زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۸:۳۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

درمان و علت بالا آوردن دانه در سهره

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 145
9 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
درمان و علت بالا آوردن دانه در سهره
با توجه به سالم بودن فضله و سرحال بودن پرنده ،روی چوب دونه بالا میاره.
از مستی و گرمی محیط هم نیست
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر
احسان
۱۳۹۳/۱۲/۲۸، ۰۶:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #2
RE: درمان و علت بالا آوردن دانه در سهره
با سلام بنده این مورد رو چند سری دیدم،روی پا هم دون بالا میاره و دوباره میخوره،به نظرم این علامت جفت خواهیه ممکنه سهره مست هم نباشه
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۴/۰۱/۰۵، ۰۱:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sitra3 ، محمدمهدی ، ehsanalikhani
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #3
سلام
به هیچ وجه علامت بیماری نیست چون یکی از رفقا یه همچین سهره ای داشت داده بود دانشگاه تهران روش آزمایش کردن دیدن از هرلحاظ پرنده سالمه . برای خودم هم یه همچین موردی پیش اومده .
اما به نظر من بیشتر از هر چیز یه عادت غلطه که با تغییر محیط و جای پرنده بوجود میاد مثلا یکی از سهره هام که همیشه بیرون و تو هوای آزاد نگهداری میشد رو چند وقت داخل اتاق گذاشتم که دون بالا میاورد و خیلی هم شدید و با ولع این کارو میکرد که مجبور شدم جاشو عوض کنم و یه مدت روی میز اپن آشپزخونه گذاشتمش تا این عادت از سرش بیرون بره و بعد از سه چهار هفته منتقلش کردم به اتاق . غرض این بود که بیشتر از هر چیز یه نوع لج بازی و عادت غلطه که با تغییر محیط بوجود میاد . البته من بیشتر اینو در دو مورد دیدم یکی پرنده های وحشی که تازه صید میشن و شروع به خوردن شاهدونه میکنن به علت حرص زیاد تو خوردن بالا میارن. یکی هم پرنده هایی که خیلی مست شدن لجوج و بد قلق میشن بخصوص وقتی که جابجاشون کنی و جای جدیدشون رو خیلی دوس نداشته باشن یا بهش عادت نداشته باشن احتمال اینکه بالابیارن زیاده . البته نه در همه موارد . و صد البته که میتونه یجور علامت مستی و یا جفت خواهی باشه . 
درمانش هم به نظر من فقط گشت یا جابجایه . جای پرنده رو عوض کنید ( مثلا اگه تو ایونه ببریدش بالا پشت بوم یا اگه تو اتاقه ببریدش تو حیاط ) و پرنده رو زیر نظر بگیرید اگه تو جای جدیدش بالا نمیاورد برای بیست تا سی روز بذارید همون جا باشه تا این عادت از سرش بیرون بره و بعد به جای اصلیش منتقلش کنید .(این روش تجربه شخی خودمه )  اگه تو جای شلوغ و پر رفت وآمد باشه بهتره چون معمولا تو جای خلوت و کم تردد بالا میارن و من به همین خاطر سهرم رو روی اپن گذاشتم . کف دریا هم براش حتما بذارید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۴/۱۶، ۱۱:۰۶ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۴/۱۶، ۱۰:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #4
درود
یک نکته خدمت دوستان عرض کنم پرنده ای که دون بالا میاره رو به هیچ وجه قاطی پرنده های دیگر نزارید بقییه هم تقلید میکنن
۱۳۹۶/۰۵/۲۲، ۰۲:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان