زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۱۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

داروهای ضروری و پر کاربرد

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #1
داروهای ضروری و پر کاربرد
سلام خدمت همه دوستان
چه داروهایی بیشترین استفاده و کاربرد رو داره که داشتنش برای هر سهره بازی ضروریه ؟ و اگر امکانش هست بیشترین استفاده از هر دارو را هم بفرماید که مثلا این دارو در این مواقع بیشتر استفاده میشه . سپاس و درود فراوان

من فکر میکنم مهمترین داروهای مورد نیاز عبارتند از :
مولتی ویتامین - ad3e - قطره پس گردنی  - t n t (برای اکثر بیماریهای عفونی به عنوان درمان وپیشگیری )- قطره جنتامایسین(برای اسهالهای عفونی ) - اکسی وت (برای سرما خوردگیهای عفونی و عفونت مجاری تنفسی ) -مترونیدازول (برای از بین بردن انگلها و اسهالهای انگلی و عفونت چینه دان که همون پف کردن معروف و سینه کاردی شدنه ) . البته اگه اشتباهی شده اساتید اصلاح بفرمایند . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷، ۰۱:۱۷ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۱۹، ۰۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #61
RE: داروهای ضروری و پر کاربرد
سلام 
میکسولیگوپلاس از شرکت نئوله فرانسه حاوی مواد معدنی (فسفر - کلسیم - منیزیم - سدیم) و عناصرکمیاب (منگنز - روی - آهن - مس - کبالت - سلنیوم) . 
یکی از بهترین محلولهای مینرال و الکترولیت هست . دوزش 2 قطره تو 100 سی سی آب در هفته یکروز یا دوهفته یکروز  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۵/۰۲، ۰۹:۲۶ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۸/۱۲، ۰۷:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m.56 ، gholizadeh ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #62
سلام
در مورد این ویتامین های پودری لازمه نکاتی رو عرض کنم 
1- در مورد شرایط نگهداری روی محصول اینطور نوشته : در ظروف سربسته . دور از نور . رطوبت و در دمای کمتر از 30 درجه نگهداری شود .
اینو از این جهت عرض کردم چون من به یکی از دوستام این ویتامین ها رو معرفی کردم که استفاده کنه یه روز رفته بودم خونه شون دیدم همینطوری با پاکتش در حالی که درشم باز بود گذاشته بودش کنار یکی از قفسهاش ... من بهش گفتم داداش اینو همینطوری با پاکت در باز گذاشتی تو این سالن که پر از آلودگی پرنده هست این حتما تا الان فاسد شده باید میریختی تو ظرف دربسته چون اگر هوا بهش بخوره خراب میشه . تازه ظرفش اگر آب بندی باشه که اصلا هوا بهش نفوذ نکنه خیلی بهتره دیرتر خراب میشه ... توی هوا میکروب هم هست میکروب که فقط تو سطل زباله نیست 
2- به هیچ وجه این ویتامین ها رو با هم مخلوط نکنید و همینطور همزمان با هم استفاده نکنید چون پرنده خیلی بیشتر از حد نیازش ویتامین وارد بدنش میشه و موجب مسمومیت یا فشار زیاد به کبد پرنده میشه یا اوردوز میکنه و خراب میشه ...
3- پرنده باید متناسب با دونش و دمای محل نگهداریش و وضعیتش بهش ویتامین داده بشه ... اینکه گفته شده هفته ای یکروز ویتامین کافیه این برای پرنده ای هست که هیچگونه کمبود ویتامینی نداره ... اگر پرنده مریض باشه مسلما نیاز بیشتری به ویتامین داره ... اگر تولک هست همینطوره و هفته ای دو بار لازمه ... اگر ته نوک پرنده کچی یا کدر باشه نشونه کمبود ویتامین هست و باید سه چهار روز پشت سر هم داده بشه ... اگر ته نوک پرنده سفید و شفاف و براق باشه کمبودی نداره و همون هفته ای یکروز کافیه .... اگر نوک پرنده کامل سفید هست شاید هفته ای یکروز هم زیاد باشه و مثلا باید ده روز یکبار داده بشه بخصوص برای پرنده های پرزور ... خلاصه باید هم شرایط پرنده در نظر گرفته بشه و هم نوع ویتامین ... مثلا ویتامین های آمینه اسید دار خیلی خیلی قوی تر هستن از ویتامین های ساده و رعایت دوز یا دفعاتش خیلی مهم تر هست ... یا پرنده ای که بیرون تو هوای آزاد هست نیازش به ویتامین بیشتر هست به نسبت پرنده ای که داخله    
4- در اغلب مواقع که به واسطه ویتامین مشکلاتی برای پرنده بوجود میاد یه علتش دوز بالا هست ولی از دوز کم معمولا مشکلی بوجود نمیاد پس باید سعی بشه همیشه با دوز کم و حداقلی ویتامین داده بشه
5- وقتی به پرنده ویتامین داده میشه آب پرنده باید روزانه تهیه و عوض بشه       
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۵/۰۲، ۰۹:۲۵ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۸/۲۰، ۰۸:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #63
سلام 
یکی از قوی ترین و مرغوبترین مولتی ویتامین های موجود میکسودیل(mixodil) هست از شرکت نئوله فرانسه که حاوی ویتامین ها عناصر کمیاب و 16 تا از اسیدهای آمینه هست . دوزش 2 قطره تو 100 سی سی آب هست . 

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۵/۰۲، ۰۹:۲۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۹/۰۴، ۰۱:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #64
سلام 
من برای سهولت در استفاده از آیورمکتین تو دوتا قطره چکون تقریبا به اندازه دو سی سی با سرنگ ریختم ... یکی از قطره چکونها مختص کناره های قفس و یکی هم برای ریختن پس گردن پرنده که نوک قطره چکون در تماس با جاهای دیگر آلوده نشه . چند وقت پیش به آقای دکتر زنگ زدم و ازشون سوال کردم در مورد نحوه استفاده گفتن بهتره با گوش پاک کن یه مقدار پوست تن پرنده رو چرب کنید و قطره اصلا نندازید چون مقدارش کم و زیاد میشه و عوارض ایجاد میکنه .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۵/۰۲، ۰۹:۳۰ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۹/۱۵، ۱۲:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #65
من می ریزم توی ظرف قطره کلرسدیم بعد یک قطره ریز میزنم پشت گردن یا ۴قطره میندازم تو ظرف آب تنی .اینکه قبلش از آب هم کمی بخورن ایراد نداره فقط نباید مقدارش زیاد باشه که مسموم بشن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۹/۱۶، ۰۹:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #66

با عرض سلام خدمت دوستان 
اینو گرفتم برای امسال استفاده کنم ... روش تاریخ زده 5/2017 تا 5/2020 ...ان شاالله اگر عمری بود آخر پاییز یا نهایتا شب عید نتیجه رو عرض میکنم . 
۱۳۹۷/۰۴/۰۴، ۰۱:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #67
از توتال تابرنیل که خیلی تعریف خوب شنیدم.ان شالله نتیجه خوب می گیرید
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۰۴/۰۴، ۰۳:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #68
ذغال اکتیو کویکو : تصفیه کننده گوارش بویژه در مواقع مسمومیت های دارویی و همینطور برای از بین بردن اسهال و عفونتهای گوارشی هم استفاده داره ... ولی استفاده زیادش پرنده رو به شدت ضعیف میکنه . در هنگام استفاده از ویتامین ها یا داروها به هیچ وجه نباید استفاده بشه چرا که موجب اختلال در اثرگذاری آنها میشود . و هیچوقت نباید به طور دائم در اختیار پرنده باشه ... به میزان کم با انگشتی یا ظروف کوچک میتوان در اختیار پرنده قرار داد ... متناسب با شرائط یا نیازش .

نمک آبتنی کویکو : جلا دهنده و ضدعفونی کننده پرها و بدن پرنده . (احتمالا حاوی نمک و جوش شیرین و عصاره های گیاهی هست)      

ب کمپلکس نکتون : حاوی ویتامین b1- b2- b3- b5- b6- b9- b12 . برای استفاده دقیقتر از محصولات نکتون میتونید بوسیله یک سنجاق قفلی استریل شده با الکل سوراخی روی فویل آلومینیومی ایجاد کنید ... به این صورت مثل یک نمک پاش هر بار که قوطی محصول را بچرخانید مقدار ماده خارج شده تقریبا معادل یک قطره خواهد بود ... و به این وسیله میتونید کنترل دقیقتری برای استفاده داشته باشید که یه وقت دوز محصول زیاد نشه .

کلسی کولینا پی : کبدشوی و داروی هپاتیت - لاغر کننده و تامین کننده کلسیم و برخی مواد معدنی مثل مس - منگنز - روی و کبالت ... علاوه بر اینها حاوی لاکتوز و گلیسیرین و گلیسروفسفات کلسیم و هیپوفسفیت کلسیم هست و همینطور کولین کلراید که معروف به ویتامین b4 هست و ماده موثره این محصول محسوب میشه .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۵/۰۲، ۰۹:۳۲ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۰۷/۰۵، ۰۳:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m.56 ، gholizadeh ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #69
(۱۳۹۷/۰۴/۰۴، ۰۱:۵۹ ب.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با عرض سلام خدمت دوستان 
اینو گرفتم برای امسال استفاده کنم ... روش تاریخ زده 5/2017 تا 5/2020 ...ان شاالله اگر عمری بود آخر پاییز یا نهایتا شب عید نتیجه رو عرض میکنم
[quote pid='54149' dateline='1529922540']
توتال تابرنیل خیلی خوبه به شرطی که اصل باشه
[/quote]
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۰۷/۰۷، ۰۹:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #70
سلام 
اصل یا غیر اصل باشه نمیدونم واقعا . از جای مطمئن خرید کنید بعیده غیر اصل بفروشن .
علاوه بر ویتامین های مرسوم حاوی کولین کلرید و متیونین و دوتا آنتی اکسیدانت هست ... کولین شستشو دهنده کبد هست و از چاقی و کبد چرب جلوگیری میکنه .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۵/۰۲، ۰۹:۴۲ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۰۷/۰۷، ۰۲:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان