکن علتش گرما باشه یا مشکل گوارشی دارند که روی میله نمی خوابند . در ضمن اینها 6 تاهستند که از شهرستان آوردم ولی بعد از یکماه و نیم هنوز صدای هیچکدومشون در نیومده از هر نظر هم بهشون میرسم چکار کنم نر هاشون مشخص بشند و حداقل یک دهن بخونند

با سلام

علاوه بر توضیحات کینگ عزیز باید اضافه کنم که اینکه اونا کف قفس میخوابن چون جوجه هستن مشکلی نیست و اینطور عادت کردن و در مورد نر یا ماده بودن هم یه راهش همونه که دوستمون گفت و یه راه دیگش هم اینه که اگه برین جلوی قفس وایسین و سوت بزنین و معمولا جوجه نر ها کاکلشون رو کمی بلند میکنن البته این یه راه تجربیه و تقریبا جواب میده و لی شما اگه جا داشته باشین و جوجه ها رو جدا جدا بزارین زودتر آماده میشن.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۵/۲۵، ۰۸:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: phoenix ، soren_kiana
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2