زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۷:۲۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

خواص دانه خاکشیر

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #1
خواص دانه خاکشیر
با سلام
از دوستان هر کسی از خاکشیر استفاده میکنه علتش را بگه و بفرمایید که چه تاثیری بر عملکرد پرنده شما داشته است.
من هر 10 روز یکبار در تابستان از این دانه به قناری هام میدم.خیلی استقبال میکنند.
و اما خواص درمانی خاکشیر:
خاکشیر سرد است. از قديم به عنوان اشتهاآور، مقوي معده، ضد تب، ملين و در مشکلات سوء هاضمه مورد استفاده بوده است. همچنين در زمان باستان جهت درمان اسهال خوني مورد استفاده بوده است.
به عنوان ادرارآور، تب بر، رفع التهاب کليه، دفع کرم و درمان آب آوردن انساج به صورت جوشانده استفاده مي شده است. از قديم در ايران خاکشير را با آب سرد مخلوط و به عنوان ملين و خنکي مصرف مي نموده اند.برای تقویت قوای جنسی هم مفید است.در این دوره که پرند ها تولک خود را میگذرانند بهتر است از این دانه در جیره غذایی پرنده استفاده گردد.
قیمت آن هم در اراک کیلویی 10 هزار تومان است.من نیم کیلو خریدم و فکر کنم برای سال آینده هم بماند.در مصرف آن زیاد رویی نکنید.البته این مقدار استفاده برای من است هر 10 پرنده به اندازه یک قاشق غذا خوری.
۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۰۶:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #2
RE: خواص دانه خاکشیر
سلام
من هم از خاکشیر وخرفه وتخم کاهو در تابستان و بعد از جدا کردن قناری ها از جفت استفاده میکنم و چون دونه سردی هست کبد پرندرو تمیز میکنه و باعث میشه قناری زودتر پرریزی کنه .البته هفته ای دو تا سه بار به اندازه یک شستی مخلوط ذکر شده رو برای اونها میذارم .لازم به ذکره که در غذای تخم مرغی هم میشه استفاده کرد.
موفق باشید
۱۳۹۲/۰۴/۱۹، ۰۳:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 125
242 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #3
RE: خواص دانه خاکشیر
سلام خواستم به دوستان پیشنهاد کنم که از ترکیب تخم خرفه و خاکشیر استفاده کنن واقعا عالی هست قناری سر حال و اشتهای قناری رو زیاد میکنه و ناراحتی گوارشی قناری رو از بین میبره 100 گرم خرفه با 50 گرم خاکشیر قاطی کنید و در اختیار قناری بزارین قناری سریع استقبال میکنه .
خواص خاکشیر:
*خاکشیر از نظر طب قدیم ایران گرم و تر است.* التیام دهنده زخم و جراحات است.*خاکشیر برای رفع اسهال‌* خاکشیر ادرار آور است.* خاکشیر تب‌بُر است.* برای دفع کرم مفید است.* التهاب کلیه را برطرف می‌کند.* خاکشیر صدا را باز می‌کند.* برای از بین بردن کهیر و التهابات پوستی از خاکشیر استفاده کنید.*  رفع بیماری ناشی از کمبود ویتامین C استفاده کرد. 
۱۳۹۲/۱۰/۱۰، ۱۱:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان