زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۱:۴۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

داروی تی ان تی

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
داروی تی ان تی
با سلام و ادب : يكي از داروهايي كه در اكثر بيماري هاي قناري مطرح ميشود داروي تي ان تي است
لذا به نظرم رسيد كه دوستان بايد از تركيبات ان اطلاع داشته باشند كه در مطلب زير به نظر شما ميرسد:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)

:
(دارای انتی بیوتیک و ویتامین)
ترامایسین(اکسی تتراسیکلین 40%)..................................................25 میکرو گرم
نئومایسن سولفاته..........................................................................25میکرو گرم
ویتامین Aآ........................................................................................50000واحد
ویتامینD3د ....................................................................................100000واحد
ویتامینK کا..................................................................................200میلی گرم
ویتامین E ی..................................................................................150میلی گرم
ویتامین B12ب.............................................................................2000میلی گرم
ریبوفلاوین.....................................................................................800میلی گرم
نیاسینامید..................................................................................4000میلی گرم
پانتوتنیک اسید............................................................................1500میلی گرم
بر گرفته از :

البته بعضي از پرنده فروشيها خوشان نسبت به تهيه اين دارو اقدام ميكنند كه به نظر من مناسب نخواهد بود
اميدوارم از نظر دوستان هم استفاده كنيم

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۱:۰۸ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۰۷، ۰۲:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 576
132 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #21
RE: داروي تي ان تي
(۱۳۹۱/۰۹/۲۹، ۰۸:۱۳ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۲۸، ۰۷:۰۴ ب.ظ)Mohammad Karol نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز سلام و عرض ادب دارم خدمتتون،

استفاده از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
زمانیکه قناریها جفت هستن و جوجه های یک هفته ای دارند مشکلی ایجاد نمیکنه؟

راستش قناری نرِ بنده علیرغم اینکه دوتا جوجه ی یک هفته ای دارن سرما خورده و میخوام تو آبخوریشون سه روز دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
بریزم که خوب بشه،

آیا اینکار تو جفتگیریِ لونِ بعدی و کیفیتِ نطفه ی قناری نر تاثیرِ منفی نمیذاره؟

با تشکر پیشاپیش از پاسختون.خدانگهدار.
سلام
نر را جدا كنيد وجداگانه به درمانش بپردازيد.البته براي درمان عفونت بايد5روز استفاده كنيد.اگر عفونت ندارد بايد از قرص سرماخوردگي و ويتامين ها استفاده كنيد.

ممنون از پاسختون دوست عزیز،

اما دو مسئله مطرحه:

1.اینکه جوجه ها به ترتیت 9 روزه و 8 روزه هستن و نر شروع به غذا دادن به اونها کرده و جداسازی نر از ماده و جوجه ها،مشکل ایجاد نمیکنه؟

2.اینکه اگر نر رو جدا کنم و جداگانه درمانش کنم،باید قید جفت انداختن مجدد رو بزنم نه؟بعبارتی تا سال بعد نمیشه جفت انداخت دیگه؟
۱۳۹۱/۰۹/۲۹، ۰۱:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #22
(۱۳۹۱/۰۹/۲۹، ۰۱:۱۸ ب.ظ)Mohammad Karol نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۲۹، ۰۸:۱۳ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۲۸، ۰۷:۰۴ ب.ظ)Mohammad Karol نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز سلام و عرض ادب دارم خدمتتون،

استفاده از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
زمانیکه قناریها جفت هستن و جوجه های یک هفته ای دارند مشکلی ایجاد نمیکنه؟

راستش قناری نرِ بنده علیرغم اینکه دوتا جوجه ی یک هفته ای دارن سرما خورده و میخوام تو آبخوریشون سه روز دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
بریزم که خوب بشه،

آیا اینکار تو جفتگیریِ لونِ بعدی و کیفیتِ نطفه ی قناری نر تاثیرِ منفی نمیذاره؟

با تشکر پیشاپیش از پاسختون.خدانگهدار.
سلام
نر را جدا كنيد وجداگانه به درمانش بپردازيد.البته براي درمان عفونت بايد5روز استفاده كنيد.اگر عفونت ندارد بايد از قرص سرماخوردگي و ويتامين ها استفاده كنيد.

ممنون از پاسختون دوست عزیز،

اما دو مسئله مطرحه:

1.اینکه جوجه ها به ترتیت 9 روزه و 8 روزه هستن و نر شروع به غذا دادن به اونها کرده و جداسازی نر از ماده و جوجه ها،مشکل ایجاد نمیکنه؟

2.اینکه اگر نر رو جدا کنم و جداگانه درمانش کنم،باید قید جفت انداختن مجدد رو بزنم نه؟بعبارتی تا سال بعد نمیشه جفت انداخت دیگه؟
سلام
اولا ماده به جوجه ها غذا ميده واز اين بابت جاي نگراني نيست.دوما دوره درمان حداكثر5روز هست وبعداز اون مي توانيد نر را كنار جوجه ها بگذاريد وچند لون ديگه هم جوجه بگيريد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۲۹، ۰۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدطاها اصفیاء ، ayhn ، Mohammad Karol
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 285
117 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #23
باسلام خدمت دوستان

امروز رفتم داروخانه دامپزشکی داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
بخرم . گفت دو مدل داریم ! ایرانی 12000 تومان . آمریکایی 35000 تومان !؟ . هردو یسته شبیه هم بودن !؟
۱۳۹۱/۱۰/۰۴، ۱۰:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #24
(۱۳۹۱/۱۰/۰۴، ۱۰:۴۷ ب.ظ)sina2009 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت دوستان

امروز رفتم داروخانه دامپزشکی داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
بخرم . گفت دو مدل داریم ! ایرانی 12000 تومان . آمریکایی 35000 تومان !؟ . هردو یسته شبیه هم بودن !؟
سلام
من از اكسي وت ايراني استفاده مي كنم واقعا جواب ميده.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۰/۰۵، ۰۸:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sina2009
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #25

سلام

یکی از قناری های من بیمار بود علائمش فقط بی صدا بودن و کم تحرکی بود ،با معاینه ی دامپزشک ،داروی انرو تجویز شد .

در باره اوکسی وت سوال کردم و گفت دیگه کسی استفاده نمیکنه و انرو بهتره.

۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۰۷:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #26
(۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۰۷:۳۶ ق.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام

یکی از قناری های من بیمار بود علائمش فقط بی صدا بودن و کم تحرکی بود ،با معاینه ی دامپزشک ،داروی انرو تجویز شد .

در باره اوکسی وت سوال کردم و گفت دیگه کسی استفاده نمیکنه و انرو بهتره.

سلام
انروفلاکساسین برا بیماری های روده ای مناسب تره. انرو سدیم هم که تو موضوعات دیگه بهش اشاره شده همون انروفلاکساسین هست به اضافه سدیم. تو بسته های نیم لیتری هست که برا مرغداری ها مناسبه. انرو فلاکساسین 10% خوراکی به صورت فله معمولا بیشتر فروخته میشه.
مشخصات نئوکسی وت خیلی مشابه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
هست من استفاده نکردم ولی به نظر میاد میشه به جای دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
استفاده بشه. از اون گذشته بر خلاف اون چیزی که فکر میکنم تو موضوعات دیگه گفته شده دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
فقط برای قناری نیست. روی برچسبش نوشته شده: FOR ANIMAL DISEASE .
نئوکسی وت
(نئومايسين‌ + اكسي‌تتراسايكلين‌ + مولتي‌ ويتامين‌)
شکل دارویی: پودر محلول در آب
تركيب‌ :
يك‌ساشه‌ يك‌ پوندي‌ نئوكسي‌وت‌حاوي‌:
اكسي‌تتراسايكلين‌ هيدروكلرايد 25 گرم‌
نئومايسين‌ سولفات‌ 5/ 17گرم‌
ويتامين‌ A 500000 واحد بين‌المللي‌
ويتامين‌ 3D 100000 واحد بين‌المللي‌
ويتامين‌ E 150 واحد بين‌المللي‌
ويتامين‌ K 200 ميلي‌گرم‌
ويتامين‌12B 2 ميلي‌گرم‌
ريبوفلاوين‌ 800 ميلي‌گرم‌
اسيد پانتوتنيك‌ 1500 ميلي‌گرم
نياسين‌آميد 4 گرم‌‌
موارد مصرف‌:
- پودر نئوكسي‌وت‌ براي‌ پيشگيري‌ ودرمان‌ عفونت‌هاي‌ تنفسي‌، روده‌اي‌ و عفونت‌ بافت‌هاي‌نرم‌ در طيور، بره‌ها و گوساله‌هاي‌ غير نشخواركننده‌ استفاده‌ مي‌شود.
- نئوكسي‌وت‌ در طيور جهت‌ پيشگيري‌ و درمان‌ عفونت‌مزمن‌ تنفسي‌ و سينوويت‌ عفوني‌، بيماري‌ تاج‌آبي‌ وهگزامتيازیس‌، بيماري‌ وباي‌ مرغان‌ و آنتريت‌ باكتريايي ‌E.coli توصيه‌ مي‌شود.
- نئوكسي‌وت‌ در گاو گوشتي‌،گوساله‌ و بره‌ در موارد آنتريت‌ عفوني‌ مانند كلي‌باسيلوز ويا سالمونلوز، انتروتوكسمي‌، عفونت‌هاي‌ ثانويه‌ متعاقب‌بيماري‌هاي‌ ويروسي‌ و عفونت‌هاي‌ تنفسي‌ باكتريايي‌ به‌كارمي‌رود.
- پودر نئوكسي‌وت‌ می تواند جهت‌ پيشگيري‌ و درمان‌ بيماري‌ لوك‌آمريكايي‌ و لوك‌ اروپايي‌ در زنبور عسل‌ موردمصرف‌ قرار گيرد.
موارد منع‌ مصرف:
- در حيواناتي‌ كه‌ به‌اكسي‌تتراسايكلين‌ و نئومايسين‌ حساس‌ هستند، استفاده‌نشود.‌
مقدار و روش مصرف‌:
طيور: پودر نئوكسي‌وت‌ باید به‌صورت‌ روزانه‌ درآب‌ حل‌ شده‌ و به‌ مدت‌ 5-3 روز مصرف‌ شود.
درمان‌ عفونت‌ مزمن‌ تنفسي‌ و سينوويت‌ عفوني‌: محتويات‌ 1 ساشه‌ در 200 ليتر آب‌
پيشگيري عفونت‌ مزمن‌ تنفسي‌ و سينوويت‌ عفوني‌‌: محتويات 1- 5/0 ساشه‌ در 200 ليتر آب‌
درمان‌ بيماري‌ تاج‌آبي‌ و هگزامتيازیس‌ بوقلمون‌: محتويات‌ 1- 5/0 ساشه‌ در 200 ليتر آب‌
پيشگيري بيماري‌ تاج‌آبي‌ و هگزامتيازیس‌ بوقلمون‌: ‌ محتويات‌ 1- 5/0 ساشه‌ در 400 ليتر آب
درمان‌ آنتريت‌ باكتريايی E.coli : محتويات‌ 1 ساشه در‌ 200 ليتر آب‌
پيشگيري‌ بيماري‌ وباي‌ مرغان‌: محتويات 1- 5/0 ساشه‌ ‌ در 200 ليتر آب‌
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۰۸:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: selena ، DRaiush ، darkoob
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 38
15 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #27
سلام به همه دوستان

من رفتم داروخانه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بخرم گفت اصلا تی آن تی نیست دیگه
به جاش نیوکسی وت با اکسی وت برام اورد
درضمن گفت تی آن تی ویتامین های مختلف باهم مخلوط میکنن
بعد بهش میگن دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۱/۱۰/۲۰، ۰۸:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 38
15 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #28
RE: چند سوال در مورد نیوکسی وت
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
چند سوال در مورد نیوکسی وت
نیوکسی وت میشه به عنوان ویتامین استفاده کرد?
یا فقط باید به عنوان دارو استفاده کرد?
چون.من ترکیباتش دیدم اکثر ویتامین ها رو داشت
ممنون میشم اگه جواب بدین
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۰:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #29
دوست من نئوکسی وت در اصل آنتی بیوتیک هست و به طور کل چه نئوکسی وت و چه هر جور آنتی بیوتیکی رو نمیشه خود سرانه مصرف کرد در مصرف انواع آنتی بوتیک ها حتما جانب احتیاط رو نگه دارین

اگه قصد استفاده از مولتی ویتامین رو دارین بهتر هست از ویتامینهائی که بدونه داروی خاصی هستن استفاده بشه مثله استیمول و توتال و...........
۱۳۹۱/۱۰/۲۳، ۰۲:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: msn_967 ، hamid@line
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #30
(۱۳۹۱/۱۰/۲۳، ۰۲:۵۴ ق.ظ)abbass11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست من نئوکسی وت در اصل آنتی بیوتیک هست و به طور کل چه نئوکسی وت و چه هر جور آنتی بیوتیکی رو نمیشه خود سرانه مصرف کرد در مصرف انواع آنتی بوتیک ها حتما جانب احتیاط رو نگه دارین

اگه قصد استفاده از مولتی ویتامین رو دارین بهتر هست از ویتامینهائی که بدونه داروی خاصی هستن استفاده بشه مثله استیمول و توتال و...........

باسلام
نئواوکسی وت رو میشه بعنوان پیشگیری در هفته 1 یا 2 بار ب پرنده داد و همین امر باعث میشه ویتامینهای لازم هم
به مصرف برسه .
۱۳۹۱/۱۰/۲۳، ۰۹:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: msn_967 ، karaz

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان