زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۸:۳۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

درباره لانه فنچ

*
کاربر انجمن

ندارم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #1
درباره لانه فنچ
ببخشید من یه سوال داشتم چرا فنچ نر تمام غذاهایی که براشون میذارم می بره تو لونه آیا می خوان تخم گذاری کنند یا ..... لطفا زود راهنمایی کنیید
:basa (166)::basa (101):
۱۳۹۱/۱۰/۲۸، ۰۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nima_ir
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #31
RE: درباره لانه فنچ
مقدار کمی پنبه لحافدوزی به میله قفس بزن تا خودشون تحریک به لانه سازی بشن و وقتی زمانش برسه خودشون میرن تو لون لالا
۱۳۹۲/۰۳/۲۴، ۱۰:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nima_ir ، Brodus Clay
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 27
ارسال: #32
سلام امروز به اتفاق یکی از دوستان رفتیم واسش فنچ گرفتیم.

بجای لونه پلاستیکی لونه چوبی گرفتیم(شبیه لونه پلاستیکی هستش ولی چوبی کمی هم بزرگتر ) پرنده فروشه هم کف لونه رو کمی گود کرد و مقداری پنبه دانه ریخت توی لونه.

امدیم خونه آب و ارزن که گذاشتیم بعد از 1ساعت دیدیم فنچ ماده رفته توی لونه.

جه جوری هستش فنچ ها از لونه چوبی خوششون میاد؟؟ اگر اینطور هستش ما هم یک لونه چوبی بذاریم واسشون.

پرنده فروشه گفت لونه رو باید پایین زد اگه بالا بزنی ماده از ارتفاع میترسه و نمیره توی لونه

این لونه هم که خودش واسمون گذاشت از کف قفس تا لونه 10-12 سانت فاصله داره.
۱۳۹۲/۰۳/۲۵، ۱۱:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #33
سلام
نه ربطی به جنس لانه نداره ودر مورد ارتفاع هم نه کاملا بر عکس گفته بعضی از فنچها کاملا اهلی هستن حتی با جابجایی هم سریعا به لانه میرن وبعضی دیگه هم نه اگه فنچات داخل لونه نمیرن اونو بالاترین نقطه قفس نصب کن بطوری که شبها نتونن بالای اون بخوابن مقدار خیلی کمه پنبه داخل لون بزار ومقداری هم کف قفس
۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۱۲:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #34
پيشنهاد من:
يك ظرف يا گلدون به قطر 5 تا 10 سانت و ارتفاع 15 تا 20 سانت رو بردارد. دوتا سوراخ براي رد كردن نخ توي كمر ظرف به فاصله 12 سانت از كف و به فاصله 2 سانت از هم با ميخ يا سيخ داغ ايجاد كنيد. روبروي سوراخ ها در بدنه ظرف يك ورودي U شكل از لبه ظرف دربيار (با چاقو برش بديد و لبه هاي تيز رو با سوهان يا چاقو صيقل بديد). ظرف رو طوري توي قفس با كمك نخي كه از سوراخ ها رد ميكنيد ببنديد كه از سقف قفس 5 تا 10 سانت فاصله داشته باشه. توي ظرف به عمق 5 سانت خاك اره يا كاه يا اگه پيدا نكردي ، پنبه دونه مخصوص لونه قناري بريز و سفت با دست فشرده كنيد. اين لونه به دليل سرباز بودن و سهولت تردد و بزرگ بودن بيشترين كارايي و راندمان رو براي فينچ داره و براحتي تميز هم ميشه (در طول رشد جوجه ها توي لونه فضله زيادي جمع ميشه كه شما با يك وسيله مثل يك قاشق مخصوص ميتونيد از بيرون لونه دربياريد). من توي اين لونه فينچ هام 6 تا 6 تا جوجه ميدادن.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۰۸:۰۹ ق.ظ، توسط sae.)
۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۰۸:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nima_ir ، theanimal ، Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #35
(۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۰۸:۰۶ ق.ظ)'sae' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پيشنهاد من:
يك ظرف يا گلدون به قطر 5 تا 10 سانت و ارتفاع 15 تا 20 سانت رو بردارد. دوتا سوراخ براي رد كردن نخ توي كمر ظرف به فاصله 12 سانت از كف و به فاصله 2 سانت از هم با ميخ يا سيخ داغ ايجاد كنيد. روبروي سوراخ ها در بدنه ظرف يك ورودي U شكل از لبه ظرف دربيار (با چاقو برش بديد و لبه هاي تيز رو با سوهان يا چاقو صيقل بديد). ظرف رو طوري توي قفس با كمك نخي كه از سوراخ ها رد ميكنيد ببنديد كه از سقف قفس 5 تا 10 سانت فاصله داشته باشه. توي ظرف به عمق 5 سانت خاك اره يا كاه يا اگه پيدا نكردي ، پنبه دونه مخصوص لونه قناري بريز و سفت با دست فشرده كنيد. اين لونه به دليل سرباز بودن و سهولت تردد و بزرگ بودن بيشترين كارايي و راندمان رو براي فينچ داره و براحتي تميز هم ميشه (در طول رشد جوجه ها توي لونه فضله زيادي جمع ميشه كه شما با يك وسيله مثل يك قاشق مخصوص ميتونيد از بيرون لونه دربياريد). من توي اين لونه فينچ هام 6 تا 6 تا جوجه ميدادن.

با سلام:

دوست عزیز لطفآ یک عکس بذارید و روی عکس توضیح بدید
۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۱۱:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #36
بابا نمیخواد بخاطر فنچ اینهمه زحمت بکشی همون لونه پلاستیکی جواب میده
۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۱۲:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #37
با سلام

امروز متوجه شدم فنچ ماده به محضی که وارد لانه میشه فنچ نر عصبانی میشه تند تند آواز میخونه و فنچ ماده میپره بیرون. بعد از بیرون آمدن هم فنچ نر با نوک توی سر ماده میزنه.

این رفتار نشان دهنده چی هستش؟

شبا کنار هم میخوابن.
۱۳۹۲/۰۳/۲۷، ۰۶:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 147
116 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #38
(۱۳۹۲/۰۳/۲۷، ۰۶:۰۶ ب.ظ)'nima_ir' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

امروز متوجه شدم فنچ ماده به محضی که وارد لانه میشه فنچ نر عصبانی میشه تند تند آواز میخونه و فنچ ماده میپره بیرون. بعد از بیرون آمدن هم فنچ نر با نوک توی سر ماده میزنه.

شبا کنار هم میخوابن.

نشانه خوبی ولی فنچ ماده هنوز کامل آمده نشده ، بهتره از تخم مرغ رنده شده استفاده کنی تا زودتر جفت بخورن .
۱۳۹۲/۰۳/۲۷، ۰۹:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #39
(۱۳۹۲/۰۳/۲۷، ۰۹:۰۹ ب.ظ)'smm200002' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۳/۲۷، ۰۶:۰۶ ب.ظ)'nima_ir' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

شبا کنار هم میخوابن.

نشانه خوبی ولی فنچ ماده هنوز کامل آمده نشده ، بهتره از تخم مرغ رنده شده استفاده کنی تا زودتر جفت بخورن .

نمی دونم چه صیغه ی هستش.

بصورت امتحانی همون ظرف پیاله ایی که روز اول توی قفس بود گذاشتم کمی هم پنبه دانه گذاشتم توش.به محضی که گذاشتم توی قفس دوتاشون پریدن توش ژست خوابیدن گرفتن. تا موقعی که قفس رو به دیوار زدم از توی ظرف پیاله ایی تکون نخوردن.

چه کنم؟ همینو براشون بذارم. اگه تخمی گذاشتن توی این پیاله خراب نمیشه؟

کسی از دوستان توی این ظرف پیاله ایی ها جوجه گرفته؟

منظورم این نوع ظرف هستش:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۲/۰۳/۲۷، ۱۰:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #40
سلام بله جواب میده ولی حالا ک ماده به لونه علاقه مند شده بزار تو همون لونه تخم کنه من الان یه جفت فنچ دارم که نره اصلا داخل لانه نمیمونه و شبا تنهایی بیرون میخوابه این به این دلیل هست که نر از لونه خوشش نمیاد ولی به اجبار بعضی وقتا داخل لونه میشه بازم خودت میدونی همون لونه را بزار و یه مدتی اصلا صراغشون نرو  و فقط از دور هوای دون و اب را داشته باش مطمئن باش جواب میده
۱۳۹۲/۰۳/۲۷، ۱۰:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان