زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۰۵:۲۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

خورده شدن تخم قناری توسط سهره

کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #1
خورده شدن تخم قناری توسط سهره
سلام به همه دوستان..10 روز پیش سهرم رو با قناری سوخته ماده جفت کردم که بعد از یک هفته قناری تخم گذاشت و سریعا تخم رو از زیرش برداشتم و یک تخم هرز جاش گذاشتم/فردا هم تخم دوم رو گذاشت که اونم برداشتم و همین طور تخم سوم هم برداشتم..تو این مدت دیدم که سهرم با تخمهای هرزی که زیر قناریمه کاری نداشته و نشکستشون و همگی سالمن..من هم به این خیال که سهرم با تخم ماده قناریش کاری نداره شب قبل از خاموش کردن لامپ سه تا تخم هرز رو برداشتم و سه تا سالم رو زیر قناری گذاشتم که فردا صبح تخم چهارم هم که کرد دیگه رو تخمها بخوابه و سهره رو جدا کنم..اما در کمال تعجب وقتی رفتم ببینم تخم چهارم رو گذاشته یا نه دیدم اثری از تخمها نیست و کلی ناراحت شدم...حالا موندم چرا سهرم تخمهای هرز رو نخورد که بفهمم این عادتو داره و هواسم بهش باشه؟؟سوال دیگم اینکه وقتی سهرمو جدا کردم قناری تخم چهارمو بلافاصله گذاشت. و حالا قناریم رو یه تخم خوابیده..نظر اساتید و دوستان چیه؟؟ممکنه این تخم چهارم نطفه داشته باشه؟؟بذارم بخوابه رو این یه تخم یا برش دارم؟؟؟؟هردوشون هم بار اوله که جفت میکنم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۶، ۱۱:۵۹ ب.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۶، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، soren_kiana
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #11
RE: خورده شدن تخم قناری توسط سهره
این مشکلی هست که تقریبا تمام کسانی که جفت میزنن باهاش مواجه هستن.99درصد سهره ها عادت به شکستن تخم دارن.چند تا راهکار هست که من استفاده میکنم .اول اینکه همونطور که میدونی قناری صبح زود تخم میذاره بین ساعت هفت تا هشت.میشه بیدار شد و به محض گذاشتن تخم تخم رو برداشته و تخم مصنوعی جاش گذاشت.راه دوم که بیشتر ازش استفاده میکنم فقط تا تخم دوم اینکارو میکنم یعنی تخم اول رو که گذاشت بر میدارم فردا صبح به محض اینکه تخم دوم رو گذاشت سهره را جدا و تخم اول رو هم بر میگردونم.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۱۱، ۰۳:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، mohammad20101368 ، محمدمهدی
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #12
کاری که جدیدا میکنم واسه این مشگل و جواب هم داده اینه که شبی که احتمال میدم ماده قناری فرداش میخواد تخم کنه و رفته تو لونه خوابیده سهره رو جدا میکنم تا قناری صبح تخم کنه و تخو رو بردارم و دوباره سهره رو میندازم واسه تخم بعدی ... تا آخر 4 یا 5 تخم این کارو میکنم.ولی خیالم راحته اگه دیر برسم تخم سالمه.با تشکر از دوستانی که نظر دادن.(حسین بهمنش)
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۰۱:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، محمدمهدی ، mojtaba_Torghe
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #13
با سلام خدمت دوستان دلایل زیادی داره این کاره سهره یکیش بنظر من اینه که توطبیعت سهره موقع جفت گیری انرژی زیادی داره ومثل گنجشک ها بارها جفت گیری میکنه واز زور ش کم میشه در مورد قناری خصوصا برای بار های اول یک الی دوبار شاید 4 بار جفت گیری بشه وانرژی سهره خالی نشده وهنوز میخواد جفتگیری کنه ولی ماده دیگه اجازه نمیده برای همین به تخمها صدمه میزنه تا بتونه از این فرصت دوباره استفاده کنه یک دلیل اینکه سهره رو از ماده جدا میکنن هم همین هست چون این انرژی رو با یه ماده ی دیگه خالی کنه وبعد از سه تا ماده کمی آرام میشه پارسال دوستانی که تن میکردن از لونه سوم به سهره کاری نداشتن این رو با چشم دیدم این حرص به تن خوردنش خوش ذاتیه وشکوندن تخمها باهوشیه من خودم اون اوایل با تخمهای هرز سهره رو امتحان میکردم تا خیالم راحت شه که به تخم صدمه میزنه یا خیر همین الان با همین روشی که گفتم 4تا سهره دست دوستان دارم که خودشون قپ گلوی ماده میکنن وخودشون هم به محضی که ماده از روی تخم پا میشه تا دون بخوره واستراحت بکنه میخوابن رو تخم کم پیش میاد ولی تواین سالها بازی کردن میشه دیدجالبیش اینه که هر 4 مورد دو لون بیشتر جوجه نمیدن بعد لک میکنن پاینده باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۰۱:۱۹ ب.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۱۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، meysams65

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان