زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۸:۳۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

خواص کلم بروکلی

*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1255
103 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #1
خواص کلم بروکلی
[hide] کلم بروکلی سرشار از کلسیم و پتاسیم و حاوی رنگدانه های بتا کاروتنی می باشد که مصرف آن برای پرندگان بسیار مفید می باشد.این سبزی با داشتن ویتامین آ و ب ، E, C , K ، آهن ، فسفر ، پتاسیم ، کربوهیدارتها و پروتئین در جلوگیری از چاقی و جبران کمبود ویتامین در پرندها و مخصوصا در زمان جوجه کشی که جوجه ها توسط والدین تغذیه میشوند  بسیار مفید است. کلم بروکلی را میتوانید به صورت رنده شده در اختیار پرنده قرار دهید.ایا دوستان و  اساتید کسی از کلم بروکلی در برنامه غذایی پرندهاش استفاده میکنه ؟  [/hide]

۱۳۹۳/۰۵/۲۱، ۱۱:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 182
110 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #2
RE: خواص کلم بروکلی
سلام
بله من استفاده میکنم.ممنون از تایپک خوبی که ایجاد کردی .اتفاقا چند روزه میخاستم کلم بروکلی رو به دوستان یاداوری کنم اما فرصت کافی نبود.از خواص کلم بروکلی هر چی بگی کم گفتی.نه تنها برای انسان بلکه برا قناری هم خوب جواب داده.از سبزیجات پر طرفدار قناریهای منه.کلم بروکلی یکی از سبزیجات بسیار با ارزش است که سرشار از مواد مغذی می باشد و فواید بی شماری برای ارتقاء سلامتی انسان دارد.

-مواد مغذی و سایر موادی را که در بروکلی وجود دارند و اثرات زیادی در پیشگیری از بیماری ها دارند، به ترتیب زیر برای شما بیان می کنم :
1- بروکلی دارای ماده ای بنام سولفورافان ( SULFORAPHANE ) است که تعداد ،اندازه و تکثیر تومورهای سرطانی را به نحو چشمگیری کاهش می دهد. در نتیجه از ابتلا به سرطان به خصوص سرطان سینه ، معده ، روده بزرگ ، رکتوم و ریه ها در انسان پیشگیری می کند.
2- بروکلی دارای مقادیر زیادی فیبر، کاروتنوئید ،
ویتامین A ، ویتامین C و ویتامین K می باشد که باعث پیشگیری از سرطان معده و روده می شوند.
3- بروکلی به دلیل دارا بودن مقادیر بالای ویتامین C ، فیبر و بتاکاروتن ( پیش ساز ویتامین A) یک
آنتی اکسیدان قوی محسوب می شود که از اثرات مخرب رادیکال های آزاد در بدن پیشگیری می کند، در نتیجه از بروز بیماری هایی مثل انواع سرطان ، آلزایمر ( فراموشی دوران پیری )، بیماری های قلبی ، آرتریت ( التهاب مفاصل ) پیشگیری کرده و فرآیند پیری را به تاخیر می اندازد.
4- مقدار بالای فیبر غذایی موجود در بروکلی برای
افراد دیابتی بسیار مفید است و افراد دیابتی برای کنترل بیماری خود بایستی این سبزی با ارزش را در وعده های غذایی خود قرار دهند.
5- کلسیم موجود در بروکلی ، به همان میزان کلسیم موجود در شیر است، در نتیجه مصرف آن برای افرادی که دچار پوکی استخوان یا کمبود کلسیم هستند، بسیار مفید است. ولی چون شیر علاوه بر کلسیم ، دارای ویتامین D نیز می باشد ، به عنوان منبع بهتری برای پوکی استخوان مطرح می شود زیرا ویتامین D به جذب کلسیم در بدن کمک می کند.
غنچه های آن باید به صورت بسته باشد و گل های آن زرد نشده باشد.شاخه هایی که سبز تیره هستند را انتخاب نمایید، رنگ خوب گیاه نشانه موادمغزی عالی می باشد. خوشه ای را با ساقه های سفت انتخاب نماببد ساقه هایی که خمیده یا لاستیکی هستند کیفیت ضعیفی دارند.

منبع: نیره ولدخانی - کارشناس تغذیه تبیان
دوستان نیازی به رنده کردن کلم بروکلی نیس.غنچه های کلم رو جدا کنید و بشورید و خشک کنید و واسه قناریاتون بذارین.استقبال قناریهاتون رو ببینید.شاید یکی دو بار اول راغب نباشن(که بعیده)اما بسیار مشتاق خواهند شد.
دوستانی که اطلاعات بهتری دارن راهنمایی بفرمایند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۵/۲۱، ۰۳:۳۸ ب.ظ، توسط مهدیا.)
۱۳۹۳/۰۵/۲۱، ۰۳:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 1255
103 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #3
ممنون ازشما جناب مهدیا که خواص وفوائد کلم بروکلی رو توی این تایپ مطرح کردین.منم یک سالی هست که توی برنامه غذایی قناریهام از کلم بروکلی استفاده میکنم .ولی از این تعجبم که چرا توی اکثر سایت های پرورش قناری در ایران از این گیاه با این همه خواص وفوائد تو برنامه غذایی نامی از کلم بروکلی برده نمی شود .
۱۳۹۳/۰۵/۲۱، ۰۵:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #4
سلام به شما دوست عزیز میثم جان
منم از یکی از اساتید یادگرفتم.یادمه سال ۸۹ بود.ایشون مهماندار هواپیما بودن و عاشق قناری.عاشق.
هر چند اینجا جاش نیس اما ضمن پوزش از مدیران سایت و اساتیدی که حضورشون دلگرمی ماست,عرض کنم: با اطمینان خاطر خدمت شما میگم اینجا تنها سایتی هست که دوستان گل تجارب گرانبهاشون رو بدون چشم داشت در اختیار دیگران میذارن.واقعا جای قدر دانی داره.همیشه هستند افرادی که نخوان دیگران پیشرفت کنن این سایتها هم اکثرا واسه منافع شخصی مطلب میذارن.لااقل اگه کمکی به هم نمیکنیم باعث گمراهی هم نشویم.متاسفانه این اتفاقها فقط در کشور ما رخ میدهد.ببخشید ببخشید ببخشید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۵/۲۱، ۰۹:۱۸ ب.ظ، توسط مهدیا.)
۱۳۹۳/۰۵/۲۱، ۰۹:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 5
50 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #5
با سلام در مورد کلم بروکلی چند بار در زمستان برای قناری ها استفاده کردم که متاسفانه تعداد زیادی از پرنده ها به یکباره تولک رفتنددر این خصوص دوستان راهنمایی کنند 8-13-2014

۱۳۹۳/۰۵/۲۲، ۱۲:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: iman_888
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #6
سلام
دوست عزیز ابتدا باید دید شما چه مقدار کلم بروکلی رو با چه فاصله زمانی و احتمالا همراه با چی به قناریاتون دادین.
کلم بروکلی بر خلاف سایر کلمها دارای طبع گرم هست و در زمستان مناسب تر خواهد بود.
۱۳۹۳/۰۵/۲۳، ۱۲:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 55
6 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۳/۰۵/۲۳، ۱۲:۲۰ ق.ظ)مهدیا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست عزیز ابتدا باید دید شما چه مقدار کلم بروکلی رو با چه فاصله زمانی و احتمالا همراه با چی به قناریاتون دادین.

با چه فاصله زمانی باید بدم؟من دیروز کلیپی از سایت آپارات دیدم راجب سالن پرورش قناری در اسپانیا بود  به شدت حرفه ای و فوق العاده زیبا مشغول به پرورش بود اونجا دیدم که اون آقا با ساقه میزاره و قناریاش عجیب دوست داشتن برا همین منم میخوام امتحان کنم فاصله زمانی چقدر باشه تمام جفتام حداقل 3 تا جوجه زیرشون هست.
۱۳۹۳/۱۱/۱۰، ۰۸:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amir hosin Tavangar
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 773
18 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۳/۱۱/۱۰، ۰۸:۱۱ ق.ظ)iman_888 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۵/۲۳، ۱۲:۲۰ ق.ظ)مهدیا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

با چه فاصله زمانی باید بدم؟من دیروز کلیپی از سایت آپارات دیدم راجب سالن پرورش قناری در اسپانیا بود  به شدت حرفه ای و فوق العاده زیبا مشغول به پرورش بود اونجا دیدم که اون آقا با ساقه میزاره و قناریاش عجیب دوست داشتن برا همین منم میخوام امتحان کنم فاصله زمانی چقدر باشه تمام جفتام حداقل 3 تا جوجه زیرشون هست.
 سلام . من کلم بروکلی هفته ای دوبار یه تکه اندازه دو تا بند انگشت میشورم خشک میکنم با ساقه میزارم  و برای جوجه دارها گلشو ریز رنده میکنم با تخم مرغ خرفه میدم 1 ساله اینکارو میکنم قناریهام تا آخرشو میخورند واقعا معجزه میکنه فقط دقت کنید زیاده روی نکنید چون باعث میشه حجم فضله زیاد بشه ومشکلات عدیده ای را پشت سر میاره
۱۳۹۳/۱۱/۱۳، ۰۸:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، iman_888 ، Iman Imany ، Iman Imany
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #9
سلام
چه مشكلاتي را به وجود مياره ؟ زياد شدن حجم فضليه ايرادي داره ؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۱/۱۳، ۰۸:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim ، iman_888 ، iman_888 ، Iman Imany
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 773
18 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۳/۱۱/۱۳، ۰۸:۴۸ ق.ظ)محمدمهدی بخشی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
چه مشكلاتي را به وجود مياره ؟ زياد شدن حجم فضليه ايرادي داره ؟

راستش مصرف زیادش برای من باکسلی وچرت پرنده هام مواجه میشدم  وهمچنین حجم فضله همراه با بوی بسیار بد ورفته رفته به اسهال تبدیل میشد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۱۱/۱۳، ۰۹:۵۴ ق.ظ، توسط jorahim.)
۱۳۹۳/۱۱/۱۳، ۰۹:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدمهدی ، iman_888 ، Iman Imany ، Iman Imany

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان