زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۱:۳۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

داروهای ضروری و پر کاربرد

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #1
داروهای ضروری و پر کاربرد
سلام خدمت همه دوستان
چه داروهایی بیشترین استفاده و کاربرد رو داره که داشتنش برای هر سهره بازی ضروریه ؟ و اگر امکانش هست بیشترین استفاده از هر دارو را هم بفرماید که مثلا این دارو در این مواقع بیشتر استفاده میشه . سپاس و درود فراوان

من فکر میکنم مهمترین داروهای مورد نیاز عبارتند از :
مولتی ویتامین - ad3e - قطره پس گردنی  - t n t (برای اکثر بیماریهای عفونی به عنوان درمان وپیشگیری )- قطره جنتامایسین(برای اسهالهای عفونی ) - اکسی وت (برای سرما خوردگیهای عفونی و عفونت مجاری تنفسی ) -مترونیدازول (برای از بین بردن انگلها و اسهالهای انگلی و عفونت چینه دان که همون پف کردن معروف و سینه کاردی شدنه ) . البته اگه اشتباهی شده اساتید اصلاح بفرمایند . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷، ۰۱:۱۷ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۱۹، ۰۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #11
RE: داروهای ضروری و پر کاربرد
(۱۳۹۴/۰۷/۲۸، ۰۱:۱۶ ب.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من هم همیشه اکسی وت تو خونه دارم ولی راجع به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه سوال داشتم . میشه به جای دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

از پودر نئوکسی وت استفاده کرد؟ چون محتویات هر دو یکیه ( نئومایسین + اکسی تتراسایکلین + ویتامین ) . با توجه به اینکه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هم تقلبی زیاد داره . و آیا از دوستان کسی از نئوکسی وت استفاده کرده ؟ اثرش چی بوده ؟
سوال دیگه اینکه : چون گفته میشه بهتره به جهت پیشگیری سالی یکی دو بار به پرنده آنتی بیوتیک داده بشه ( البته با دوز کم ) حالا میخواستم بدونم برای این کار نئوکسی وت که همون دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هست بهتره یا همون اکسی وت بهتره و کفایت میکنه ؟
سلام یادمه چند سال پیش هم این بحث تو انجمن شد. میزان ترکیبات هر دو تقریبا یکسانه. هرچند من تا حالا استفاده نکردم اما به نظر در صورت نبود دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
می تونه جایگزین بشه. من با استفاده بی دلیل از آنتی بیوتیک موافق نیستم. تو این چند سالی هم که تو سایت های خارجی جستجو می کنم تا حالا به موردی بر نخوردم که پیشنهاد کرده باشه از آنتی بیوتیک برا پیشگیری و در حالت سلامت پرنده، استفاده بشه. فکر می کنم دلیلش هم اینه که باکتری ها نسبت به آنتی بیوتیک مقاوم میشن و دیگه جواب نمی ده. به هر حال در این مورد باید یه متخصص دارو ساز یا بیولوژیست نظر بده.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۴/۰۷/۲۹، ۰۷:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #12
سلام
من هم با نظر شما موافق هستم . ولی اکثر پرنده بازهای حرفه ای رو دیدم از t n t برای پیشگیری استفاده میکنن و دکترها هم اکثرا میگن سالی یکی دو بار به پرنده آنتی بیوتیک به جهت پیشگیری بدین . حالا چرا نمیدونم ؟ برای من هم جای سواله ؟
ولی به نظر خودم به پرنده ای که هیچ مشکلی نداره و اصلا پف نمیکنه - کز نمیکنه - کسلی نداره - سینه تیغ نکرده - فضلش کاملا سالمه لزومی نداره بدیم . ولی اگر یکی از این موارد درش باشه بهتره داده بشه . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۲۴، ۰۶:۲۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۲۹، ۰۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #13
وقتی مترونیدازول میدادی گیج نمیشدن  من یه بار به مدت یه هفته به سهرم دادم اصلا تعادل نداشت البته من یه قرص کامل حل میکردم
فیلمش هم توی تاپیک بیماری گذاشتم
۱۳۹۴/۰۷/۲۹، ۰۷:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #14
سلام
خیر . البته من یه قرص مترونیدازول 250 رو به 8 قسمت تقسیم کردم و یه قسمت رو تو آب حل کردم .

یه قرص کامل پرنده رو میکشه . هیچوقت این کارو نکنید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۵/۰۳، ۰۴:۲۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۲۹، ۰۷:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali reza_yar ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #15
سلام
اطلاعات کامل برخی از داروهای مهم :

انروسدیم :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اکسی وت :

نئومایسین :

نئوکسی وت :

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۵/۱۷، ۰۴:۲۶ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۸/۱۲، ۰۸:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #16
سلام 
داروهای ضروری . 

جرمی ساید پی : ضدعفونی کننده غیرسمی برای سالن و قفس و تمام تجهیزات قفس و همینطور پرنده از همه میکروبها و عوامل بیماریزا و همینطور از بین برنده شپش و کنه و مایت . یک لیترش 11000 تومان . و 18 ماه تاریخ مصرف داره . البته 250 سی سی هم داره 5000 تومان .

شربت سولفامت (سولفادیازین + تری متوپریم) : 200 میلی لیتر . 18/500 تومان . دو سال هم تاریخ داره از روز تولید . ( آنتی باکتریال و ضد میکروب بسیار قوی هست . ضد اسهال هست و در زمانی که پرنده به هر دلیل فضله خراب میکنه استفاده میشه ) 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۵/۰۲، ۰۸:۲۳ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۵/۲۷، ۱۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #17
سلام خدمت دوستان 

monoprop بهترین ضدعفونی کننده دانه ها . 250 گرم . 60/000 تومان . دوسال تاریخ داره ( ولی فکر کنم تا زمانی که بوی تندش رو از دست نده کارایی داشته باشه . بوی خیلی تندی داره شبیه بوی چسب آکواریوم . توصیه میکنم از نزدیک بو نکنید چون ممکنه به مجاری تنفسی آسیب برسونه ) 
به ازاء هر کیلو دان باید یک گرم از این پودر اضافه شود . باید دون رو درون یک ظرف دربسته بریزیم و سپس متانسب با وزن دون از این پودر اضافه کنیم و سپس ظرف دون رو چند بار زیر و رو کنیم تا کاملا مخلوط بشه و بعد از سه روز میشه از دون استفاده کرد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۴/۱۲، ۱۰:۵۰ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۵/۳۰، ۰۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #18
سلام ضدعفونی دانه خیلی واجبه مخصوصا برای پرنده های قیمتی. بعضی به خلطر دانه تمام زحماتشون به هدر رفته
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۶/۰۱، ۱۱:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #19
سلام خدمت دوستان عزیز
یه سوال داشتم : اگه بخوایم یک گرم رو به صورت دقیق اندازه گیری کنیم به چه صورت میشه این کارو انجام داد ؟ 
۱۳۹۵/۰۶/۰۳، ۰۹:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #20
فقط ترازوی طلا فروشی...