زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۲:۱۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

خواص ضد میکروبی بعضی از دانه ها

**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #1
خواص ضد میکروبی بعضی از دانه ها
سلام
دوستان کسی به طور تجربی یا علمی چیزی در مورد خواص آنتی بیوتیکی دانه ها اگه میدونه اینجا با هم شیر کنیم که همه بتونن استفاده کنند
برای مثال تخم خانواده کلمها و شلغم که تو هفت تخم استفاده میشه به دلیل دارا بودن ترکیبات گوگردی تا حدی ضد میکروب هستند یعنی میشه گفت تا حدودی آنتی بیوتیک طبیعی و گیاهی دارند و پرنده ای که از این دانه ها استفاده میکنه احتمال کمتری داره بیمار بشه مخصوصا بیماریهای گوارشی که تو قناری شایع هست و با توجه به اینکه استفاده از ترکیبات گیاهی نسبت به شیمیایی اولویت داره ممنون میشم دوستان لطف کنند نظر بدند البته خودم هم تو نت چیز خوبی دیدم به اشتراک میذارم اینجا.
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۳، ۱۲:۵۹ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۳، ۱۲:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #2
RE: خواص ضد میکروبی بعضی از دانه ها
سلام به دوستان
ازاقای مسعود م سپاس که به این موضوع پرداخته وتاپیکی برای تبادل نظر دوستان درمورد دانهای ضد میکروب ایجاد کرده
عزیزان میدونید همانطور که درارسالهای قبلی گفته بودم مدتیه که پرنده هام دراثر خوردن کاهوی خارج ازفصل دچار بیماری رگ سیاه شدند ازدوسه روز پیش با مراجعه به تجربیات سه سال پیش که پرنده هام به هیچ وجه دچار این بیماری نمیشدند یادم اومد که من به اون پرنده ها به هفت تخمی که میدادم اسفرزه اضافه میکردم البته اون زمان صرفا بدلیل طبع سردش اینکار رو میکردم وبه فوایدش واقف نبودم اما امروز با چک کردن شکم پرنده ها متوجه شدم بعداز سه روز که کمی اسفرزه تهیه کردم وبا خرفه وتخم کاهو مخلوط کردم بشون دادم به شکرخدا هیچ اثری از رگ سیاه تو پرنده ها نبود لذا دوستان میتونن با سرچ خواص اسفرزه به عملکرد اعجاب اور این دانه پی ببرن وامیدوارم این نوشته بنده مفید واقع بشه ودوستان درباره اش تحقیق کنن واستفاده موفق باشید
۱۳۹۲/۰۶/۲۳، ۱۰:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #3
با تشکر از جناب sjm09169146865 علاوه بر فرمایشات ایشون اضافه کنم اسفرزه به دلیل دارا بودن نوعی ماده ژلاتینی از تجمع و کلنیزه شدن باکتری ها تو روده جلوگیری کرده و به اصطلاح باعث شستشوی روده ها میشه.طریقه مصرفش رو کسی میدونه؟یعنی همیشه باید مصرف بشه یا نه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۳، ۱۱:۳۲ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۳، ۱۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، محمدمهدی ، amiro ، mojtaba_Torghe
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #4
در این خصوص مطالب زیادی در قسمت تغذیه و خواص دان ها ذکر شده .. دوستانی که وقت دارند میتوانند آن مطالب را هم بصورت خلاصه دسته بندی و تاپیک را تکمیل کنند .

مثلا ً :
خواص درمانی دانه خشخاش : مسموميت - التهاب معده - بي‌خوابي - پرشدن كيسه صفرا - جوش - سوزش چشم - سردرد - فشارخون - طاسي سر تقويت مو - انزال زودرس - اختلال در حواس - يبوست - لاغري - خارش بدن - سياهي پوست -جلوگيري از سكته - قولنج روده و معده - سياتيك - بادسرخ و... از جمله خواص خشخاش است ...

یکسری مطالب هم بنده دارم که در ادامه ذکر میکنم .

تاپیک مفیدی خواهد شد اگر سایر دوستان هم با اطلاعات دقیق همکاری کنند .
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۱:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11 ، amiro ، mojtaba_Torghe ، محمد جلالی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #5
با سلام
به نظر بنده استفاده از اسفرزه همزمان با استفاده از هفت تخم یعنی هفته دو روز کافیه واحتمال میدم استفاده مداوم به صلاح پرنده نباشه
همانطوریکه هفت تخم زیاد باعث بیماری هایی ازقبیل نقرس وپرریزی خارج از فصل میشه استفاده بی رویه اسفرزه باعث بهم ریختگی تعادل دردان پرنده وبموازات اون اختلال در مراحل تولک وخروج ازتولک میشه باز عرض میکنم این نظر بنده است وخوشحال میشم دوستان اطلاعات بهتر مستندتر ودقیق تری رو ارائه كنند
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۱۰:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #6

دوستان سلام
خواص کاسنی بسیار زیاد است و در زیر بصورت کلی نوشته شده ولی در مورد استفاده آن در قناری و سهره باید بگم واقعآ عالی جواب میده مخصوصآ در زمان تو لک و مریضی از عرق کاسنی حتمآ در آب پرنده هاتون استفاده کنید (هفته ای 2 تا 3 بار) و تخم کاسنی همراه خرفه نیز یک متعادل کننده عالی میباشد .

کاسنی
قلنج – یبوست – اگزما - ورم طحال - درد قلب - تقویت قوه باء - درد چشم - یرقان - مخملک - تورم زبان - زیادی بزاق دهان - کورک و خارش - بواسیر - یبوست

حضرت علی(ع) فرموده‎اند: بر تو باد کاسنی که آب نطفه را زیاد می‎کند و کودک را زیبا می‎نماید و چون گرم است بیشتر پسر را باعث می‎شود.
امام رضا(ع) فرموده‎اند: کاسنی بر هر دردی شفا هست هیچ دردی در درون انسان نمی‎شود مگر این که با کاسنی از بین برود.

1. طبع کاسنی سرد و تر است و تخم آن سرد و خشک است.

2. طرز تهیه شربت کاسنی: آب کاسنی را گرفته و هم وزن آن شکر اضافه کرده آهسته می‎جوشانیم تا سفت شود از این شربت در شماره‎های بعد جهت استفاده خواهیم گفت.

3. برای درمان یبوست از دم کرده برگ و ریشه کاسنی هر روز صبح ناشتا یک استکان میل شود 5 گرم در 150 سی‎سی آب به مدت 20 دقیقه دم کرده صاف نموده با کمی عسل میل شود یا این که 1 تا 2 قاشق از شربت کاسنی میل شود.

4. برای درمان اگزما از دم کرده برگ کاسنی مانند شماره 3 روزی یک فنجان استفاده شود.

5. برای درمان ورم طحال 5 گرم برگ کاسنی را در 200 سی‎سی آب دم‎کرده روزی 3 فنجان قبل از غذا میل شود.

6. برای ضدعفونی معده 10 گرم ریشه کاسنی در 200 سی‎سی آب دم کرده صبح ناشتا یک استکان میل شود.

7. برای تسکین درد قلب 3 روز آب کاسنی بنوشید هردفعه 2 قاشق غذاخوری میل شود. یا عرق آن 10 صبح و 5 عصر نصف استکان به مدت 7 روز میل شود.

8. برای درد قلنج از جوشانده برگ کاسنی شب وقت خواب یک یا چند برگ آن را بخورید.

9. برای تقویت قوه باه از برگ و ریشه یا عرق کاسنی استفاده کنید و به خاطر داشته باشید که در خوردن آن افراط نکنید دو یا سه روز در ماه استفاده کنید.

10. برای درمان بزرگ شدن کبد 5 گرم ریشه کاسنی در 300 سی‎سی آب جوشانده میل شود.

11. کاسنی حدت و حرارت خون را پایین می‎آورد و تشنگی را فرو می‎نشاند.

12. برای سردردهای گرم و صفراوی برگ کاسنی را له نموده به پیشانی بمالید.

13. برای ورم ملتحمه و درد چشم کوبیده کاسنی را به صورت ضماد بگذارید.

14. برای درد مفاصل و نقرس ضماد کاسنی با آرد جو و سرکه
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۱۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۱۲:۰۹ ب.ظ)mahmoud.asghari نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان سلام
خواص کاسنی بسیار زیاد است و در زیر بصورت کلی نوشته شده ولی در مورد استفاده آن در قناری و سهره باید بگم واقعآ عالی جواب میده مخصوصآ در زمان تو لک و مریضی از عرق کاسنی حتمآ در آب پرنده هاتون استفاده کنید (هفته ای 2 تا 3 بار) و تخم کاسنی همراه خرفه نیز یک متعادل کننده عالی میباشد .

کاسنی
قلنج – یبوست – اگزما - ورم طحال - درد قلب - تقویت قوه باء - درد چشم - یرقان - مخملک - تورم زبان - زیادی بزاق دهان - کورک و خارش - بواسیر - یبوست

حضرت علی(ع) فرموده‎اند: بر تو باد کاسنی که آب نطفه را زیاد می‎کند و کودک را زیبا می‎نماید و چون گرم است بیشتر پسر را باعث می‎شود.
امام رضا(ع) فرموده‎اند: کاسنی بر هر دردی شفا هست هیچ دردی در درون انسان نمی‎شود مگر این که با کاسنی از بین برود.

1. طبع کاسنی سرد و تر است و تخم آن سرد و خشک است.

همونطوز که گفتین طبیعت کاسنی سرد هست اما نقل قولی که از حضرت کردین رو منوجه نشدم ؟؟؟؟؟
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۷:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #8

سلام
من این مطالب رو از ی سایت علمی برداشته بودم نمیدونم منظور حضرت چی بوده؟ در هر صورت شاید با چیز دیگه ای اشتباه گرفته!
طبع کاسنی خنکه
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۱۰:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو ، محمد جلالی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #9
دوست عزیزم بابت مطلب خوبتون سپاس اما بهتر نبود دست کم منبع نوشته رو به خاطر اعتبار سایت خودمون ذکر میکردین ؟

در ضمن طبع خود کاسنی و عرق کاسنی سرد و تر هست و بذر اون سرد و خشک هست خنکی با سردی در طب قدیم متفاوت است
ارادتمند
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۱۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، مسعود میرزالو
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #10
سلام
در مورد استفاده از كاسني وعرق كاسني احتياط كنيد كه ممكن است به علت سردي باعث تولك شدن پرنده شود. اين مساله براي خودم به وجود آمده.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۰۹:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان