زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۳:۴۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دانه سهره و قناری در هنگام جفت شدن باهم

کاربر اخراجی سایت

اول متوسطه
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 10
77 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #1
دانه سهره و قناری در هنگام جفت شدن باهم
دوستان سلام.
من یک ماه هست که یک سهره ی نر که جوجه ی امساله و ریز خونی میکنه و یک قناری پرتغالی که جوجه ی پارساله و هنوز نمیدونم نر یا ماده هست رو کنار هم نگهداری میکنم.
چند وقتی بود که میدیدم قناری به سهره تمایل نشون میده و میپره به نرده های قفس...طرف سهره.
امروز قفس هاشون رو چسبوندم به هم . یک دقیقه هم نشده بود که صدای جیک جیک شنیدم.رفتم و دیدم که قناری به نرده های قفس چسبیده و سهره هم به طرف قناری اومده و برایی هم صدا میکنن.
نمیدونم که قناری ماده هست یا نر.نظر شما چیه؟باهم جفتشون کنم؟
راستی وقتی که سهره و قناری جفت میشن و توی یک قفس نگهداری میشن...از چه دونه ای براشون استفاده میشه؟سهره که شاهدونه میخوره و قناری هم کتون؟نمیشه شاهدونه گذاشت چون قناری میخوره و میمیره.اگر ارزن کتون بزارم هیکل سهره به هم نمیریزه یا تولک نمیره؟
لطفا زود تر راهنمایی کنید
با تشکر.
۱۳۹۱/۱۲/۰۳، ۰۵:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #2
RE: دانه سهره و قناری در هنگام جفت شدن باهم
در مورد تغذیه زیاد بحث شده لطفا جستجو کنید
در مورد جفت کردن هم بحث شده
سهره که ریزه خونی کنه یا ماده هست یا آماده نیست
هر پرنده ای کنار سهره بزارید صدای خاصی در میاره که واسه حفظ قلمرو و از روی غریزه هست
تاپیک های مربوط را مطالعه کنید حتما به جواب میرسید
۱۳۹۱/۱۲/۰۳، ۰۶:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT
کاربر اخراجی سایت

اول متوسطه
سپاس‌ها: 10
77 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۱۲/۰۳، ۰۶:۴۴ ب.ظ)ehsantaghavi2007 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در مورد تغذیه زیاد بحث شده لطفا جستجو کنید
در مورد جفت کردن هم بحث شده
سهره که ریزه خونی کنه یا ماده هست یا آماده نیست
هر پرنده ای کنار سهره بزارید صدای خاصی در میاره که واسه حفظ قلمرو و از روی غریزه هست
تاپیک های مربوط را مطالعه کنید حتما به جواب میرسید

دوست عزیز من گفتم سهره نر هست.. شما میگید سهره ای که ریز خونی کنه ماده هست؟
من در پست های دیگه خونده بودم وقتی سهره و قناری به هم تمایل نشون بدن وقت جفت کردنشونه!؟
درسته؟
۱۳۹۱/۱۲/۰۴، ۰۹:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 145
9 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۱/۱۲/۰۳، ۰۵:۴۹ ب.ظ)M.R.A نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام.
من یک ماه هست که یک سهره ی نر که جوجه ی امساله و ریز خونی میکنه و یک قناری پرتغالی که جوجه ی پارساله و هنوز نمیدونم نر یا ماده هست رو کنار هم نگهداری میکنم.
چند وقتی بود که میدیدم قناری به سهره تمایل نشون میده و میپره به نرده های قفس...طرف سهره.
امروز قفس هاشون رو چسبوندم به هم . یک دقیقه هم نشده بود که صدای جیک جیک شنیدم.رفتم و دیدم که قناری به نرده های قفس چسبیده و سهره هم به طرف قناری اومده و برایی هم صدا میکنن.
نمیدونم که قناری ماده هست یا نر.نظر شما چیه؟باهم جفتشون کنم؟
راستی وقتی که سهره و قناری جفت میشن و توی یک قفس نگهداری میشن...از چه دونه ای براشون استفاده میشه؟سهره که شاهدونه میخوره و قناری هم کتون؟نمیشه شاهدونه گذاشت چون قناری میخوره و میمیره.اگر ارزن کتون بزارم هیکل سهره به هم نمیریزه یا تولک نمیره؟
لطفا زود تر راهنمایی کنید
با تشکر.

سلام دوست عزیز
1. سهره ای که ریز خونی میکنه آماده گی جفت شدن را ندارد
2. قناری که یکسال نخوند ماده است
3. میتونی از دیدن پس قناری متوجه نر و ماده شدن بروش مطمن بشوی
4. سهره باید در زمانی مشخص عادت به کتان خوری کند و این زمان هنگام بیرون آمدن از لک سهره با رژیم کتان میتونه باشه که قناری شاهدونه نخوره و سهره باید کتان خور شود
۱۳۹۲/۰۱/۱۳، ۱۱:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان