زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۴:۵۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

داروهای مشترک

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #1
داروهای مشترک
با سلام خدمت تمامی دوستان
یه سوال:
تو قسمت قناری یه چندتا دارو نام بردن که واسه بعضی از بیماریها قابل استفاده هستن.ایا این داروها رو میشه واسه سهره هم استفاده کرد؟به عبارتی داروی مشترک برای هردو پرنده وجود داره؟
در صورت امکان اسم دارو و بیماری رو بیان کنید.
سپاس...
۱۳۹۱/۰۸/۱۳، ۰۷:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #11
RE: داروهای مشترک
با سلام خدمت دوست گرامی بنظر شما متابولیسم سگ با سهره یکی هست من با دام پزشک مشورت کردم گفت ما همه موجودات رو همه رو به یه چشم نگاه میکنیم میگیم حیوان در مورد ساختار داخلیش وعملکردهای اون هیچ چیزی نمیدونیم قطره انسانی رو با نیاز های انسانی به حیوان میدیم شاید در مواردی جواب هم بگیریم ولی این دلیل بر این نیست که هر چیزی رو بخوایم امتحان کنیم در مورد سهره همه یه شکل هستند ولی باساختار درونی متفاوت این یه مطلب دوم این که پرندهای کوچک از هر نظر با مرغ فرق داره وبوغلمون فرق دارن ......دلیلش من فکر میکنم این همه اختلاف نظر اینه که تو هر شهری امکانات برابر نداره هر کسی یه مشکل برای پرندش پیش میاد از یه دارو استفاده میکنه میبینه چیزی نشد ومشکل پرندش رفع شد به دیگران هم پیشنهاد میکنه غافل از عواقب اون که در طولانی مدت چه پیش خواهد اومد سال بد میبینید که یه مشکل دیگه پیش اومده وهیچ چیزی نمیدونید و هیچ کسی هم نمیدونه وحیوان زبان بسته تلف میشه. رو بعضی از داروهای خارجی من دیدم که روی دستورش زده مخصوص قناری این یعنی چی حالا ما برای گاو با یه دوز بیشتر استفا ده کنیم بعنی اون داروسازی که این دارو رو تولید کرده با اونهمه سواد نمیدونسته میشه به گاو هم بدیم تهایت یه شیشه رو خالی میکنیم . دوستان قصد بی احترامی ندارم ولی کاری نکنید که هم مدیون اون حیوان زبان بسه بشید هم دل زده از کاری که بهش عشق دارید موفق بر قرار وسلامت باشید هم خودتون هم پرندهاتون
۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۰۹:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، Navid_IT ، سیدطاها اصفیاء
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۰۹:۲۸ ق.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوست گرامی بنظر شما متابولیسم سگ با سهره یکی هست من با دام پزشک مشورت کردم گفت ما همه موجودات رو همه رو به یه چشم نگاه میکنیم میگیم حیوان در مورد ساختار داخلیش وعملکردهای اون هیچ چیزی نمیدونیم قطره انسانی رو با نیاز های انسانی به حیوان میدیم شاید در مواردی جواب هم بگیریم ولی این دلیل بر این نیست که هر چیزی رو بخوایم امتحان کنیم در مورد سهره همه یه شکل هستند ولی باساختار درونی متفاوت این یه مطلب دوم این که پرندهای کوچک از هر نظر با مرغ فرق داره وبوغلمون فرق دارن ......دلیلش من فکر میکنم این همه اختلاف نظر اینه که تو هر شهری امکانات برابر نداره هر کسی یه مشکل برای پرندش پیش میاد از یه دارو استفاده میکنه میبینه چیزی نشد ومشکل پرندش رفع شد به دیگران هم پیشنهاد میکنه غافل از عواقب اون که در طولانی مدت چه پیش خواهد اومد سال بد میبینید که یه مشکل دیگه پیش اومده وهیچ چیزی نمیدونید و هیچ کسی هم نمیدونه وحیوان زبان بسته تلف میشه. رو بعضی از داروهای خارجی من دیدم که روی دستورش زده مخصوص قناری این یعنی چی حالا ما برای گاو با یه دوز بیشتر استفا ده کنیم بعنی اون داروسازی که این دارو رو تولید کرده با اونهمه سواد نمیدونسته میشه به گاو هم بدیم تهایت یه شیشه رو خالی میکنیم . دوستان قصد بی احترامی ندارم ولی کاری نکنید که هم مدیون اون حیوان زبان بسه بشید هم دل زده از کاری که بهش عشق دارید موفق بر قرار وسلامت باشید هم خودتون هم پرندهاتون

با سلام
دوست عزيز خواص داروها تقريبا يكسان ميباشد اما در دوز و نحوه مصرف و دسته داروئي براي تاثير گذاري بهتر متفاوت هستند و گروهي از داروها هم براي بيماري خاص و مختص گونه خاص ميباشند همين ايوكتين تزريقي مخصوص سگ و خرگوش ميباشد و هر دارو يا ازمايش ابتدا روي موش ازمايشگاهي انجام شده و نتيجه ازمايش انساني ميباشد
۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۱۰:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #13
با سلام ناظمی امیدوارم که درست تلفض کرده باشم در موارد ویتامینها اگه توجه کرده باشید مولتی ویتامین انسانی مخصوص کودکان کمی چرب هست ولی مخصوص قناری اینطور نیست یا دیگر ....... درست ویتامین A.B E اینها ویتامین هستند برای تمام موجودات ولی بعضی از مواد هست که تو یه دارو مخصوص سگ استفاده میشه که برای قناری ضرر داره ویتامین آدار ای داره سی داره واون مواد با عث مشکل میشه نه ویتامینها من دکتر نیستم ولی با هر دکتری که شما صحبت کنی این کار رو منع میکنن تا بحال شده از مولتی ویتامین حیوانی برای انسان استفاده کنی ویتامینه نباید مشکلی پیش بیاد ولی من با چشم خودم دیدم که ایجاد مسمومیت کرده بحس ویتامین نیست بحس کل داروها هست شما یا دوستان دیگه چون مشکلی پیش نیومده براشون وانشاء الله پیش نیاد .دقیقا اشراف ندارید تو این موضوع جسارت نباشه ولی برای من یا نوید پیش آمده نظرمون رو گفتیم وعمل میکنیم خواستیم از تجربیات تلخی که برامون پیش اومده برای کسی پیش نیاد حالا هر کسی خودش در نهایت تصمیم گیرنده هست . در ضمن علت استفاده از موش تو آزمایشگاه اینه که خیلی زاد وولد میکنه دوم نگهداریش راحت هست و فکر میکنم از نظر درمانی شبیه انسان باشه شما بدونید داروی که رو موش جواب میده رو نمیارن تو بازار بفروشن بارها رو حیوانات شبیه موش بزرگ وکوچک امتحان میکنن بعد رو انسانها داوطلب (مریضها خواص که قطع امید کردن ) امتحان میشه اگه جواب داد از صد 90 رسید بعد اعلام میکنن که همچین داروی درست شده موشها اولین قربانی ها هستند. موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۷، ۰۲:۰۴ ب.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۷، ۰۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان