زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۰۲:۴۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

خواندن یا نخواندن سهره ماده

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 113
59 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #1
خواندن یا نخواندن سهره ماده
سلام دوستان
سوالی که واسه من پیش اومده اینه که آیا سهره ماده هم میخونه (صدا در آوردن)؟؟؟اگه میخونه با چه لحنی و چه مدتی؟؟؟خوندنش مثله قناری ماده هست که معلومه واسه قناری مادست؟؟؟جوجه سهره ماده چطور؟؟؟
راستش من یه سهره دارم که تا قبل از لک گل صورتش مثله نرها و خیلی پر رنگ بود ولی از وقتی به لک اجباری بردمش گل صورتش مثه ماده و کم رنگ تر (نارنجی رنگ) شده.این سهره من زیاد ریزه خونی میکنه یعنی خیلی سر و صدا داره.حالا شک کردم نکنه این سهره من ماده باشه.این سوالات بالا واسم پیش اومد.سپاسگذار میشم جواب بدید.
با تشکر
۱۳۹۱/۰۵/۱۶، ۰۴:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #2
RE: خواندن یا نخواندن سهره ماده
بله دوست من سهره ماده هم ممکنه بخونه.البته بیشتر ریزه خونی میکنه و بیا هم میکشه.بیای ماده سهره دقیقا شبیه بیای نر هست..اگر بخونه با تنوع آوازی بسیار کمتری نسبت به نر میخونه و یکی دو تا سر دهن بیشتر نمیزنه.در ضمن سهره ماده خیلی بیشتر از سهره نر بیا میکشه.برای تشخیص جنسیت هم اگه عکس بذارین بهتر میشه تشخیص داد

کمرنگ و نارنجی شدن خال هم ممکنه به دلیل آفتاب نگرفتن کافی سهره باشه یا اینکه لک رو با موفقیت و بطور کامل تموم نکرده
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۱۶، ۰۵:۵۷ ب.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۱/۰۵/۱۶، ۰۵:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، Ashkan66
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 113
59 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۰۵/۱۶، ۰۵:۳۷ ب.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله دوست من سهره ماده هم ممکنه بخونه.البته بیشتر ریزه خونی میکنه و بیا هم میکشه.بیای ماده سهره دقیقا شبیه بیای نر هست..اگر بخونه با تنوع آوازی بسیار کمتری نسبت به نر میخونه و یکی دو تا سر دهن بیشتر نمیزنه.در ضمن سهره ماده خیلی بیشتر از سهره نر بیا میکشه.برای تشخیص جنسیت هم اگه عکس بذارین بهتر میشه تشخیص داد

کمرنگ و نارنجی شدن خال هم ممکنه به دلیل آفتاب نگرفتن کافی سهره باشه یا اینکه لک رو با موفقیت و بطور کامل تموم نکرده
با تشکر از شما
من تبحر زیادی ندارم ولی فکر میکنم لکش رو کامل کرده ولی لکش اجباری بود (بدلیل کچلی).آفتاب هم که یه روز درمیون میبرمش بیرون و بعد از آفتاب گرفتن هم ظرف واسش میزارم و آبتنی میکنه.به زودی عکسشم میزارم با اینکه مطمئنم از روی عکس الانش صد در صد تشخیص میدید مادست.
با سپاس دوباره
۱۳۹۱/۰۵/۱۶، ۰۷:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #4
سلام بله دوست عزیز سهره ماده هم میخونه ولی نه به بلندی و پیوستگی نر بیشتر سر دهن میزنه.رنگ گلش هم بخاطر تازه از لک دراومدنش هست یکم آفتاب بخوره و آب بازی کنه درست میشه
۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۰۱:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان