زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۱۰:۳۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

درخواست راهنمایی

*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #1
درخواست راهنمایی
دوستان من 3 تا جوجه سهره قناری کال گرفتم ولی متاسفانه بینشون گیر کردم چون فقط باید یه دونشونو نگه دارم یکی چمنی و 2تای دیگه گنجشکین البته چمنیه با اینکه ریز تر از بقیس ولی زود تر به ریزه خونی افتاده و صدای ریزه خونیش هم از بقیه بالاتره حالا نمیدونم ممنون میشم راهنمایی کنید
۱۳۹۱/۰۴/۰۱، ۱۰:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #2
RE: درخواست راهنمایی
باسلام معمولا تو نگهداری سهره قناری مهمترین آیتم صدای خوندن آن است و نه استیل و رنگ پس شک نکن اونی که ریز خونی میکند بهتره چون هم مطمئنا نره و هم جنمش بالاتره و از الان داره ریزه خونی میکند
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۴/۰۱، ۱۱:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #3
سلام
دوست عزیز بدون شک بعد از دهن سهره قناری تنها چیزی که خیلی اهمیت داره رنگه اونه مطمئنان دو تا سهره قناری که مثل هم بخونن باید رنگش رو مقایسه کرد مثلا اگر سهره قناری سبز 100 هزار تومن باشه سهره قناری سرخ یا سفید زیر 300 تومان نیست.
رنگ رو هم در نظر داشته باش البته نه به اندازه خوندن.
۱۳۹۱/۰۴/۰۶، ۰۸:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، سیدمحمد شریفی ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #4
سلام خدمت همه سهره دوستان عزیز
راستش منم میخوام به تازگی سهره نگهدارم هدفم هم فعلا خرید یک سهره آواز خونه
یک سهره با استیل کوچک یکسالی هم میشه که صید شده گهگاهی هم میخونه تو قفس که خیلی جنب و جوش میکرد به قول صاحبش خیلی شروره و یکجا نمی ایسته میدونم اینجوری نمیشه قیمت رو تخمین زد ولی چون توکار سهره نبودم چیزی نمیدونم 50 تومن خوبه؟
۱۳۹۱/۰۴/۲۰، ۰۶:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #5
اميرجان اينجا جاي پرسيدن قيمت نيست برو قسمت خريد و فروش اما جواب بنده اينه كه سهره دهن باغي كه يكساله صيد شده بيشتر از 25 هزار نمي ارزه حواست باشه گول نخوري موفق باشي
۱۳۹۱/۰۴/۲۰، ۰۷:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، امیر محمدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #6
سلام اقا حامد
من قصد فروش یا خرید سهره رو نداشتم میخواستم نظرات دوستان رو راجع به قیمت همچین سهره ای رو بدونم.
۱۳۹۱/۰۴/۲۱، ۰۲:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

lisans
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 15
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #7
سلام به همه دوستان
من 1 سهره  خریدم از شهر ملایر   حدود 7 روز هست چون شنیدم سهره های این مناطق سهره های خوبی هستن.صبح تا غروب اگه باد نباشه و سرد نباشه بیرون توی بالکن جلوی آفتاب میزنمش اما غروب که  میشه  داخل خونه   دقیقا کنار پنجره رو به بالکن و  آسمون میخش میکنم. فروشنده گفت پیشنهاد مکنم این سهره  رو ببر چون  2 ساله هست  و خیلی شرور  هست. درست  گفت ظاهرا.ماشاالله از روز دوم شروع به  خوندن کرد و حسابی میخونه.دهن  هاشو به فاصله ی 1-2 ثانیه مکث میخونه اما  هنگام خوندن بین 5 تا 10 ثانیه خوندنش طول میکشه. بیرون تا  غروب میخونه اما برای امتحان   میارمش  داخل میخش میکنم نمیخونه. البته 1 بار خیلی خوند داخل خونه اما کلا بیرون میخونه.دوست دارم  داخل هم بخونه  و  لذت ببرم چه کنم  ؟در ضمن من از دهن  پرنده اطلاعاتی ندارم که آیا خوب میخونه یا  بد.غذا  بهش شاهدونه  میدم  و سبزیجات مثل برگ کرفس و گشنیز و جعفری و حسابی میخوره.1 ظرف ماست خوری براش آب گذاشتم کف فقس برای آب بازی اما ندیدم  آب بازی کنه این چند روز.آبخوریش هم  که از آبخوری استوانه ای و جادون 3 تایی استفاده کردم.مشکلی نداره ؟
وقتی  میخوام بزنمش رو بالکن یا بیارمش داخل 1  کم  احساس  میکنم میترسه و اینور اونور میره و  پر و بال میزنه.آیا این  طبیعی هست ؟
یکی  گفت ظرف آب بازیشو باید  ظرف کمر باریک بذاری تا آب بازی کنه. اما میخوام شما اساتید راجب بهتر شدن سهره ی من    پیشنهادات خودتون رو ارایه بدین  .
من براش آواز سهره هم میزارم وقتی میخش میکنم  داخل و  1 روز غروب  حسابی شنگول شد و واکنش نشون  داد و حسابی خوند .
از اساتید و دوستان محترم تقاضا دارم برای نگه داری هرچه بهتر وبه اصطلاح پر رو شدن و دهن دار کردن  این پرنده ی خوش آواز و نحوه ی تغذیه و نگه داری کمکم کنین.
با تشکر
۱۳۹۲/۱۲/۱۲، ۰۸:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دبیرستانی
سپاس‌ها: 87
17 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #8
با توضیحات  شما پرندهی خیلی خوبی گرفتید قدرش رو بدونید

۱۳۹۲/۱۲/۱۳، ۱۲:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Angry Bird
*
کاربر انجمن

lisans
سپاس‌ها: 15
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #9
مرسی از شما sadr

از اساتید و دوستان محترم تقاضا دارم برای نگه داری هرچه بهتر وبه اصطلاح پر رو شدن و دهن دار کردن این پرنده ی خوش آواز و نحوه ی تغذیه و نگه داری کمکم کنین.
با تشکر
۱۳۹۲/۱۲/۱۳، ۰۱:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۲/۱۲/۱۳، ۰۱:۳۱ ق.ظ)'Angry Bird' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی از شما sadr

از اساتید و دوستان محترم تقاضا دارم برای نگه داری هرچه بهتر وبه اصطلاح پر رو شدن و دهن دار کردن این پرنده ی خوش آواز و نحوه ی تغذیه و نگه داری کمکم کنین.
با تشکر

سلام
اگر مي خواي سهره خوبي داشته باشي داخل خونه نبرش .يه جاي بيرون از خون كه امنيت داشته باشه وباد وآْفتاب تند بهش نخوره ،ميخش كن به ديوار. سهره دوساله را نميشه اونجوري كه جوجه را دهندار مي كنن آواز بهش ياد داد.زماني كه تولك شد براش صداي يك سهره دهندار بذار.البته به كسي كه از آواز سهره سر در مياره نشون بده تا بهت بگه چه جور سهره اي هست.اگر تونستي صداشو ظبط كني يا فيلم ازش بگيري بگذاري همين جا خيلي بهتره.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۱۳، ۰۷:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان