زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۲:۱۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

درباره لانه فنچ

*
کاربر انجمن

ندارم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #1
درباره لانه فنچ
ببخشید من یه سوال داشتم چرا فنچ نر تمام غذاهایی که براشون میذارم می بره تو لونه آیا می خوان تخم گذاری کنند یا ..... لطفا زود راهنمایی کنیید
:basa (166)::basa (101):
۱۳۹۱/۱۰/۲۸، ۰۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nima_ir
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 147
116 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #21
RE: درباره لانه فنچ
نیما جان این هم عکس لونه با تخم فنچ :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۲۲، ۱۲:۳۸ ب.ظ، توسط smm200002.)
۱۳۹۲/۰۳/۲۲، ۱۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nima_ir ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 27
ارسال: #22
انشالله جوجه بشن و حالشو ببری دوست عزیز. فنچ های ما هم چند شبی هستن که در لونه بسر میبرن. فکر کنم دیگه دارن کارایی میکنند.
۱۳۹۲/۰۳/۲۲، ۰۶:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #23
(۱۳۹۲/۰۳/۲۲، ۰۶:۵۲ ب.ظ)'nima_ir' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
انشالله جوجه بشن و حالشو ببری دوست عزیز. فنچ های ما هم چند شبی هستن که در لونه بسر میبرن. فکر کنم دیگه دارن کارایی میکنند.

نیما جان رفتن به لانه نشان دهنده این است که همدیگر را به عنوان جفت و لانه را قبول کردند ، بهتره کنجکاوی را کم کنید تا به راحتی تخم گذاری کنند.
حالا بریدن قسمت مثلثی لانه بهتر نبود ؟

۱۳۹۲/۰۳/۲۲، ۰۸:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #24
100% موثر بود. و فقط اینو باید از روی تجربه گفت. چون کمتر کسی به این موضوع اشاره کرده بود.

دوست عزیز من پنبه دانه  (از پرنده فروشی گرفتم)گذاشتم توی لونه چیز دیگه هم نیاز هست که بذارم توی لونه یا قفس؟؟

با سپاس
۱۳۹۲/۰۳/۲۲، ۰۸:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: smm200002
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 38
17 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #25
سلام  ببخشید  برای  1 جفت فنچ  که  بخوام جوجه  ازشون  بگیرم  فقس  چه  اندازه  بگیرم ؟ آیا50  سانتی  متری کافیه یا بزرگتر بگیرم؟
سوال  بعدی  اینه که تخم  مرغ آب پز رو فقط  باید طی  دوران  جوجه  کشی  به  فنچ ها و  جوجه ها   داد   یا همیشه  هم میشه  این  کارو  کرد؟در ضمن سفیده  ی تخم  مرغ باید  بدم  یا  زرده یا هر دو  ؟
ممنوم  میشم  اگه  راهنمایی  کنین
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۲۲، ۱۰:۱۲ ب.ظ، توسط Jik Jik.)
۱۳۹۲/۰۳/۲۲، ۱۰:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #26
سلام بله 50سانتی متری کافیه ودر مورد تخم مرغ در زمان جفتگیری وتا تخم گذاری یک روز در میان بده و در شروع تخم گذاری هر روز به اندازه یک قاشق مربا خوری و بعد از اخرین تخم قطع کن ودر زمان بدنیا امدن جوجه ها هر سه ساعت یک بار اندازه یک قاشق مربا خوری
قبل از بدنیا امدن جوجه ها تخم مرغ ابپز را از وسط نصف کن با پوست داخل قفس بزار ولی در زمان جوجه داری باید رنده کنی
۱۳۹۲/۰۳/۲۲، ۱۰:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: smm200002 ، Jik Jik
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #27
(۱۳۹۲/۰۳/۲۲، ۰۸:۵۰ ب.ظ)nima_ir نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
100% موثر بود. و فقط اینو باید از روی تجربه گفت. چون کمتر کسی به این موضوع اشاره کرده بود.

دوست عزیز من پنبه دانه  (از پرنده فروشی گرفتم)گذاشتم توی لونه چیز دیگه هم نیاز هست که بذارم توی لونه یا قفس؟؟

با سپاس

خواهش می کنم نیما جان
نه ، پنبه دونه بهترین چیز است ولی اگر مشاهده کردی دیدی پنبه ها رو کف قفس ریختن شما آنها را به داخل لون نریز بگذار هر طور که دوست دارند خودشان لانه را برای تخم گذاری مهیا می کنند.
۱۳۹۲/۰۳/۲۲، ۱۰:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 38
17 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #28
خیلی ممنون  از شما .اما 1 سوال جا موند دوست من.تخم  مرغ رو با زرده به  فنچ و  جوجه  ها بدم  یا سفیده  تنها؟
۱۳۹۲/۰۳/۲۲، ۱۱:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #29
دوست من وقتی میگم از وسط نصف کن یعنی با زرده و سفیده و پوست چون همه پرندگان کمبود کلسیم رو با خوردن پوست تخم مرغ جبران میکنن
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۰۳/۲۳، ۱۲:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Jik Jik
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #30
با سلام:

چند شب پشت سر هم فنچ های ما توی لونه لا لا میکردن ولی الان 2شبه که توی لونه نمیرن و روی ظرف دانه خوریشون میخوابند.  یک دفعه چی شد از لونه خوششون نیومده؟؟؟ توی لونه هم پنبه دانه گذاشتم.

۱۳۹۲/۰۳/۲۴، ۱۰:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان