زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۴۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

داروهای مشترک

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #1
داروهای مشترک
با سلام خدمت تمامی دوستان
یه سوال:
تو قسمت قناری یه چندتا دارو نام بردن که واسه بعضی از بیماریها قابل استفاده هستن.ایا این داروها رو میشه واسه سهره هم استفاده کرد؟به عبارتی داروی مشترک برای هردو پرنده وجود داره؟
در صورت امکان اسم دارو و بیماری رو بیان کنید.
سپاس...
۱۳۹۱/۰۸/۱۳، ۰۷:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #2
RE: داروهای مشترک
با سلام
به نظر من در بیشتر داروهای طیور میزان و دوز مصرف و درصد و توان دارو که تفاوت داره اما کارایی دارو تقریبا یکسان میباشد و در بعضی بیماریها که مختص پرندگان خاص میباشد از داروهای مختص بیماری استفاده مینماید با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۱۳، ۱۱:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: toghi almasi
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #3
سلام.به نظر من تمام داروهایی که برای قناری استفاده میشه برای سهره هم قابل استفاده است.بنده خیلی وقته که برای قناری و سهره از یه دارو استفاده میکنم و نتیجه هم میگیرم.حتی از داروهای توی داروخونه دامپزشکی که به قول بعضی دوستان برای گاو و گوسفند و مرغ ساخته شده هم استفاده کردم و نتیجه داده مثل اورمکتین،استیمول، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

،ad3e،آنتی بیوتیک ها،و خیلی چیزهای دیگه.همه اینها رو از داروخونه دامپزشکی گرفتم روش هم نوشته بود برای گاو و گوسفنو و طیور.برای قناری و سهره و کبوتر استفاده کردم جواب داد حتی بهتر از محصول مشابه که مخصوص قناری ساخته شده بود مثلا برای شپشک هم اورمکتین مخصوص پرندگان زینتی ساخت شرکت بیوتکنیک رو استفاده کردم هم اورمکتین ایرانی که روش نوشته ماله طیور و گاو گوسفند .انصافا دومیه بهتر جواب داد.درکل تمام داروها رو با رعایت دوز مناسب میشه استفاده کرد مخصوصا قناری و سهره.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۸/۱۴، ۱۲:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: toghi almasi ، hamid@line
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #4
با سلام ویاد خدا هر کسی نظری داره ولی من سعی میکنم از داروی استفاده کنم که معمولا روش نوشته باشه مخصوص پرنده های کوچک اولین داروی که ایرانی استفاده کردم استیمول بود بعدیش هم داروی آیورمکتین جواب داده وهیچ مشکلی پیش نیومده ولی باید در نظر داشت که هر حیوان بیماریش یک سری علائم داره که مخصوص خود اون نوع هست باید یا خیلی آگاه باشی در مورد تشخیص یا دامپزشک متخصص تشخیص بده وتمام داروها وخواص آنها رو بدونی وباز از اون مهم تر اینه که در زمان خودش استفاده بشه نه اینکه بزاری کا راز کار بگذره بعد استفاده کنی .در کل باید از نتیجش از یه فرد مطمئن با خبر بشین وبعد استفاده کنید با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۱۴، ۰۹:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #5
سپاس از دوستانی که جواب دادند.
من عقیده دارم که شناخت بیماریها و داروها به اندازه ی شناخت دانه ها اهمیت داره اما کمتر کسی بهش توجه داره ...
دوستان اگه میشه داروهایی رو که استفاده کردن با ذکر بیماری بیان کنن تا من و سایر دوستان بهتر و سریعتر به جواب برسیم.
البته خدا نکنه که پرنده کسی بیمار بشه و بیماری تو پرندگان یه خونه بیفته،من تجربه کردم؛واقعا که اعصاب خوردی داره....
سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۴، ۰۶:۵۶ ب.ظ، توسط toghi almasi.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۴، ۰۶:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #6
(۱۳۹۱/۰۸/۱۴، ۰۶:۵۴ ب.ظ)toghi almasi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سپاس از دوستانی که جواب دادند.
من عقیده دارم که شناخت بیماریها و داروها به اندازه ی شناخت دانه ها اهمیت داره اما کمتر کسی بهش توجه داره ...
دوستان اگه میشه داروهایی رو که استفاده کردن با ذکر بیماری بیان کنن تا من و سایر دوستان بهتر و سریعتر به جواب برسیم.
البته خدا نکنه که پرنده کسی بیمار بشه و بیماری تو پرندگان یه خونه بیفته،من تجربه کردم؛واقعا که اعصاب خوردی داره....
سپاس
با سلام
دوست عزیز برای اشنایی با برخی از داروهای پرندگان زینتی به این قسمت مراجعه شود
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۸/۱۵، ۱۱:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدطاها اصفیاء ، hamid@line
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #7
باسلام خدمت دوستان عزیز در پیرو نوشه های قبل که در پست بالا هست باید بگم من دیگه از داروهای متفرقه استفاده نمیکنم دلیلش همین اتفاقی هست که برای سهره فناریم افتاد نمیدنم کجای کار ایراد داره بشک افتادم بعضی وقتا فکر میکنم شاید بیشتر ریختم اگه با یه قطره بیشتر ریختن یه همچین اتفاقی بخواد بی افته پس کمی گرون تر بخریم و سختر خیلی بهتره تا اگه یه قطره دو قطره شد حد اقلش اینه که نصفه حیون خورده نمیشه یا حساسیت زا نیست یا اگه باشه درصدش کمه نه اینقدر دوستان بعضی اشتباهات گریبان گیر خوده آدم هم میشه برای سهره وقناری فقط از داروهایی باید استفاده بشه مخصوص پرندهای کوچک باشه وحتما باید از فروشنده پرسید که این دارو رو برای چه منظوری وچه پرندهایی میشه استفاده کرد .
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۰۹:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #8
سلام
منم با حرف های دهن باز عزیز موافقم
هر دارویی برای یه منظور و برای یه حیوونی ساخته شده , اینکه دارو های حیوانات دیگه رو به قناری و سهره بدیم ممکنه 4 دفعه مشکلی پیش نیاد اما ممکنه خدائی نکرده منجر به تلفات بشه و اونوقت پشیمون میشیم...
اگر قرار بود همان داروی مرغ و خروس رو به قناری هم بدیم که دیگه داروهای مخصوص قناری به چه دردی می خوره ؟ برای چی ساخته شدن پس ؟
منم به همه دوستان توصیه می کنم از استفاده از داروهای متفرقه و دست ساز و همچنین داروهایی که برای حیوانات دیگه هست رو استفاده نکنن.
وقتی ما داریم از پرنده ای نگهداری می کنیم در مقابل اون مسئولیم و مرگ زندگی اون بعد از خدا دست ماست پس بهتره کمی دلسوز تر باهاش رفتار کنیم.
اینکه آدم دارویی رو گرونتر بخره مهم نیست , این مهمه که داروی مخصوص اون مشکل رو بگیریم.
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۱۰:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #9
فکرکنم تقریبا نوع ومیزان داروها وویتامینها برای پرندگانی که مثل قناری وسهره هم جثه هستند یکسان است
۱۳۹۱/۰۸/۲۲، ۱۰:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #10
باسلام بدوستان عزیز

من هم با فرمایشات شما موافقم ولی نظر اساتید خودم رو باین نکته جلب میکنم که نحوه مصرف و دوزاژ هر دارو گویای عملکرد

آن داروست بطور مثال مورد مصرف قطره ایورومکتین 1% ( بیورمکتین ) برای مواردی به غیراز قناری اختصاص دارد البته با دوز ذکر

شده ، ولی همانطوری که بیش ازبنده مطلع هستید ما این قطره را با دوز کمتر ( در وافع ضعیف تر ) برای قناری هایمان بمصرف

میرسانیم . در واقع وزن و جثه حیوان یا پرنده در این امر دخیل بوده و یک فاکتور عمده محسوب میگردد . بنظر حقیرنمیتوان عنوان

نمود که فلان فراورده دارویی چون بر روی نوع خاصی از حیوانات و یا پرندگان اثر خاصی دارد ، بر روی دیگر انواع بی اثر و یا مضر

خواهد بود . البته میدانیم که این موارد در بروشور و کاتالوگ دارو ها مفصلا و گاهی به اختصار ذکر میگردد .

موفق باشید .
۱۳۹۱/۰۸/۲۳، ۱۲:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان