زمان کنونی: ۱۳۹۵/۱۱/۰۲، ۰۴:۵۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

داروهای ضروری و پر کاربرد

کاربر افتخاری

دیپلم
اعتبار: 28
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 695
1716 سپاس گرفته‌شده در 707 ارسال
ارسال: #1
داروهای ضروری و پر کاربرد
سلام خدمت همه دوستان
چه داروهایی بیشترین استفاده و کاربرد رو داره که داشتنش برای هر سهره بازی ضروریه ؟ و اگر امکانش هست بیشترین استفاده از هر دارو را هم بفرماید که مثلا این دارو در این مواقع بیشتر استفاده میشه . سپاس و درود فراوان

من فکر میکنم مهمترین داروهای مورد نیاز عبارتند از :
مولتی ویتامین - آ د سه ای - قطره پس گردنی  -  دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(برای اکثر بیماریهای عفونی به عنوان درمان وپیشگیری )- قطره جنتامایسین(برای اسهالهای عفونی ) - اکسی تتراسایکلین(برای سرما خوردگیهای عفونی و عفونت مجاری تنفسی ) -مترونیدازول (برای از بین بردن انگلها و اسهالهای انگلی و عفونت چینه دان که همون پف کردن معروف و سینه کاردی شدنه ) . البته من در مورد بیماریها و درمان چیز زیادی نمیدونم اگه اشتباهی شده اساتید اصلاح بفرمایند . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۵/۰۹، ۰۱:۱۲ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۱۹، ۰۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 67
سپاس‌ها: 9287
10094 سپاس گرفته‌شده در 3329 ارسال
ارسال: #31
RE: داروهای ضروری و پر کاربرد
سلام
آقا مهدي چندتا لينك ميذارم مربوط به محصولات نكتون هست كه آقاي كريمي صاحب امتياز سايت زحمت كشيدن و توضيح دادن.لينك اولي خيلي مهم هست. خدا خيرتون بده .كار بسيار زيبايي انجام داديد. من به سهم خودم از شما تشكر مي كنم.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۶/۲۵، ۱۰:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #32
سلام و عرض ادب خدمت شما 
خواهش میکنم . نظر لطف شماست . انجام وظیفه بود .
امروز قبل از ظهر هم با شماره شرکت تماس گرفتم و پرسیدم شما نمایندگی نکتون ایران هستید ؟ گفتن بله . بعد پرسیدم به چه صورت میتونم محصولا شما رو تهیه کنم گفتن باید با واحد فروش تماس بگیرید . یادداشت بفرمایید 66920206 دکتر آزادی داروخانه دامپزشکی مامیران . ( عین مکالمه من با شرکت ) . 
یه نکته رو لازمه در مورد داروخانه های دامپزشکی خدمت دوستان عرض کنم اینکه : واقعا آدمهای درستی هستن دکتر دامپزشکی یا دارو سازی هستن و لارجن و اهل دروغ و دغل نیستن و هیچوقت نمیان اعتبار داروخانشون رو به خاطر یه محصول تقلبی و یا سودجویی به خطر بندازن . اگر نسبت به اصل بودن محصول اطمینان و اعتماد نداشتن هیچوقت اون محصول رو عرضه نمیکردن . 

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۶/۲۵، ۱۱:۰۶ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۶/۲۵، ۰۱:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی ، abbaskermani
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #33
سلام خدمت همه رفقا 
از امروز صبح سوم مهر شروع کردم به دادن یکدوره نکتون اس . قصد دارم ده وعده یکروز در میون به پرنده نکتون بدم یعنی از امروز شنبه - دوشنبه - چهارشنبه - جمعه - یکشنبه - سه شنبه - پنج شنبه - شنبه - دوشنبه - چهار شنبه بیست و یک مهر ماه . 
به امید خدا پایان دوره نتیجه رو اعلام میکنم خدمت دوستان . 
داخل محصول یک پیمانه یک گرمی هست و دوزش رو گفته یک پیمانه یک گرمی در 250 سی سی آب . که من اصلا به این دوزهایی که این شرکتها میگن اعتقاد ندارم چه در مورد تابرنیل توتال که قبلا در بارش توضیح دادم و چه در مورد نکتون . 
این دوزی که شرکت نکتون گفته 1 گرم در 250 سی سی آب به نظرم برای کاسکو و ملنگو و مینا و طرقه مناسب هست . خلاصه برای پرنده های بزرگ . ولی برای قناری و سهره به نظرم یک گرم در یک لیتر آب مناسب هست برای حالت عادی و در زمان جوجه کشی یک گرم در نیم لیتر آب مناسب هست . چون با این دوزهایی که شرکت تابرنیل و نکتون گفتن اگر عمل بشه نتیجه اش میشه سنکوب کردن پرنده و یا مسمومیت و بیماری یا چاق شدن بیش از اندازه بخصوص در هنگام استفاده از نکتون که خیلی قوی تر از تابرنیل توتال هست و بخصوص برای سهره که دون ثابتش شاهدونه هست . 
من فویل آلومینیومی روی درش رو با چاقو کامل باز کردم که راحت بتونم از پیمانه مخصوص نکتون استفاده کنم . با پیمانه به اندازه همون یه توک چاقو اندازه یه گندم تو جاآبی بزرگ و پر آب ( از این آبیا که درجه بندی داره ) میریزم و هم میزنم تا کاملا حل بشه . از 7صبح تا 2و3 بعد از ظهر و سپس عوضش میکنم و آب خالی میذارم .
به نظرم اینطوری خیلی بهتره و منطقی تره دوز حداقلی و تعداد دفعات بیشتر و طی یکدوره بیست روزه .   
تغذیه هم تو این مدت فقط شاهدونه خالی و ماسه و کف دریا . هیچی نمیدم حتی سبزیجات چون میخوام اثر نکتون رو به تنهایی ببینم .
البته این یه دوره هست که بیست روز طول میکشه و در حالت عادی همون هفته ای یک روز رو فقط میدم و از زمانی که مست کامل بشه و توکش کاملا سفید بشه ده روز یا دوهفته یکوعده میدم چون در اون زمان پرنده نیازش به ویتامینها بخصوص ویتامین A و E خیلی کمتره و مصرف مولتی ویتامین برای پرنده فول مست که نوکش کامل سفید شده باید خیلی با دوز کم و با احتیاط باشه چون موجب میشه پرنده بخوابه و لک بخوره . و در اون زمان مصرف سبزیجات خیلی بهتره مثل کاهو چون علاوه بر تامین ویتامین های پرنده موجب میشه دمای بدن پرنده که در زمان مستی کامل به اوج خودش میرسه کم بشه و در پرنده تعادل دمایی بر قرار میشه و موجب شادابی و نشاط بیشتر پرنده میشه و پرنده بیشتر و بهتر آواز میخونه ولی وقتی دمای بدن پرنده خیلی زیاد بشه پرنده کمتر آواز میخونه یا اگرم بخونه بیشتر سردهن میاد . البته اونایی که سبزی نمیدن میتونن از تخم کاهو و یا عرق کاسنی استفاده کنن ولی نه بطور همزمان یعنی اگر دون خنک میدین همزمان عرق کاسنی ندین ولی خوب اینا جایگزین هست و برای این برهه از زمان هیچی سبزیجات نمیشه بخصوص کاهو .    
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۷/۲۳، ۰۷:۰۵ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۰۳، ۰۸:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #34
سلام خدمت دوستان 
راستش من دیروز یکشنبه هم به این جوجه نکتون رو با همون دوزی که گفتم دادم به این دلیل که با خودم گفتم در قدم اول بهتر سه روز پشت سر هم بهش بدم و بعد طبق همون برنامه یکروز در میون رو ادامه میدم . تو این سه روز که من از نکتون استفاده کردم واقعا راضی هستم و باید بگم تا اینجای کار نتیجه عالی بوده . البته نتیجه نهایی رو پایان دوره خدمت دوستان عرض میکنم ولی تو این سه روز اونچه که مشاهده شد رو خدمت دوستان عرض میکنم :
1- همون روز اول که به پرنده نکتون دادم پرنده شادابتر از همیشه بود و بیشتر و بهتر از روزهای قبل میخوند .
2- امروز ظهر که روز سوم بود میرفتم بالا سر پرنده و صورتم رو به قفس پرنده نزدیک میکردم به اندازه تقریبا کمی از یک وجب بیشتر پرنده با کمال پر رویی تو صورتم نگاه میکرد و بلندتر از همیشه میخوند . 
3- این جوجه الان دقیقا سه ماه و یک روزه که دارمش تو این مدت خیلی کم دیدم پاش رو و کتشو باز کنه ( خمیازه بکشه ) ولی از روزی که نکتون دادم پرنده خمیازه میکشه که نشانه سلامتی و آرامش پرنده هست و همینطور نشانه این هست که پرنده داره بدن میاره ( بدن پر میکنه ) چون نکتون 18 تا آمینه اسید داره . 
4- جنب و جوش و نشاط پرنده خیلی زیاد شده . مثلا میرم پیشش میشینم شروع میکنه به پرپر زدن ( مثل وقتی که پرنده رو کشت میبریم و پرنده شروع میکنه به پرپر کردن که مابهش میگیم شادی کردن ) و علاوه بر اون همش از رو جادونی میپره رو نی و از رو نی میپره رو انگشتی و از رو انگشتی میپره رو دیواره قفس و این عمل رو چندین بار تکرار میکنه که من خیلی خوشم میاد پرنده اینطوری جنب و جوش داشته باشه که در واقع نشانه شادابی و سلامتی و مستی پرنده هست . البته نا گفته نمونه این طفلک تو خونه تنهاست و من براش نوار میذارم و وقتی صدای نوار رو میشنوه جنب و جوشش بیشتر میشه .
5- همش نوکش رو میکشه به نی خیلی خیلی زیاد بعضی اوقات برای چند دقیقه نوکش رو به چوب میکشه که بازم نشونه سلامتی و مست شدن هست . 
اگر بخوام میزان رضایتم رو تواین سه روز بگم واقعا عالی بوده البته من چون روی چاقی پرنده حساسیت دارم با دوز حداقلی به اندازه یه گندم دادم و از آب معدنی برای نکتون استفاده کردم ولی با این حال من صد در صد از این محصول تا اینجای کار راضی هستم حالا نتیجه نهایی رو هم پایان دوره اعلام میکنم . 
ایام به کام  
۱۳۹۵/۰۷/۰۵، ۰۵:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 479
333 سپاس گرفته‌شده در 120 ارسال
ارسال: #35
سلام. توی توضیحات نکتون اس نوشته که به صورت روزانه مصرف بشه. ولی ندیدم کسی روزانه مصرف کنه و خودمم هم روزانه مصرف نمی کنم. عرضم اینهکه هر روز هم بدید مشکلی نداره. البته با همون دوز یک پیمانه در 250 میلی لیتر.
۱۳۹۵/۰۷/۰۷، ۰۷:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #36
سلام 
یه سوال دارم از آقا محسن و همه دوستانی که از نکتون استفاده کردن و میکنن :  
لطفا همه دوستان یه گزارش کامل از نحوه استفاده و دوزی که استفاده کردن و همینطور زمانبدی استفاده و نتایج استفاده بر روی پرنده مثلا شادابی پرنده یا آواز خوانی پرنده یا حتی تغییر در فضله پرنده هنگام استفاده و یا در زمان جوجه گیری میزان رضایت از رشد جوجه ها و در کل میزان رضایت از نکتون رو بفرمایید که این بحثی که بنده شروع کردم کامل بشه و بتونیم به یک جمع بندی نهایی برسیم راجع به نکتون و نحوه استفاده اون و میزان رضایت مندی از محصولات نکتون . فقط دوستان لطف کنن نام ونوع نکتونی که استفاده کردن و دوزش رو و اینکه روی چه پرنده ای بوده و در چه مقطعی رو (مثلا تولک بوده -در زمان مستی بوده و .......) حتما بفرمایند . باتشکر  
۱۳۹۵/۰۷/۰۷، ۱۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، Hossein Dastbaravardeh
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 479
333 سپاس گرفته‌شده در 120 ارسال
ارسال: #37
(۱۳۹۵/۰۷/۰۷، ۱۲:۰۲ ب.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام 
یه سوال دارم از آقا محسن و همه دوستانی که از نکتون استفاده کردن و میکنن :  
لطفا همه دوستان یه گزارش کامل از نحوه استفاده و دوزی که استفاده کردن و همینطور زمانبدی استفاده و نتایج استفاده بر روی پرنده مثلا شادابی پرنده یا آواز خوانی پرنده یا حتی تغییر در فضله پرنده هنگام استفاده و یا در زمان جوجه گیری میزان رضایت از رشد جوجه ها و در کل میزان رضایت از نکتون رو بفرمایید که این بحثی که بنده شروع کردم کامل بشه و بتونیم به یک جمع بندی نهایی برسیم راجع به نکتون و نحوه استفاده اون و میزان رضایت مندی از محصولات نکتون . فقط دوستان لطف کنن نام ونوع نکتونی که استفاده کردن و دوزش رو و اینکه روی چه پرنده ای بوده و در چه مقطعی رو (مثلا تولک بوده -در زمان مستی بوده و .......) حتما بفرمایند . باتشکر  
سلام. نکته اول اینه که از یه برند برا ویتامین باید استفاده بشه. دو تا شرکت هستند که خوب کار کردن نکتون  آلمان و ورسله لاگا بلژِیک. نکتون سه تا محصول ضروری برا پرنده ها داره. نکتون اس، نکتون ای و نکتون بیو. طبق راهنمای خود نکتون، نکتون اس ویتامین های مورد نیاز روزانه پرنده رو تامین می کنه که یعنی باید هر روز (NEKTON-S is administered daily via drinking water and is readily accepted by birds) مصرف بشه. که البته من معمولا هفته ای دو یا گاهی هم سه روز مصرف می کنم. چند هفته قبل از جفت اندازی نکتون ای به کتون اس اضافه میشه که قدرت باروی پرنده رو افزایش بده و بعد از اولین تخم نکتون ای باید قطع بشه تا زمان اماده سازی برای سری دوم تخم گذاری. نکتون اس ادامه پیدا می کنه تا زمان پر ریزی که موقع نکتون بیو هست. راهنمای نکتون گفته که نباید با ویتامین های دیگه مخلوط بشه (No other vitamin compound should be administered whilst using NEKTON-Bio. NEKTON-Bio is soluble in cold water and can be administered easily via drinking water or soft feed. ) پس نکتون اس باید قطع بشه و نکتون بیو تا آخر پر یزی مصرف بشه و این برنامه هر سال تکرار میشه. مقدار مصرف همشون هم یک گرم در 250 میلی لیتر هست.  نکتون اخیرا محصولات جدیدی هم مثل سرلاک و پروبیوتیک هم تولید کرده که نمی دونم تو ایران اومده یا نه. نکتون ب کمپلکس هم برا افزایش اشتها و تقویت سیستم ایمنی پرنده و نکتون کیو Q هم برا تقویت بعد از درمان خصوصا با آنتی بیوتیک ها و خون سازی استفاده میشه. این دوتای آخری در شرایط معمولی نیازی به استفاده ازشون نیست.
۱۳۹۵/۰۷/۰۸، ۰۷:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh ، سی مرغ
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #38
سلام و تشکر از آقا محسن عزیز به خاطر توضیحاتی که مرقوم فرمودن ولی سوال من دقیقا چیز دیگری بود . 
سوال من این بود که دوستانی که از نکتون استفاده کرن مصداقی یه گزارشی از نحوه استفاده دوز استفاده و تعداد دفعات استفاده و همینطور میزان رضایت و عوارضی که از نکتون دیدن یا داشتن رو با ذکر مقطعی که پرنده درش بوده و نوع پرنده و تغذیه اون رو بفرمایند تا بتونیم به یه جمع بندی برسیم راجع به نکتون و اینکه باید به چه صورت و با چه دوزی استفاده بشه و چه فواید یا عوارضی در مقاطع مختلف داره یا میتونه داشته باشه . 

چون قبلا هم گفتم این یک گرم (یک پیمانه) در 250 سی سی به نظرم برای کاسکو و طوطی های بزرگ و مینا و طرقه و کبوتر باید مفید باشه و برای سهره و قناری به نظر من خیلی دوزش زیاده و ممکنه عوارضی هم داشته باشه چون همونطوری که دوستان میدونن نکتون هم در واقع یه مولتی ویتامین هست ولی یه مولتی ویتامین خیلی خیلی قوی و کامل هست مثل استیمول بلکه کامل تر از استیمول هست . و نکتون ای یا نکتون ب کمپلکس که فرمودین همش توی نکتون اس هست ولی ممکنه یکی بخواد ب کمپلس تنها استفاده کنه که شرکت نکتون این محصول رو به این جهت تولید کرده البته با دوزاژ بالاتری یا مثلا نکتون ای هم همش توی نکتون اس هست و این محصول رو شرکت نکتون همونطوری که فرمودین برای تقویت نطفه ایجاد کرده که در واقع وقتی با نکتون اس استفاده میشه دوز ویتامین ای و ال آرژنین و ال لیزینی که که در نکتون اس هست بالاتر میره .
نکتون بیو هم چیزی افزون بر نکتون اس نداره فقط در نکتون بیو دوز اسید های آمینه ای که مختص رشد پرها هستن بالاتر هست و در واقع نکتون بیو برای تولکی تخصصی تره ولی همون نکتون اس هم برای تولکی جواب میده و میشه در زمان لک با دوز بیشتری از نکتون اس استفاده کرد یا میشه دوز رو زیاد نکرد ولی تعداد دفعات استفاده رو بیشتر کرد . در حقیقت نکتون اس عمومی تر هست و برای همه مقاطعی که پرنده درش هست استفاده و کاربرد داره .
دوتا محصول دیگه از نکتون که برای رنگ بازا مفیده و بازم در واقع همون نکتون اس هستن با دوتا رنگدانه نکتون آر هست که حاوی رنگدانه قرمز هست و نکتون آربتا که حاوی رنگدانه صورتی هست البته نکتون گلب هم هست که رنگدانه زرد داره ولی همشون همون نکتون اس هستن با رنگدانه های متفاوت برای رنگبازها .
و اینکه شرکتش گفته به صورت روزانه استفاده بشه خوب قطعا یه دستور العمل کلی هست و نمیشه و نباید هر روز به پرنده مولتی ویتامین یا مکمل داده بشه به چهار دلیل 1- سیستم گوارشی پرنده خراب میشه 2- مصرف بیش از اندازه ویتامین ها مسومیت ایجاد میکنه بخصوص وقتی با دوز بالا باشه که در واقع پرنده اوردوز (سنکوب) میکنه 3- پرنده چاق میشه بخصوص وقتی مولتی ویتامین مورد استفاده حاوی اسیدهای آمینه باشه و بخصوص وقتی دون پرنده چرب و قوی باشه مثل سهره که خوراکش شاهدونه هست 4- بدن پرنده تنبل میشه و خودش به تنهایی نمیتونه ویتامین های مورد نیازش رو بسازه . 
ولی اگر هفته ای یکبار در حالت عادی داده بشه بدن پرنده خودش ویتامینهای مورد نیازش رو میسازه و کم و کسریهاش با مکمل جبران و تامین میشه چون پرنده توی قفس هست بلاخره هر چقد هم بهش برسیم بازم ممکنه یه مواد خوراکی رو نتونیم در اختیارش بذاریم .
و در زمان لک هفته ای دوبار هم مشکلی نداره و در زمان بیماری یا در زمان مصرف آنتی بیوتیک هر روز یا یه روز درمیون هم مشکلی نداره به شرطی که با دوز حداقلی باشه چون با دوز بالا باشه از یک طرف آنتی بیوتیک به کبد و کلیه و گوارش پرنده فشار میاره و از طرف دیگه مولتی ویتامین و این خودش سبب بروز مشکلات و بیماریهای جدیدتری ممکنه بشه . 

در هرصورت من با این دوزی که شرکت نکتون گفته برای سهره و قناری موافق نیستم همونطوری که با دوز تابرنیل توتال هم موافق نیستم و قبلا هم در موردش صحبت کردم . این چیزی که شرکت نکتون گفته خیلی کلی هست و اصلا تخصصی نیست چون نکتون رو میشه با این دوز به همه پرنده ها داد حتی خروس و قرقاول و شاه طوطی و .........
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۷/۰۸، ۱۲:۰۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۰۸، ۱۱:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی ، محمدمهدی
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #39
سلام خدمت دوستان عزیزم 
آقا ما امروز عصر جوجه سهره رو گرفتیم که یه نگاهی بهش کنیم و سینه و پسشو یه معاینه کنیم جوجه ما چربی گرفته البته قرار بود چهارشنبه 21 مهر که آخرین وعده رو هم بهش بدم گزارش کنم ولی دیگه دیدم پرنده چربی گرفته گفتم اطلاع رسانی کنم . البته در حدی چربی نگرفته که پرنده خراب بشه و به امید خدا میتونم دوباره درستش کنم .

اما جمع بندی من از نکتون : 
1- نکتون برای پرنده ای که دون ثابتش شاهدونه باشه و داخل خونه و فضای بسته نگهداری میشه واقعا لازم نیست و یه خوراک اضافی محسوب میشه و به شدت خطر چاق شدن داره تازه من با دوز حداقلی استفاده کردم پرنده چربی گرفت . 
به نظر من برای سهره که دون ثابتش شاهدونه هست همون مولتی ویتامین های معمولی ویتالین - ویتامنت - ویتالیت مناسبه هفته ای یک روز یه توک چاقو اندازه یه گندم تو یه جاآبی بزرگ و بهتره هر سه تاش رو داشته باشیم هر دفعه از یکی بهش بدیم قیمتش هم خیلی مناسبه کیفیتش هم خوبه من خودم دارم استفاده هم کردم . ویتاسید هم هست که مولتی ویتامین + آمینه اسید هست که به نظرم اونم برای پرنده ای که پایه دونش شاهدونه هست لازم نیست و کلا هر مولتی ویتامینی که آمینه اسید داشته باشه برای پرنده شاهدونه خوار ضررش بیش از سودشه . 
2- در هر صورت اگر خواستین به سهره ای که دونش شاهدونه هست نکتون بدین ماهی سه مرتبه بیشتر ندین یعنی هر ده روز یک وعده به اندازه یه گندم تو یه جاآبی اونم به نظر من برای سهره ای که بیرون و تو هوای آزاد میخ شده مناسبتره . 
3- نکتون برای قناری که دونش کتان و ارزن هست یا برای سهره کتان خور مناسبتره ولی اونم نه با این دوزی که شرکتش گفته بلکه با همون دوز یه توک چاقو اندازه یه گندم . ولی بازم به نظر من همون مولتی ویتامین های معمولی بهتر و مطمئن تره . ( منظورم اینه عوارضش کمتره ) 
4- اینجوری که من فهمیدم نکتون یا کلا هر مولتی ویتامینی که حاوی اسیدهای آمینه هستن بیتشر برای جوجه گیری اونم تو سه چهار هفته اول باید مفید باشن . 
البته جوجه من الان کاملا راه افتاده و بدون کوچکترین هراسی میرم جلوش تو صورتم نگاه میکنه و میخونه ولی به چه قیمتی ؟ به قیمت چربی گرفتن و چاق شدن .( در حقیقت باید گفت نکتون زیادی قویه و کارکرد مناسبه خودشو داره نه اینکه مطلقا بدباشه )

حالا نمیدونم شایدم به خاطر این دوره ای بود که خواستیم بهش نکتون بدیم ولی من از مولتی ویتامین های معمولی دوره ای دادم پرنده چاق نشده و فکر میکنم نکتون چون 18 تا اسیدآمینه داره باعث چاق شدن و چربی گرفتن شده در هر صورت به نظرم برای سهره ای که داخل خونه هست خیلی مناسب نیست . از رفقا هم شنیده بودم چاق میکنه ولی میگن شنیدن کی بود مانند دیدن .  

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۷/۲۳، ۰۷:۰۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۱۷، ۰۷:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh ، gholizadeh
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #40
سلام 

( ویتالین ) - مولتی ویتامین 

( ویتامنت ) - مولتی ویتامین + مینرال ( مس آهن روی منگنز )

( ویتالیت ) - مولتی ویتامین + الکترولیت ( سدیم پتاسیم کلسیم منیزیم )

از هر کدوم یه ساشه 100 گرمی کافیه . تا سه سال هم تاریخ دارن از روز تولید . 
اینا در مقایسه با مولتی ویتامین های خارجی مثل تابرنیل حسنش اینه که اولا مطمئنی توش مولتی ویتامینه و تاریخ تولید و انقضا داره و ماندگاریش بهتر و بیشتره چون مولتی ویتامین های محلول درش رو که باز کنی تازه اگر تو در یخچال باشه نهایتش تا دوماه قابل استفاده هست . و همینا هم خارجیه خود آقای دکتری که ازش نکتون خریدم گفت اینا هم چینیه . 
یه نکته دیگه راجع به نکتون اینه که اصلا بوی شیرینی میده و تقریبا هم بوش تنده الان نکتون رو تو کمدم گذاشتم وقتی در کمد رو باز میکنم کل کمدم بوی شیرینی گرفته ولی این مولتی ویتامین های معمولی بوی خیلی ملایمی دارن حالا نمیدونم این بوی نکتون ماله چیه ؟
در هر صورت به نظرم نکتون به دلیل دارا بودن 18 تا اسید آمینه برای استفاده دوره ای اصلا مناسب نیست .( فعلا این شد کل تجربه ما از نکتون ) البته شایدم جوجه من چون اشتهاش خوبه - دونش شاهدونه هست - جاش کوچیکه - داخل خونه هست و یا عوامل دیگری که ازش بیخبرم اینطوری چربی آورده . منظورم اینه با امتحان کردن روی یک مورد نمیشه فتوا و نظر قطعی راجع به یک محصول داد ولی تا اینجای کار نتیجه همونی بود که به عرض رسوندم .    
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۷/۱۸، ۱۲:۵۶ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۱۸، ۱۲:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان