زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۸:۵۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

درخواست اطلاعات راجع به پرورش جیبر

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #1
جیبر ، جیور ، قناری جیبر ، جفت زدن قناری جیبر
سلام
خواستم یکم در مورد قناری جیبر و چگونگی جفت زدن و چگونگی استفاده از قناری حمال برام توضیح بدید
؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۹، ۰۲:۵۸ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۴، ۰۵:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، parsa
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #11
RE: کمک-> جفت زدن قناری جیبر
سلام ببخشید سوالی برام پیش اومد اگه تخم های جیبر رو زیر قناری پرستار بذاریم تخم های قناری پرستار رو چیکار کنیم؟
برای نبستن نطفه بهتره همون اول تخمهای قناری پرستار رو بندازی دور و زیر قناری جیبر تخم مصنوعی بذاری.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۰۷:۱۸ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۰۷:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۱۲:۱۹ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محسن جان اتفاقا این یاروبی که میگی خودم یکی دوبار رفتم پبشش و هربارش باهاش بحثم شده.دقیقا با حرفات موافقم.ولی منظوره من این نبود که بری از مغازه دار سوال کنی اونا نه انصاف دارن نه چیزی بلدن میخرن میفروشن.فروشنده های خانگی هم واردن هم با انصاف هم پرندشون مطمءن.از خوود تعریف نباشه یه مقدار تجربه تو کار کردن با جیبر دارم.اگه سوالی داری بگو در حد توان جواب میدم.درخدمتیم کاکو

دوست عزیز شما شیراز هستید؟

شما چطوری قناری جیبر ماده رو اماده می کنید؟

(۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۰۵:۵۵ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستانیکه تازه کار هستن بهتره فعلا سمت جیبر نرن و با رسمی معمولی یه چندسالی تجربه بدست بیارن بعد برن جیبر بازی ...
من 12 , 13 ساله قناری نگه می دارم اما 5 ساله که دارم جیبر بازی می کنم و تا الان خداروشکر مشکلی نداشتم.
اگه کسی قناری بازی بلد باشه راحت می تونه از جیبر جوجه بگیره...

ببیین دوست من از بچگیی قناری داشتم و تا الان هر دفعه هم که جفت زدم تونستم جوجه در بیارم و بزرگ کنم
ولی قناری بازی من به صورت حرفه ای نبوده که بخوام از روش در امد داشته باشم ولی الان می خوام برم تو کار جیبر و از این کار درامد کسب کنم به نظر شما می تونم؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۰۶، ۰۷:۳۵ ق.ظ، توسط moh3nshirazboy.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۶، ۰۸:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #13
بله محسن جان اگر از بچگی قناری داشتی و راه و چاه قناری بازی و جوجه گرفتن و می دونی , حتما هم می تونی از جیبر جوجه بگیری ...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۶، ۰۸:۵۱ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۶، ۰۸:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy ، parsa
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #14
بله محسن جان من شیرازی هستم ولی در حال حاضر یاسوجم.نه فقط جیبر هر پرنده ای که بخوای روش درآمد داشته باشی اول بابد بازار فروشش رو پیدا کنی اگه صدتا جیبر عتیقه خونه داشته باشی ولی مشتریش رو نه چه فایده یا نکنه میخوای ببری پیش همین یارو پاساژ بهاریه بهت بگه دونه بیست هزارتومن میخوامشون؟بازار و که پیدا کردی شروع کن بارها دیدم که ااز قم و اصفهان و تهران اومدن شیراز واسه جیبر .جیبر یکم سخت آماده میشه ولی سخت تر از اون جوجه رو تیرک آوردنش هست.با تغذیه و دما و نور آماده میشه ولی تلفاتش یکم زیاده این برنامه ای که خودم برا آماده کردن ماده جیبر استفاده میکنم.هفته ای سه بار تخم مرغ آبپز و آرد سوخاری.دوبار آب بازی در هفته نوروشنایی تا ساغت یاژده شب.دما 24تا26.پنج روز پشت سر هم ad3eپنج روز استراحت دوباره پنج روز استفاده.سیاهدونه تخم کاهو کافیشه هفته ای دوبار.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۱۶، ۱۰:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mehdi_Sari ، moh3nshirazboy
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #15
عذر میخوام ، سیاه دانه یا دان سیاه(niger) ؟
۱۳۹۱/۰۶/۱۹، ۱۲:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: parsa
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 171
73 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #16
درخواست اطلاعات راجع به پرورش جیبر
با سلام دوستان عشق باز
نزدیک به 20 روز هست که جیبر خریدم و هرچقدر تو سایت زیر و رو میکنم مطلبی راجع به پرورش جیبر نمیبینم :basa (58):. دوستانی که اطلاعاتی دارن لطف کنن راهنمایی کنن :basa (159):
ناگفته نماند که 2ساله یکسر جیبر دارم و جوجه هم میگیرم .ولی جیبر تجربه اولمه .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۱۴، ۰۶:۳۴ ب.ظ، توسط mohammad8366.)
۱۳۹۱/۱۰/۱۳، ۰۹:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: parsa
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 23
35 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #17
RE: درخواست اطلاعات راجع به پرورش جیبر
دوست عزیز پرورش جیبر هم تقریبا مثل رسمیه فقط چون اصیل هستن یه مقدار بد رو میان و جاشون باید گرمتر باشه.من خودم میخواستم بگیرم و گرفتم اما سر دو ماه 600 تومن ضرر کردم چون همشون مردن. به نظر من باید زیاد نازشو بکشی اگه وقتشو داری یه جفت رسمی بلند درجه c بگیر حالشو ببر.
۱۳۹۱/۱۰/۱۴، ۰۹:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad8366 ، langarood ، meisam_th1980 ، parsa
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #18
باسلام
دوست من بهتر مراحل پرورشی رو پله پله جلو برین و یه دفه از رسمی معمولی به جیبر رفتن نتیجه جالبی براتون
بهمراه نداره چون همونطورکه میدونین هر نژادی قلق خاص خودش رو داره . شما ابتدا در مورد نژاد مورد نظرتون کامل
تحقیق و بررسی کنین بعد بپرورش و تکثیرش بپردازین تا نتیجه دلخواه رو بدست بیارین . من این کارو نکردم و 1،500
رو ظرف مدت 2 ماه از دست دادم و فقط خاطره تلخش برام موند . اگر مایل به پرورش نوع دیگری از قناری هستین و
از رسمی معمولی خسته شدین توصیه میکنم نژاد گلستر رو امتحان کنید چون هم تفاوت زیادی با رسمی معمولی
نداره و هم خیلی زود به نتیجه میرسه .

موفق باشین .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۱۴، ۰۳:۵۷ ب.ظ، توسط ayhn.)
۱۳۹۱/۱۰/۱۴، ۰۳:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad8366 ، عمادذر ، langarood ، meisam_th1980 ، parsa
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #19
(۱۳۹۱/۱۰/۱۴، ۰۳:۵۵ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام
دوست من بهتر مراحل پرورشی رو پله پله جلو برین و یه دفه از رسمی معمولی به جیبر رفتن نتیجه جالبی براتون
بهمراه نداره چون همونطورکه میدونین هر نژادی قلق خاص خودش رو داره . شما ابتدا در مورد نژاد مورد نظرتون کامل
تحقیق و بررسی کنین بعد بپرورش و تکثیرش بپردازین تا نتیجه دلخواه رو بدست بیارین . من این کارو نکردم و 1،500
رو ظرف مدت 2 ماه از دست دادم و فقط خاطره تلخش برام موند . اگر مایل به پرورش نوع دیگری از قناری هستین و
از رسمی معمولی خسته شدین توصیه میکنم نژاد گلستر رو امتحان کنید چون هم تفاوت زیادی با رسمی معمولی
نداره و هم خیلی زود به نتیجه میرسه .

موفق باشین .

سلام دوست من

میشه بیشتر توضیح بدید که در پرورش قناری جیبر شما با چه مشکلاتی روبرو شدید که 1/500 ضرر کردید .
با تشکر
۱۳۹۱/۱۰/۱۵، ۱۲:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، fazlog ، meisam_th1980 ، parsa
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #20
با اجازه از اساتید و دوستان. بنده اولین تجربه م جیبر بوده . در پرورش قناری . نگهداریش یکم حوصله میخواد و دقت . قفسش باید بزرگ باشه فاصله تیرک ها و نی زیر پاش مناسب باشه . جای گرم و مواد مغذی . فاصله تیرک ها نباید اینقدر نزدیک باشن تا دمش خراب بشه . مراقب بهداشت قفس و لوازم و پاهاش باشین . یک روز در میان بنده خو مخلوط بلغور بادام و پسته و گردو میدم . اندازه یک قاشق چایخوری . استفاده از هفت تخم های مخصوص فصل . هفته ای دو بار تخم مرغ آب پز . ویتامین ها هم فراموش نشه . خیلی ها جیبر و با نوزاد نوپای انسان مقایسه میکنن . موفق باشین
۱۳۹۱/۱۰/۱۵، ۰۳:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad8366 ، DRaiush ، meisam_th1980 ، parsa

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان