زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۵۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

داروهای ضروری و پر کاربرد

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #1
داروهای ضروری و پر کاربرد
سلام خدمت همه دوستان
چه داروهایی بیشترین استفاده و کاربرد رو داره که داشتنش برای هر سهره بازی ضروریه ؟ و اگر امکانش هست بیشترین استفاده از هر دارو را هم بفرماید که مثلا این دارو در این مواقع بیشتر استفاده میشه . سپاس و درود فراوان

من فکر میکنم مهمترین داروهای مورد نیاز عبارتند از :
مولتی ویتامین - ad3e - قطره پس گردنی  - t n t (برای اکثر بیماریهای عفونی به عنوان درمان وپیشگیری )- قطره جنتامایسین(برای اسهالهای عفونی ) - اکسی وت (برای سرما خوردگیهای عفونی و عفونت مجاری تنفسی ) -مترونیدازول (برای از بین بردن انگلها و اسهالهای انگلی و عفونت چینه دان که همون پف کردن معروف و سینه کاردی شدنه ) . البته اگه اشتباهی شده اساتید اصلاح بفرمایند . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷، ۰۱:۱۷ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۱۹، ۰۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #31
RE: داروهای ضروری و پر کاربرد
سلام
آقا مهدي چندتا لينك ميذارم مربوط به محصولات نكتون هست كه آقاي كريمي صاحب امتياز سايت زحمت كشيدن و توضيح دادن.لينك اولي خيلي مهم هست. خدا خيرتون بده .كار بسيار زيبايي انجام داديد. من به سهم خودم از شما تشكر مي كنم.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۶/۲۵، ۱۰:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #32
سلام و عرض ادب خدمت شما 
خواهش میکنم . نظر لطف شماست . انجام وظیفه بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۵/۰۲، ۰۸:۲۵ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۶/۲۵، ۰۱:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #33
سلام 
داخل محصول یک پیمانه یک گرمی هست و دوزش رو گفته یک پیمانه یک گرمی در 250 سی سی آب . که من اصلا به این دوزهایی که این شرکتها میگن اعتقاد ندارم چه در مورد تابرنیل توتال که قبلا در بارش توضیح دادم و چه در مورد نکتون . 
این دوزی که شرکت نکتون گفته 1 گرم در 250 سی سی آب به نظرم برای کاسکو و ملنگو و مینا و طرقه مناسب هست . خلاصه برای پرنده های بزرگ . ولی برای قناری و سهره به نظرم یک گرم در یک لیتر آب مناسب هست . چون با این دوزهایی که شرکت تابرنیل و نکتون گفتن اگر عمل بشه نتیجه اش میشه سنکوب کردن پرنده و یا مسمومیت و بیماری یا چاق شدن بیش از اندازه بخصوص در هنگام استفاده از نکتون که خیلی قوی تر از توتال هست و بخصوص برای سهره که دون پایه ش شاهدونه هست . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۵/۰۲، ۰۸:۳۰ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۰۳، ۰۸:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #34
سلام 
 تو این سه روز که من از نکتون استفاده کردم واقعا راضی هستم و باید بگم تا اینجای کار نتیجه عالی بوده . البته نتیجه نهایی رو پایان دوره خدمت دوستان عرض میکنم .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۵/۰۲، ۰۸:۳۴ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۰۵، ۰۵:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #35
سلام. توی توضیحات نکتون اس نوشته که به صورت روزانه مصرف بشه. ولی ندیدم کسی روزانه مصرف کنه و خودمم هم روزانه مصرف نمی کنم. عرضم اینهکه هر روز هم بدید مشکلی نداره. البته با همون دوز یک پیمانه در 250 میلی لیتر.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۵/۰۷/۰۷، ۰۷:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #36
سلام 
یه سوال دارم از آقا محسن و همه دوستانی که از نکتون استفاده کردن و میکنن :  
لطفا همه دوستان یه گزارش کامل از نحوه استفاده و دوزی که استفاده کردن و همینطور زمانبدی استفاده و نتایج استفاده بر روی پرنده مثلا شادابی پرنده یا آواز خوانی پرنده یا حتی تغییر در فضله پرنده هنگام استفاده و یا در زمان جوجه گیری میزان رضایت از رشد جوجه ها و در کل میزان رضایت از نکتون رو بفرمایید که این بحثی که بنده شروع کردم کامل بشه و بتونیم به یک جمع بندی نهایی برسیم راجع به نکتون و نحوه استفاده اون و میزان رضایت مندی از محصولات نکتون . فقط دوستان لطف کنن نام ونوع نکتونی که استفاده کردن و دوزش رو و اینکه روی چه پرنده ای بوده و در چه مقطعی رو (مثلا تولک بوده -در زمان مستی بوده و .......) حتما بفرمایند . باتشکر  
۱۳۹۵/۰۷/۰۷، ۱۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، Hossein Dastbaravardeh
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #37
(۱۳۹۵/۰۷/۰۷، ۱۲:۰۲ ب.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام 
یه سوال دارم از آقا محسن و همه دوستانی که از نکتون استفاده کردن و میکنن :  
لطفا همه دوستان یه گزارش کامل از نحوه استفاده و دوزی که استفاده کردن و همینطور زمانبدی استفاده و نتایج استفاده بر روی پرنده مثلا شادابی پرنده یا آواز خوانی پرنده یا حتی تغییر در فضله پرنده هنگام استفاده و یا در زمان جوجه گیری میزان رضایت از رشد جوجه ها و در کل میزان رضایت از نکتون رو بفرمایید که این بحثی که بنده شروع کردم کامل بشه و بتونیم به یک جمع بندی نهایی برسیم راجع به نکتون و نحوه استفاده اون و میزان رضایت مندی از محصولات نکتون . فقط دوستان لطف کنن نام ونوع نکتونی که استفاده کردن و دوزش رو و اینکه روی چه پرنده ای بوده و در چه مقطعی رو (مثلا تولک بوده -در زمان مستی بوده و .......) حتما بفرمایند . باتشکر  
سلام. نکته اول اینه که از یه برند برا ویتامین باید استفاده بشه. دو تا شرکت هستند که خوب کار کردن نکتون  آلمان و ورسله لاگا بلژِیک. نکتون سه تا محصول ضروری برا پرنده ها داره. نکتون اس، نکتون ای و نکتون بیو. طبق راهنمای خود نکتون، نکتون اس ویتامین های مورد نیاز روزانه پرنده رو تامین می کنه که یعنی باید هر روز (NEKTON-S is administered daily via drinking water and is readily accepted by birds) مصرف بشه. که البته من معمولا هفته ای دو یا گاهی هم سه روز مصرف می کنم. چند هفته قبل از جفت اندازی نکتون ای به کتون اس اضافه میشه که قدرت باروی پرنده رو افزایش بده و بعد از اولین تخم نکتون ای باید قطع بشه تا زمان اماده سازی برای سری دوم تخم گذاری. نکتون اس ادامه پیدا می کنه تا زمان پر ریزی که موقع نکتون بیو هست. راهنمای نکتون گفته که نباید با ویتامین های دیگه مخلوط بشه (No other vitamin compound should be administered whilst using NEKTON-Bio. NEKTON-Bio is soluble in cold water and can be administered easily via drinking water or soft feed. ) پس نکتون اس باید قطع بشه و نکتون بیو تا آخر پر یزی مصرف بشه و این برنامه هر سال تکرار میشه. مقدار مصرف همشون هم یک گرم در 250 میلی لیتر هست.  نکتون اخیرا محصولات جدیدی هم مثل سرلاک و پروبیوتیک هم تولید کرده که نمی دونم تو ایران اومده یا نه. نکتون ب کمپلکس هم برا افزایش اشتها و تقویت سیستم ایمنی پرنده و نکتون کیو Q هم برا تقویت بعد از درمان خصوصا با آنتی بیوتیک ها و خون سازی استفاده میشه. این دوتای آخری در شرایط معمولی نیازی به استفاده ازشون نیست.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۵/۰۷/۰۸، ۰۷:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh ، سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #38
سلام و تشکر از آقا محسن عزیز به خاطر توضیحاتی که مرقوم فرمودن ولی سوال من دقیقا چیز دیگری بود . 
سوال من این بود که دوستانی که از نکتون استفاده کرن مصداقی یه گزارشی از نحوه استفاده دوز استفاده و تعداد دفعات استفاده و همینطور میزان رضایت و عوارضی که از نکتون دیدن یا داشتن رو با ذکر مقطعی که پرنده درش بوده و نوع پرنده و تغذیه اون رو بفرمایند تا بتونیم به یه جمع بندی برسیم راجع به نکتون و اینکه باید به چه صورت و با چه دوزی استفاده بشه و چه فواید یا عوارضی در مقاطع مختلف داره یا میتونه داشته باشه . 

چون قبلا هم گفتم این یک گرم (یک پیمانه) در 250 سی سی به نظرم برای کاسکو و طوطی های بزرگ و مینا و طرقه و کبوتر باید مفید باشه و برای سهره و قناری به نظر من خیلی دوزش زیاده و ممکنه عوارضی هم داشته باشه چون همونطوری که دوستان میدونن نکتون هم در واقع یه مولتی ویتامین هست ولی یه مولتی ویتامین خیلی خیلی قوی و کامل هست مثل استیمول بلکه کامل تر از استیمول هست . و نکتون ای یا نکتون ب کمپلکس که فرمودین همش توی نکتون اس هست ولی ممکنه یکی بخواد ب کمپلس تنها استفاده کنه که شرکت نکتون این محصول رو به این جهت تولید کرده البته با دوزاژ بالاتری یا مثلا نکتون ای هم همش توی نکتون اس هست و این محصول رو شرکت نکتون همونطوری که فرمودین برای تقویت نطفه ایجاد کرده که در واقع وقتی با نکتون اس استفاده میشه دوز ویتامین ای و ال آرژنین و ال لیزینی که که در نکتون اس هست بالاتر میره .
نکتون بیو هم چیزی افزون بر نکتون اس نداره فقط در نکتون بیو دوز اسید های آمینه ای که مختص رشد پرها هستن بالاتر هست و در واقع نکتون بیو برای تولکی تخصصی تره ولی همون نکتون اس هم برای تولکی جواب میده و میشه در زمان لک با دوز بیشتری از نکتون اس استفاده کرد یا میشه دوز رو زیاد نکرد ولی تعداد دفعات استفاده رو بیشتر کرد . در حقیقت نکتون اس عمومی تر هست و برای همه مقاطعی که پرنده درش هست استفاده و کاربرد داره .
دوتا محصول دیگه از نکتون که برای رنگ بازا مفیده و بازم در واقع همون نکتون اس هستن با دوتا رنگدانه نکتون آر هست که حاوی رنگدانه قرمز هست و نکتون آربتا که حاوی رنگدانه صورتی هست البته نکتون گلب هم هست که رنگدانه زرد داره ولی همشون همون نکتون اس هستن با رنگدانه های متفاوت برای رنگبازها .
و اینکه شرکتش گفته به صورت روزانه استفاده بشه خوب قطعا یه دستور العمل کلی هست و نمیشه و نباید هر روز به پرنده مولتی ویتامین یا مکمل داده بشه به چهار دلیل 1- سیستم گوارشی پرنده خراب میشه 2- مصرف بیش از اندازه ویتامین ها مسومیت ایجاد میکنه بخصوص وقتی با دوز بالا باشه که در واقع پرنده اوردوز (سنکوب) میکنه 3- پرنده چاق میشه بخصوص وقتی مولتی ویتامین مورد استفاده حاوی اسیدهای آمینه باشه و بخصوص وقتی دون پرنده چرب و قوی باشه مثل سهره که خوراکش شاهدونه هست 4- بدن پرنده تنبل میشه و خودش به تنهایی نمیتونه ویتامین های مورد نیازش رو بسازه . 
ولی اگر هفته ای یکبار در حالت عادی داده بشه بدن پرنده خودش ویتامینهای مورد نیازش رو میسازه و کم و کسریهاش با مکمل جبران و تامین میشه چون پرنده توی قفس هست بلاخره هر چقد هم بهش برسیم بازم ممکنه یه مواد خوراکی رو نتونیم در اختیارش بذاریم .
و در زمان لک هفته ای دوبار هم مشکلی نداره و در زمان بیماری یا در زمان مصرف آنتی بیوتیک هر روز یا یه روز درمیون هم مشکلی نداره به شرطی که با دوز حداقلی باشه چون با دوز بالا باشه از یک طرف آنتی بیوتیک به کبد و کلیه و گوارش پرنده فشار میاره و از طرف دیگه مولتی ویتامین و این خودش سبب بروز مشکلات و بیماریهای جدیدتری ممکنه بشه . 

در هرصورت من با این دوزی که شرکت نکتون گفته برای سهره و قناری موافق نیستم همونطوری که با دوز تابرنیل توتال هم موافق نیستم و قبلا هم در موردش صحبت کردم . این چیزی که شرکت نکتون گفته خیلی کلی هست و اصلا تخصصی نیست چون نکتون رو میشه با این دوز به همه پرنده ها داد حتی خروس و قرقاول و شاه طوطی و .........
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۷/۰۸، ۱۲:۰۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۰۸، ۱۱:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #39
به نظر من همون مولتی ویتامین های معمولی ویتالین - ویتامنت - ویتالیت هم مناسبن هفته ای یک روز یه توک چاقو اندازه یه گندم تو یه جاآبی بزرگ و بهتره هر سه تاش رو داشته باشیم هر دفعه از یکی بدیم قیمتش هم خیلی مناسبه کیفیتش هم خوبه من خودم استفاده کردم .  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۵/۰۲، ۰۸:۴۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۱۷، ۰۷:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #40
سلام 

( ویتالین ) - مولتی ویتامین 

( ویتامنت ) - مولتی ویتامین + مینرال ( مس آهن روی منگنز )

( ویتالیت ) - مولتی ویتامین + الکترولیت ( سدیم پتاسیم کلسیم منیزیم )

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۵/۰۲، ۰۸:۴۳ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۱۸، ۱۲:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان