زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۲:۲۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

خورده شدن تخم قناری توسط سهره

کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #1
خورده شدن تخم قناری توسط سهره
سلام به همه دوستان..10 روز پیش سهرم رو با قناری سوخته ماده جفت کردم که بعد از یک هفته قناری تخم گذاشت و سریعا تخم رو از زیرش برداشتم و یک تخم هرز جاش گذاشتم/فردا هم تخم دوم رو گذاشت که اونم برداشتم و همین طور تخم سوم هم برداشتم..تو این مدت دیدم که سهرم با تخمهای هرزی که زیر قناریمه کاری نداشته و نشکستشون و همگی سالمن..من هم به این خیال که سهرم با تخم ماده قناریش کاری نداره شب قبل از خاموش کردن لامپ سه تا تخم هرز رو برداشتم و سه تا سالم رو زیر قناری گذاشتم که فردا صبح تخم چهارم هم که کرد دیگه رو تخمها بخوابه و سهره رو جدا کنم..اما در کمال تعجب وقتی رفتم ببینم تخم چهارم رو گذاشته یا نه دیدم اثری از تخمها نیست و کلی ناراحت شدم...حالا موندم چرا سهرم تخمهای هرز رو نخورد که بفهمم این عادتو داره و هواسم بهش باشه؟؟سوال دیگم اینکه وقتی سهرمو جدا کردم قناری تخم چهارمو بلافاصله گذاشت. و حالا قناریم رو یه تخم خوابیده..نظر اساتید و دوستان چیه؟؟ممکنه این تخم چهارم نطفه داشته باشه؟؟بذارم بخوابه رو این یه تخم یا برش دارم؟؟؟؟هردوشون هم بار اوله که جفت میکنم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۶، ۱۱:۵۹ ب.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۶، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، soren_kiana
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #2
RE: خورده شدن تخم قناری توسط سهره
سهره که خوراکش شکوندن تخماست کاش اول جداش میکردین بعد تخمهارو میذاشتین یکی از دوستام ۴تا ماده قناری با ی سهره جفت داده روشش هم اینه که بعد از جفتگیری و قبل از تخمگذاری سهره نر رو جدا میکنه و جالب اینجاس که همیشه تخما جوجه میشن با این اوصاف شاید تخم چهارم نطفه داشته باشه ولی به نظرم ارزش معطل کردن ماده رو نداره اگر جفت تخمدار داری بذار زیرشون و مادتو آماده کن
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۱۲:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، soren_kiana
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #3
معمولا پرنده هاي جوون و بي تجربه اينكارو ميكنند دو كار ميتوني بكني
اول اينكه به احتمال خيلي زياد نطفه داره البته اگه خوب تغذيه شده باشند و ميتوني اميدوار باشي جوجه بشه و دوم اينكه تخمو برداري و سهررو جدا كني واسه دو هفته ديگه آماده كني البته اينبار فقط روزي يك ساعت (صبح زود) سهررو پيش ماده بنداز و تا در اومدن جوجه ها سهررو حدا كن.البته قفسشو جفت قفس ماده بزار ك يه وقت از رو تخما بلند نشه
موفق باشي
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۷:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۰/۱۱/۱۶، ۱۱:۵۱ ب.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان..10 روز پیش سهرم رو با قناری سوخته ماده جفت کردم که بعد از یک هفته قناری تخم گذاشت و سریعا تخم رو از زیرش برداشتم و یک تخم هرز جاش گذاشتم/فردا هم تخم دوم رو گذاشت که اونم برداشتم و همین طور تخم سوم هم برداشتم..تو این مدت دیدم که سهرم با تخمهای هرزی که زیر قناریمه کاری نداشته و نشکستشون و همگی سالمن..من هم به این خیال که سهرم با تخم ماده قناریش کاری نداره شب قبل از خاموش کردن لامپ سه تا تخم هرز رو برداشتم و سه تا سالم رو زیر قناری گذاشتم که فردا صبح تخم چهارم هم که کرد دیگه رو تخمها بخوابه و سهره رو جدا کنم..اما در کمال تعجب وقتی رفتم ببینم تخم چهارم رو گذاشته یا نه دیدم اثری از تخمها نیست و کلی ناراحت شدم...حالا موندم چرا سهرم تخمهای هرز رو نخورد که بفهمم این عادتو داره و هواسم بهش باشه؟؟سوال دیگم اینکه وقتی سهرمو جدا کردم قناری تخم چهارمو بلافاصله گذاشت. و حالا قناریم رو یه تخم خوابیده..نظر اساتید و دوستان چیه؟؟ممکنه این تخم چهارم نطفه داشته باشه؟؟بذارم بخوابه رو این یه تخم یا برش دارم؟؟؟؟هردوشون هم بار اوله که جفت میکنم

سلام ودرود

دوست من کی گفته سهره تخم پرنده رو می خوره اخه میشه سهره تخمی که مال خودش هست رو بخوره نه دوست من اینجوری نیست بزار تا دلیل درست شکستن تخم ها رو بگم سهره مثل همه پرندها وقتی ماده بلند میشه از رو تخم سهره میره رو تخمها میشینه
تا گرم نگهشون داره اما چون نوک سهره تیزه وقتی داره تخمها رو جابجا میکنه به تخم برخورد میکنه میشکنه وگرنه تخم نمی خوره واسه همین وقتی قناری تخم میزاره سهره رو جدا میکنن

موفق باشی دوست من
۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۰۱:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #5
با سلام
دوست عزیز اگر این طوری باشه تمام تخمهایی که سهره تو طبیعت میزاره باید توسط نوک سهره سوراخ به یا اینکه بشکنه.یکی ازدلایلی که بعضی از قناری ها وسهره ها تخم میخورند فقط کمبود ویتامین وتنوع در تغذیه میباشد چون سهره اگر از لحاظ غذایی در قفس در طول سال خوب تغذیه نشده باشد زمانی که جفتگیری میکند انرزی بسیار زیادرو از دست میده وبه همین دلیل اگر مواد واملاح معدنی در اختیار پرنده قرار نگیره باعث میشه که پرنده برای جبران این کمبود به خوردن تخم ها روی بیاورد.یکی دیگه از دلالیلی که سهره را از ماده قناری جدا میکنند اینه که بعضی ها میخوان به پرنده رسیدگی کنند برای جفتگیری مرحله بعد یا اینکه اونو با یه ماده قناری دیگه جفتش کنند.موفق باشید
۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۰۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #6
با سلام
آقا شما خودت اوستایی ...برای اینکه به تخم ها آسیبی نرسه قبل از تخم گذاری باید جدا میکردی چون به همون دلایلی که دوستان گفتند تخم ها لطمه می خورند و جدا کردن سهره حین تخم گذاری ارتباطی با نوک تیز این پرنده نداره.
در ضمن یک تخم را بر دار و یک دوره دیگه جفت بنداز . ارزش نداره. تازه معلوم نیست نر بشه یا ماده
موفق باشی
۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۰۳:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #7
(۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۰۲:۳۱ ب.ظ)khalili نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوست عزیز اگر این طوری باشه تمام تخمهایی که سهره تو طبیعت میزاره باید توسط نوک سهره سوراخ به یا اینکه بشکنه.یکی ازدلایلی که بعضی از قناری ها وسهره ها تخم میخورند فقط کمبود ویتامین وتنوع در تغذیه میباشد چون سهره اگر از لحاظ غذایی در قفس در طول سال خوب تغذیه نشده باشد زمانی که جفتگیری میکند انرزی بسیار زیادرو از دست میده وبه همین دلیل اگر مواد واملاح معدنی در اختیار پرنده قرار نگیره باعث میشه که پرنده برای جبران این کمبود به خوردن تخم ها روی بیاورد.یکی دیگه از دلالیلی که سهره را از ماده قناری جدا میکنند اینه که بعضی ها میخوان به پرنده رسیدگی کنند برای جفتگیری مرحله بعد یا اینکه اونو با یه ماده قناری دیگه جفتش کنند.موفق باشید

سلام

دوست من تخم قناری خیلی ظریفتر از تخم سهره هست من بارها مقایسه کردم از نظر محکم بودن تخم سهره خیلی محکمتر از تخم فناری هست اینم که میگم نوک سهره باعث میشه بشکنه تجربه هست من بارها این موضوع رو دیدم حتی یه سهره ماده من وقتی جوجه هاش از تخم در امدن بعد دو روز با نوک کشتشون من تعجب کردم تحقیق کردم فهمیدم به خاطر شپشک بوده ماده میخواسته شپشکا رو بکشه اما چون جوجه 2 روزه پوستش خیلی ظریف هست مردن ببینید دوستان من هر کی بگه سهره تخم رو از روی تغذیه خورده اشتباه میکنه مگر اینکه سهره 2 روز هیچی نخوره که مجبور به خوردن تخم بشه که بعید هست هیچ پرندهای تخم خودشو نمی خوره یا بچه هاشو بکشه مگر استثنا باشه این جور توضیحات من حاضرام عملی ثابت کنم من چیزی نمیگم که ازش مطمئن نباشم

موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۰۸:۴۹ ب.ظ، توسط yashar_lotfi.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۰۸:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، soren_kiana ، mehran222
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #8
اما یاشار جان من بارها و بارها از خیلی ها شنیدم که سهره ها عادت خوردن و شکستن تخم دارند...نمیدونم والا ؟؟؟؟چی بگم؟؟من که خورده شدن تخم رو ندیدم..فقظ وقتی برگشتم دیدم هیچ اثری از تخمها نیست..فقط نصف پوست یکی از تخمها کف قفس افتاده بود و دیگه کوچکترین اثری از هیچ چیز نبود..حتی زرده یا سفیده تخمها.
۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۱۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، soren_kiana
*
کاربر انجمن

ارسال: #9
بله شما درست میگید این یه اصطلاح که بکار میبرن علتشم همینه که گفتم اما میگن سهره تخم رو خورده وقتی تخم میشکنه محتوای اون تو پنبه فرو میره واسه همین هیچ اثری ازش نیست
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۹، ۰۸:۴۴ ب.ظ، توسط yashar_lotfi.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۹، ۱۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #10
متاسفانه این اتفاق چندین و چند بار تکرار شد و تا نیم ساعت دیر میرسیدم سهره تخمهای اصلی رو خورده بود و فقط تونستم 4 تا جوجه سهره قناری بگیرم.اما اگه این مشگل حل میشد تعدادشون از 10 میگذشت.کسی راه حلی نداره؟
۱۳۹۱/۰۶/۱۱، ۰۲:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان