زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۱:۲۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

درمان میخچه

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
درمان میخچه
سلام دوستان خروس لاری من سه ساله هست بخاطر نگهداری بد روی سیمان و موزاییک پاهاش هردو میخچه زده آیا راه درمانی دارد یا خیر؟تشکر
۱۳۹۲/۰۲/۰۸، ۰۹:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #2
RE: درمان میخچه
سلام . (مشخصات کاربری امین به من واگذار شد . یک عدد قناری دارچین برام خرج گذاشت :basa (135): )

اول نباید خروس لاری ه خاطر وزن سنگین رو جاهایی مثل سنگ لاخ و سیمان و موزاییک راه بره . ولی اگه میخچه گرفت :

شستشو با آب گرم . دو راه هست . یکی بخوای جراحی کنی یا خودت یا دامپزشک . و راه دیگه بدون جراحی .

بعده شستشو خوب با بتادن ضد عفونی میکنی بعد پماد خشک کننده خوب میمالی میخچه رو بعد مبندی البته نه

طوری که زیاد سفت باشه یا خارشو بگیره . بعد بستن میزاری روی بستر گرم و نرم مثل

پوشال بهتره بعده چند روز دیگه اینکارو میکنی . بعده مدتی 8 روز الی 10 بدون مواد ذکر ده میبندی . حال اگه خاستی جراحی کنی

خوب ساولن بزنش بعد یک تیغ تیز بزار دم دستت اگه لودکایین داشتی استفاده کن درد نکشه . سوراخ سوراخ که کردی درش بیار

و فورا بشورش و ضد عفونی کن و پودر پنی سلین بزار روش و ببند . بعد چند بار پانسمانو باز کنو ضد عفونی کنو ببند . تا خوب

بشه . محیط بستر تمیز باشه چون قارچ نفوذ میکنه تو زخم گرفتاری به وجود میاره . خوب اگه عکس از خروست بزاری خوبه لذتشو ببریم . ناراحت نباش دامپزشک ببری بهتره چون کارشونه . من اینا رو گفتم تجربه خودم . مطالعه کتاب و وب گردی بود . روغن سیاه سوخته هم خوبه . هکتور یه بار میخچه گرفت خیلی دردسر کشیدم تا خو ب بشه الانم عکسش تو سایت یکی از بچه هی اینجا هست .
تنبلم وگرنه عکسشو میزارم :basa (135):
۱۳۹۲/۰۲/۰۹، ۱۱:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #3
سلام.مرسی به خاطر اطلاعاتت.شما یکی از اساتید انجمن مرغ و خروس هستید حیف که اینقد دیر به دیر به انجمن سر میزنید امیدواریم از این به بعد بیشتر شاهد حضورتون باشیم.در مورد خروس من تازه آوردمش دست دوستام بوده خودشون میگن سه سالش هست ولی به نظر من بیشتره .خیلی هم بهش رسیدن و الان سه مرغ رو تخمهایی که نطفه دار کرده خوابیدن که امروز پنج تاش دراومده البته پیش دوستان.من زیرش رو کامل گل نرم ریختم ولی میخچها واقعا اذیتش میکنن هم برا جفتگیری هم برا راه رفتن من میخوام الان ازش تخم نطفه دار بگیرم اگه جراحیش کنم چند مدتی باید دوره نقاهت رو پشت سر بذاره و مرغ لاریها دم تخم هستن و نمیشه با راه حل دومتون پیش میرم ببینم چی میشه بیچاره خیلی مسته ولی پاهاش نمیذاره اونجور که میخواد پشتی کنه .دم شما گرم مرسی
۱۳۹۲/۰۲/۰۹، ۱۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
ارسال: #4
نا بابا استادم کجا بود .:basa (135): اگه جراحی بشه دست کم یک ماه بازرش تو ریکاوری . کمپوت و آبمیوه که ما برا بیمار میبریم شما بش دون پلت و مکمل ها بده بعده ریکاروی که از تخت اومد پایین . بزارش پیشه خانوم مرغه تو هجله . خودم یک هفته ای میشه تخما یعنی فرزندان آینده هکتور رو گذاشتم تو دستگاه تا ببینم چی میشه . هر چند این فصل خوب نبود فقط 6 تا ازش گرفتم که دنبال مادرن و این دستگاهیا چی از اب در بیان معلوم نیست ولی جوجه های هکتور من از خودش که زمانی میدان داری کرده بهتر در میان همگی دونگ بالا و 5 و 6 دونگ و دارن . . از این پیرمرد عکس بزار :basa (135):
۱۳۹۲/۰۲/۱۰، ۱۲:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #5
سلام .
جراحیش نکنید. کار شما نیست. اگه امکان داره یه عکس از میخچه کف پاش بذارین تا بهتر بشه راهنماییتون کرد.
۱۳۹۲/۰۲/۲۱، ۰۷:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #6
سلام.نه خودم هم فکر جراحیش نبودم چون نه کار من هست هم بهش برا نطفه دار کردن تخمها احتیاج دارم و دوره نقاهت بعد جراحیش با تخم اومدن مرغها نمیخورد و از خیرش گذشتم.الان حدود هشت روز هست که پاهاش رو با آب ولرم شستم با بتادین ضدعفونی کردم و محلوط ضد میخچه زدم و با پارچه بستم.پای چپش تقریبا خوب شده ولی اوضاع میخچه پای راستش خیلی خرابه متاسفانه عکس نمیتونم بذارم ولی خیلی بزرگ و نا همواره نمیتونه درست راه بره برا پشتی کردن مرغها هم کلی تلاش میکنه تا بتونه موفق شه خلاصه اگه بتونم پاهاش رو خوب کنم عالیه میشه درسته سن اش بالاست ولی با همین وضعیت پنج تا مرغ رو داره راه میندازه ولی راه رفتنش تو ذوق آدم میزنه طبق برنامه دو روز دیگه پارچها رو باز میکنم و میخچه های خشک شده رو میکنم و دوباره میبندم اگه پیشنهادی دارین ممنون میشم بگین.تشکر
۱۳۹۲/۰۲/۲۱، ۱۰:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
ارسال: #7
سلام. اگه تونستی خودت مرغ رو بگیر . خودم یکی از خروسام خیلی گنده س هفته ای چند بار مرغارو براش میگیرم خودش سوار میشه اما .... بهتر میدونم این خروس و که از هکتور بزرگ تره رو اینجور با مرغها جفت بندازم . به نظرم برا میخچه هم موثره .
۱۳۹۲/۰۲/۲۲، ۱۲:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #8
با عرض سلام وخسته نباشید به دوستان گل من توبحس تخصصی دخالت نمیکنم ولی برای یکی از خروسهای خودم پیش آمد یکی بهم گفت مرحم سیاه بزار پاشو هم گرفتم خوب شستشو دادم با اب گرم بعد خشک کردم وبه مقداره تقریبا زیاد مالید روی میخچه بعد کاملا اون قسمت پاشو با باند بستم در عرض 3روز هر چی توش بود زد بیرون فقط وقتی زخم باز شد باید خیلی مواظبش باشی یه امتحان بکن ضرر نداره زیاد اذیتش نکن یه انتی بیوتیک خوراکی هم بهش بده تا از عفونت جلوگیری کنه باز شرمنده جلوی اساتید گرامی حرفی زدیم فقط تجربه شخصی خودم بود اگه خواستی بگیری عطاری ها دارن سیاه رنگه مثل گریس میمونه موفق باشید.
۱۳۹۲/۰۲/۲۲، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amir bagheri ، ha_med
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #9
سلام.
من هم با دوست خوبمون جناب دهن باز موافقم. مرهم سیاه ،خوب جواب می ده و من هم تجربه استفاده ازش رو دارم. منتها واسه میخچه هایی که زیرشون حالت یه دکمه سیاه رو داره. دلیل اینکه من گفتم دوست خوبمون عکس از پای خروسش بذاره همینه. میخچه پای خروس انواع مختلفی داره با روشهای درمان متفاوت. اما مهم ترین چیز اینه که اول عامل ایجاد میخچه رو از بین ببری بعد فکر درمانش باشی. خروست روی موزاییک یا سیمان نباشه و واسه خوابیدن هم روی زمین بخوابه که لازم نباشه روی پاهاش فرود بیاد.
یه نکته دیگه اینکه استفاده از انتی بیوتیک نطفه رو ضعیف می کنه. اگه محوطه باز خاکی داری ولش کن بگرده هم وزن کم می کنه هم رو سیمان نیست که میخچه پاش بدتر بشه.
۱۳۹۲/۰۲/۲۲، ۰۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #10
بله از وقتی آوردمش روی گل نرم هست و میخچه پاش نطقه ای نیست حالت پوسته پوسته سفت و سیاه هست.این مرهم سیاه رو میگیرم و استفاده میکنم و جوابش رو میگم
۱۳۹۲/۰۲/۲۲، ۰۴:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان