زمان کنونی: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴، ۰۴:۱۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

داروهای ضروری و پر کاربرد

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 33
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 900
2249 سپاس گرفته‌شده در 939 ارسال
ارسال: #1
داروهای ضروری و پر کاربرد
سلام خدمت همه دوستان
چه داروهایی بیشترین استفاده و کاربرد رو داره که داشتنش برای هر سهره بازی ضروریه ؟ و اگر امکانش هست بیشترین استفاده از هر دارو را هم بفرماید که مثلا این دارو در این مواقع بیشتر استفاده میشه . سپاس و درود فراوان

من فکر میکنم مهمترین داروهای مورد نیاز عبارتند از :
مولتی ویتامین - آ د سه ای - قطره پس گردنی  -  دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(برای اکثر بیماریهای عفونی به عنوان درمان وپیشگیری )- قطره جنتامایسین(برای اسهالهای عفونی ) - اکسی تتراسایکلین(برای سرما خوردگیهای عفونی و عفونت مجاری تنفسی ) -مترونیدازول (برای از بین بردن انگلها و اسهالهای انگلی و عفونت چینه دان که همون پف کردن معروف و سینه کاردی شدنه ) . البته من در مورد بیماریها و درمان چیز زیادی نمیدونم اگه اشتباهی شده اساتید اصلاح بفرمایند . 
امضای سی مرغ رفیق دیرین  عشق م 
   س ه ر ه  س ه ر ه  س ه ر ه  س ه ر ه  س ه ر ه 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۵/۰۹، ۰۱:۱۲ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۱۹، ۰۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 9712
10383 سپاس گرفته‌شده در 3490 ارسال
ارسال: #41
RE: داروهای ضروری و پر کاربرد
سلام
مولتي ويتامين هر چي كه باشه براي سهره هفته اي يك بار كافيه وچه بهتر كه مولتي ويتامين كامل باشه. 
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۷/۱۸، ۰۷:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #42
سلام 
آقا مهدی دقیقا اشتباه من همین بود که بصورت دوره ای خواستم از نکتون استفاده کنم . تا دیروز من دقیقا 9 وعده به جوجم نکتون دادم اول سه روز پشت سرهم و بعد یکروز درمیون . به نظرم همون سه روز اولی که بهش دادم کافی بود و بعدش میبایست طبق فرمایش شما هفته ای یکروز رو فقط بدم . 
البته جوجه من الان اصلا مشکلی نداره شاداب و سرحاله اشتهاش خیلی خوبه یکله هم میخونه با نوار حتی وقتی نوار هم خاموشه گاها آروم میخونه ولی نوار رو که روشن میکنم دیگه دیوونه میشه یه بند میخونه و هیچ هراسی ازمن نداره وقتی میرم بالای قفسش اصلا منو داخل در آدم حساب نمیکنه و به خوندنش ادامه میده و الان شروع کرده به پاخوری داره پاسفید میکنه . خلاصه تو یه کلام الان جوجه من همه چیش اوکی هست ولی من خودم روی این قضیه چربی داشتن و چربی گرفتن سهره کمی زیادی حساس هستم . 
یه موردی دیگه ای که فکر میکنم دلیل چربی گرفتن جوجم باشه این هست که چون سهره ها در ابتدای پاییز معمولا خیلی حریص میشن تو خوردن برای اینکه چربی ذخیره کنن تا بتونن پاییز و زمستون رو پشت سر بذارن فکر کنم جوجه من هم همینطور شده چون الان سیستم گرمایش ما روشن نشده و دمای اتاق هم بین 17 تا 20 متغیر هست و کمی سرد شده اینم اشتهاش خیلی خوبه (که البته نشونه سلامتی پرنده هست) به همین دلیل مقداری چربی ذخیره کرده البته من هم الان کاری به کارش ندارم و اذیتش نمیکنم وقتی کاملا شاداب و سرحاله نشون میده این میزان چربی طبیعی هست . من فقط یه مدت بهش سرکه سیب و آب لیمو طبیعی میدم با دوز پایین بعدش دیگه بهش کاری ندارم نه دونشو برمیدارم نه جاشو تغییر میدم ........ و فعلا بهش همون ویتالیت رو که دارم هفته ای یکبار میدم . 
در هر صورت دوستان از نکتون دوره ای استفاده نکنن بهتره و اگرم به پرنده ای که خیلی ضعیفه یا سوء تغذیه داره خواستن نکتون بدن سه روز پشت سرهم بیشتر ندن و همونطوری که آقا محمدمهدی فرمودن همون هفته ای یکبار کافیه البته با همون دوزی که عرض کردم نه با دوز شرکتش . 
تمام عرضم رو یه جمله کنم : نکتون برای سهره خیلی خیلی قوی هست و باید خیلی مراقب بود .   
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۷/۱۸، ۰۲:۲۴ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۱۸، ۰۱:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #43
سلام 
فعلا من از همین ویتامین های ساده استفاده میکنم .    

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۷/۲۵، ۰۲:۱۳ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۲۴، ۰۸:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh ، tony_karaji
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #44
سلام خدمت دوستان 
من جمعه نزدیکای ظهر به جوجم آب بازی دادم (البته چون تکه و سهره ای هم تو خونه ندارم که ازش آب بازی یاد بگیره مجبورم از افشانه گر استفاده کنم) ولی یه کم زیاده روی کردم و پرنده رو کامل موش آبکش کردم به همین خاطر پرنده شدید اسهال گرفت شنبه بهش نئوکسی وت دادم (اکسی وت و نئومایسن رو باهم مخلوط کردم و تو یه قوطی مثل عکس بالا ریختم برای اینکه دم دستم باشه) اصلا خوب نشد پسشم معاینه کردم نرمال بود احتمالا علت اسهالش استرس شدیدی بود که بهش وارد شده یا سرما خوردگی شدید دقیق نمیدونم ولی امروز یکشنبه هم اسهال شدید داشت ساعت 11 ظهر بهش سولفامت دادم ساعت 2 ظهر کاملا خوب شد و فضله پرنده کاملا جم و میزون شد در حالی که قبلش فضلش آب خالی بود . تا ساعت 4 سولفامت جلوش بود . دوزی هم که دادم تو یه قاشق چای خوری به اندازه سه چهار قطره و داخل یه جاآبی بزرگ و پر آب حل کردم . 
غرض اینکه این دارو واقعا معرکه هست اصلا نئوکسی در مقابل این مثل آردنخودچی میمونه . این دومین باریه که از این دارو جواب گرفتم واقعا یه داروی لازم و ضروری هست برای تمام پرنده بازا فقط خیلی قویه یعنی یک روزه پرنده رو درمان میکنه اگر مشکلش فقط اسهال باشه و اگر مریضی حادتر باشه ظرف دو یا نهایتا سه روز درمان قطعی حاصل میشه . و چون خیلی خیلی قویه باید حتما بعدش مولتی ویتامین داده بشه جالب اینجاست این دارو رو به پرنده سالم بدین مستش میکنه چون تمام میکروبها باکتریها و احتمالا انگلهای داخلی و روده ای پرنده رو نابود میکنه و همین موجب بهبود روند جذب غذا میشه . 
در هر صورت خدا رو سپاسگذارم که این دارو رو تو خونه داشتم و از این به بعد این دارو برای همیشه تو سبد داروییم هست . به نظر من برای سالن دارها و کسانی که به تعداد زیاد قناری یا سهره دارن داروی TS بسیار پر کاربرد و لازم و ضروری هست و برای امثال بنده که یکی دوتا یا چندتا دونه پرنده دارن داروی سولفامت واقعا واجب هست چون هر چقد هم مراقب باشی بازم پرنده بخوای نخوای اسهالی میشه و این دارو ظرف یکروز نابود کننده اسهال هست . پرنده من امروز ظرف چند ساعت کامل خوب شد دیگه هم لازم نیست فردا یا پس فردا بهش بدم چون دستور دارو گفته سه روز داده بشه که اولا پرای پرنده های سنگین مثل مرغ و خروس سه روز گفته شده ثانیا وقتی پرنده کامل فضله ش نرمال شده دیگه لازم نیست بیشتر از این بهش دارو بدم . فردا رو بهش ویتالین میدم و تمام . 
دوستان حتما این دارو رو تو خونه داشته باشن واقعا داروی لازمی هست . فقط تا زمانی که پرنده اسهالی نشده ازش استفاده نکنید . خیلی خیلی قویه و به شدت پرنده رو ضعیف میکنه بخصوص اگر با دوز زیاد داده بشه و بعد از مصرف این دارو حتما مولتی ویتامین بدین . به پرنده سالم و سر حال یه نصفه روز بدین و بعدش بهش مولتی ویتامین بدین تصاعدی مست میشه . وقتی از این دارو میدین اشتهای پرنده نسبتا کم میشه . ورم روده رو کامل درمان میکنه . ( این تمام دانش و تجربه من بود از این دارو و در قسمت مشکل کبد سهره توضیحاتی از این دارو و دوز مصرفش دادم) 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۸/۲۲، ۰۶:۴۵ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۸/۰۹، ۰۹:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #45
با سلام 
من تا به حال از ت ی ان ت ی های خارجی استفاده نکردم  ولی از این اکسی وت و نئومایسین خودم نئوکسی وت یا همون ت ی ان ت ی درست کردم . تصمیم گرفتم 3 تا 5 روز به جوجه م بدم که بهتر مست بشه امروز روز چهارمی بود که استفاده میکردم  واقعا پرنده رو مست کرده انگار که بهش مولتی ویتامین دادم و برای خودم هم میپیچه (حرکت نیم دایره ای در هنگام مستی ) و نشاطش هم بیشتر شده .
در هر صورت خواستم اینو خدمت دوستان عرض کنم که یکی از فاکتورهای مست کردن پرنده به خصوص تو این فصل استفاده از نئوکسی وت هست به ویژه برای پرنده هایی که خوب رو نمیان . اینو تجربه کردم و خواستم خدمت دوستان عرض کنم .
اینم لینکش 
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته مقدار ویتامن آ و دی و ای که درش هست عددش خیلی بالاتر از ویتالین هست . و خودتون میتونید مقایسه کنید با لینک زیر 

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مثلا ویتامین a در نئوکسی وت 500/000 iu هست و در ویتالین 15/000 iu 
یا ویتامین d3 در نئوکسی وت 100/000 iu هست و در ویتالین  10/000 iu 

از قدیم هم یادمه دوستان میگفتن ت ی ان ت ی اصل پرنده رو مست هم میکنه . علتش همینه که حاوی مقدار زیادی ویتامین میباشد
 (a  d3 e  k  b2  b3  b5 b12) .  ریبوفلاوین =b2  . اسید پانتوتنیک =b5 . نیاسین آمید =b3 . 

نتیجه اینکه این دارو برای هر پرنده بازی جزو ضروری ترین داروها میباشد . فقط باید دوزش رو رعایت کنید . من همون یه نوک چاقو تو یه جاآب استفاده کردم . اگر با دوز بالا استفاده بشه حتما موجب اسهالی شدن پرنده میشه چون هم آنتی بیوتیک هست و هم مولتی ویتامین و هر دوی اینا وقتی با دوز زیاد مصرف بشه ایجاد اسهال میکنه و این دارو چون هر دور رو با هم داره (یعنی هم مولتی ویتامین و هم دوتا آنتی بیوتیک قوی) این اثر درش بیشتر هست . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۱، ۰۸:۱۴ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۱۱، ۰۷:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 9712
10383 سپاس گرفته‌شده در 3490 ارسال
ارسال: #46
سلام
 پرنده يا سالمه يا مريضه.اگر سالم باشه كه مست ميشه واگر مريض باشه كه با دارو خوب ميشه بعد مست ميشه .پرنده سالم كه نيازي به دارو نداره.اين تي ان تي هاي توي بازار هم تقلبي هستن يا همين نئوكسي وت ها را بسته بندي جديد مي كنن وبه اسم تي ان تي مي فروشن
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۱۲، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #47
سلام 
فرمایش شما کاملا درسته ولی پرنده من در کمال صحت و سلامت بود که بهش نئوکسی دادم و الان مست شده . البته این دارو برای درمان کسلی هم هست و کسلی هم یه نوع بیماری محسوب میشه ولی پرنده من کسل هم نبود ولی من امتحانی این کارو کردم که نتیجه رو به صورت تجربی ببینم که راضی بودم . یه نکته دیگر اینکه نئوکسی این شرکت واقعا با کیفیت هست و اگر از این دارو به عنوان ت ی ان ت ی های تقلبی بفروشن که خیلی خوبه . در هر صورت من از این دارو استفاده میکنم راضی هستم اگر تو ارسالهای قبلی گفتم مثل آردنخودچی هست برای از بین بردن و برطرف کردن اسهال منظورم بود . چون این دارو خودش اسهال آور هم هست اگر کمی دوزش زیاد بشه . خودم تجربه کردم با دوز زیاد بهش دادم اسهالی شد البته اون اسهالی شدن مریضی نیست اثر دارو هست ولی در هر صورت پرنده ممکنه نصف روز یا حتی بیشتر اسهالی بشه وقتی با دوز زیاد استفاده بشه خوب همچین دارویی مطمئنا اثرش برای از بین بردن اسهال پرنده ای که مریض هست مثل داروی ضداسهال سولفامت و تریسول نیست . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۲، ۰۹:۳۳ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۱۲، ۰۱:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 43
184 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #48
با سلام 
البته باید این رو هم در نظر گرفت که فقط در صورت بیماری باید از آنتی بیوتیک استفاده کرد حالا هر چی میخواد باشه 
چون مصرف زیاد آنتی بیوتیک مقاومت دارویی ایجاد میکنه علاوه بر مشکلات دیگه مثل از بین بردن باکتری های مفید و همچنین ضعیف شدن پرنده
۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۰۸:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی ، سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #49
سلام 
بله من با فرمایش دوستان کاملا موافق هستم ولی اینجا دوتا نکته وجود داره اول اینکه نئوکسی وت یا همون ت ی ان ت ی خودمون فقط برای درمان نیست بلکه برای پیشگیری و درمان قابل استفاده هست اگر بخش اطلاعات دارویی ش رو که لینکش هم گذاشتم مطالعه بفرمایید از کلمه پیشگیری و درمان استفاده میکنه . اگر پرنده مریض باشه خوب مسلما باید داروی مناسب با مریضیش رو بهش بدیم ولی اگر پرنده مریض نباشه به عنوان پیشگیری هیچ مانعی نداره که در آغاز هر فصل بخصوص در آغاز پاییز و زمستان یکدوره 3 تا 5 روزه داده بشه . پاییز چون فصل بیماریها و آفت هاست و زمستون هم چون فصل مست شدن سهره ها . نکته دوم اینکه بنده عرض کردم پرنده م مست شده و این نشون میده نه تنها ضعیف نشده بلکه تقویت هم شده که علتش رو هم عرض کردم به خاطر این هست که حاوی مقادیر زیادی ویتامین هست که دوزش هم مقایسه کردم چندین برابر مولتی ویتامین های معمولی مثل ویتالینه . و من با دوز حداقلی استفاده کردم یعنی همون یه نوک چاقو حداکثر اندازه یه گندم تو یه جاآب .
البته من هم مخالف این هستم که از نئوکسی به عنوان تقویتی و مکمل غذای استفاده بشه یا اینکه جایگیزین مولتی ویتامینش کنیم ولی من بر طبق همون توضیحات دارویی که شرکتش گفته و از قدیمی ها هم شنیدم برای پیشگیری در ابتدای هر فصل یه دوره استفاده میکنم و اینو تایید میکنم و به نظرم بلامانع هست . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۰۱:۰۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۱۱:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbaskermani ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #50
سلام 
نکته : تتراسایکلین ها (از جمله اکسی وت - نئوکسی وت - داکسی سایکلین و .....) با کاتیون ها (کلسیم - منیزیم - آلومینیوم - روی و آهن) تداخل دارویی دارند . 
یعنی از مصرف همزمان تتراسایکلین ها با محصولات نکتون یا با ویتامنت و ویتالیت باید خود داری شود . ولی با ویتالین تداخل ندارد .  
۱۳۹۵/۱۰/۱۴، ۰۷:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان