زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۰:۳۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

درباره لانه فنچ

*
کاربر انجمن

ندارم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #1
درباره لانه فنچ
ببخشید من یه سوال داشتم چرا فنچ نر تمام غذاهایی که براشون میذارم می بره تو لونه آیا می خوان تخم گذاری کنند یا ..... لطفا زود راهنمایی کنیید
:basa (166)::basa (101):
۱۳۹۱/۱۰/۲۸، ۰۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nima_ir
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 147
116 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #11
RE: درباره لانه فنچ
دوست عزیز به نظر من هم بهتره از کنجکاوی کم کنید و بگذارید پرنده ها آرامش داسته باشن.
اگر هم خواستید زودتر نتیجه بگیرید قسمت مثلثی پشت لانه را ببرید تا از پشت لونه نور بتابه تو لونه و پرنده ها راحتتر برن تو لونه و نترسن .
۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۰۳:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 27
ارسال: #12
(۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۰۱:۵۸ ب.ظ)'theanimal' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
دوست عزیز بهترین کاری که شما میتونید بکنید اینه که هیچ کاری بکارشون نداشته باشید!
بنظر من قفسشون رو آویزون کن یکجای کم رفت و آمد.
خودت هم کم بهشون سر بزن فقط در حد آب و دون و گه گاهی هم مقداری پنبه و تکه های گونی بزار براشون.
اینجوری حتما نتیجه میگیری.

دوست عزیز ممنون که جواب دادید.
 فقط یک موضوع هستش الان در یکی از اتاق خواب ها گذاشتم که رفت و آمد میشه گفت زیاد هستش. یک اتاق خواب دیگه هم هستش که تاریک هستش حتمآ باید یک چراغ همیشه روشن بذارم. میخواستم در همین اتاق بذارمشون گفتم شاید تاریکی اذیت بشن.

بنظر شما تاریکی اذیت نمیشن.؟؟

(۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۰۳:۰۷ ب.ظ)'smm200002' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز به نظر من هم بهتره از کنجکاوی کم کنید و بگذارید پرنده ها آرامش داسته باشن.
اگر هم خواستید زودتر نتیجه بگیرید قسمت مثلثی پشت لانه را ببرید تا از پشت لونه نور بتابه تو لونه و پرنده ها راحتتر برن تو لونه و نترسن .

دوست عزیز با برداشتن اون مثلثی که فرمودید اگه نور به تخما بخوره خراب نمیشه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۰۳:۱۵ ب.ظ، توسط nima_ir.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۰۳:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #13
هیچ پرنده ای از تاریکی خوشش نمیاد. به خصوص فنچ. محل قفس فنچ نباید تاریک، مرطوب، یا سرد باشه.
قفس رو نزدیک سقف یک اتاق که نور و دمای مناسبی داره بزن.
لونه ها استاندارد هستن و امکان نداره که از در قفس عبور نکنن. هر طور شده لونه را داخل قفس بذار.
اینکه دوستان میگن پشت لونه رو بردار بزار نور بیاد به نظر من اشتباهه. اصلا تو لونه دستکاری نکن.
پنه هم خودت داخل لونه بذار. خود پنبه ای که از بیرون داخل لونه دیده میشه پرنده رو تحریک میکنه بره توی لونه.

و یک نکته خیلی مهم:

همه پرنده ها تو یک خلق و خو نیستن. بعضی ها جوجه گرفتن ازشون خیلی آسونه بعضی ها نه.

صبر داشته باش
۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۰۴:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nima_ir ، Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #14
نقل قول:
(۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۰۳:۰۷ ب.ظ)'smm200002' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز با برداشتن اون مثلثی که فرمودید اگه نور به تخما بخوره خراب نمیشه؟

نه اصلا من همیشه این کار را با لانه های پلاستیکی انجام می دم اگر نخواستید لانه آماده حصیری تهیه کنید.
۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۰۵:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #15
درود
نیما جان دوست عزیز و هم استانی من
تمام نکاتی که دوستان فرمودند کاملا صحیح مباشد الا اونکه مثلثی لونه رو بنباید بردارید.
در مورد لونه هم باید بگم که من چون فنچ رو در تعداد زیاد نگهداری میکنم،خودم واسشون با چوب لونه میسازم،اما این لونه های پلاستیکی موجود در بازار هم بسیار مناسب هستند.
اگر در اتاقی که رفت و آمد نیست نگهداریشون میکنید باید شب و روز براشون بسازید بوسیله چراغ.که صد البته نور طبیعی  پاسخ بهتری میدهد.
۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۰۶:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #16
ما عجله کردیم و اون مثلثی رو برش زدیم و بجاش چسب شیشه ایی دو طرفه زدم که به پرهای فنچ نچسبه.

میشه گفت توی لونه کاملآ مشخصه الان هم ماده فنچ انگار کنجکاو شده میره از سوارخ لونه رو نگاه میکنه.

از روزی که گرفتم قفس رو در کنار پنچره که نورگیر خوبی هم هستش گذاشتم دقیقآ هوا که تاریک میشه میخوابن و تا روشن شدن هوا شروع به آواز خوانی میکنند
۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۰۶:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #17
سلان دوست من اول اینکه فنچها از سرک کشیدن بدشون میاد دوم اینکه دوست دارن لانه را خودشون درست کنن پس شما یک لانه دیگر تهیه ک و درونش را پبه کمی بریز و مقداری نیز کف قفس بریز تا خود فنچا ببرن داخله لونه مطمین باش زمانش که برسه میرن و داخل لونه رو درست میکنن
۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۱۰:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nima_ir ، theanimal
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #18
تا فردا چندتا عکس از لونه ی که دستکاری کردم میذارم الان رفتم یه نگاه کوچیک کردم ماده توی لونه بود و نر روبروی میله لونه نشسته بود. مثل اینکه جواب داد

این هم عکس لونه بعد از برداشتن اون مثلثی:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۲۰، ۱۱:۳۶ ق.ظ، توسط nima_ir.)
۱۳۹۲/۰۳/۲۰، ۰۱:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #19
نیما جان 
شک نکن بهترین کار را انجام دادی ، خودت می تونی نتیجه را مقایسه کنی .
تجربه چند ساله من در رابطه با فنچ این جوری هست که فنچ های بالغ جوان برای رفتن به لانه تاریک کمی ترس از خودشون نشان می دن و با برداشتن اون قسمت مثلثی به راحتی توی لانه می رن و در ضمن تهویه درون لانه بهتر می شه و باعث جلوگیری از رشد شپش می شود.

یه نکته دیگه اینکه نور اصلا باعث خرابی تخم فنچ ها نمی شود /// فقط علاقه فنچ و مرغ عشق به لانه های مسقف باعث شده تا این پرندگان در لانه های سقف دار بهتر زاد و ولد کنند وگرنه خود من از فنچ در لانه پیاله ای جوجه گرفتم .

در پرنده بازی اولین و مهمترین شرط صبر است و صبر و.................... صبر .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۲۰، ۱۲:۳۲ ب.ظ، توسط smm200002.)
۱۳۹۲/۰۳/۲۰، ۱۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، theanimal ، nima_ir
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #20
(۱۳۹۲/۰۳/۲۰، ۱۲:۳۷ ب.ظ)'Jik Jik' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول: سلام به  همه
من  چند روزه  به  نگهداری  پرنده  علاقه  مند شدم.همسایمون 1  مرغ  مینا رو امانت  گذاشته خونه ی من و من هم  خیلی باهاش  اخت گرفتم.حالا  میخوام خودم  1  نوع  پرنده رو خریداری کنم  اما نمیدونم   چه نوع  پرنده ای نگهداریش  آسون  هست.راستش  من  دوست  دارم  کاسکو  بخرم  اما  چون تا  حالا پرنده نداشتم  جرات خرید ندارم  و  اینکه  قیمت هم ندارم  از جوجه  کاسکو.آیا  جایی هست که جوجه به من  بفروشه و برای من ارسال کنه  یا نه  ؟  اگه هست حدود  قیمت  چنده  ؟
2 : اینکه من خودم به قناری و  بلبل و فنچ و مرغ عشق   به  خاطر آواز زیبایی  که  دارن  علاقه دارم.آیا  پرنده دیگری هست  که مناسب حال  من باشه  ؟ لطفا منو  از لحاظ خرید پرنده  و  قیمت توجیه  کنین  ممنون میشم  

سلام
به نظر من اگر حوصله زياد داري قناري بخر اگر نداري مرغ عشق يا فنچ بخر كه هم قيمتش مناسبه هم مي توانيد ازشون جوجه بگيريد.
بعدا خودتان ميزان علاقه تان را به پرنده ها خواهيد فهميد.  
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۲۰، ۰۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nima_ir ، Jik Jik ، Animal Planet

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان