زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۶:۱۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

درمان پرکنی کاسکو ودیگر طوطی ها

ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #1
درمان پرکنی کاسکو ودیگر طوطی ها
کاسکو اگر از جوجگی توقفس بوده که داستانش جداست،واما بالغی که توسن بالا آمده توقفس 1-بدلیل فشار جنسی و جفت خواهیه کافیه یه پرکن یا وحشی بندازی تنگش بعد سه ماه خوب میشه 2-تغذیه نامناسب،راه حل تغذیه با بلال،گندم جوانه و گندم آب پز،جو آب پز،ذرت کبوتر آب پز، کمی تخمه،سیب درختی،استخوان مرغ پخته،سیب زمینی آب پز،مولتی ویتامین و ب کمپلکس یادت نره3-محیط نامناسب نگهداری،گرم یا سرد بودن،وجود مایت و شپشک،استرس،تغذیه فقط با تخمه،پولیپ دماغ که تو پرنده بان درمانشو گفتم و در آخر حسادت

واما کاسکویی که از جوجگی تو قفس بوده اولین دلیلش حسادت نسبت به صاحب اصلیش،تواین تیپ پرنده ها نمیشه با جفت انداختن مشکلشو حل کرد چون کاسکو با آدما بزرگ شده دیگه خودشو پرنده نمیدونه و خودشو انسان فرض میکنه،متاسفانه با بی توجهی ممکنه پرکن بشه،اولین اقدام گذاشتن اسباب بازی چوبی توقفسه 2-برنامه دقیق برای استحمامه،البته به هیچ عنوان اذیتش نکنید و نباید روی صورت و منقارش آب بپاشید،3-تغییر رژیم غذایی با فرمول بالا البته بنده یه غذای ترکیبی درست میکنم که شامل 30%کتان و ارزنه،30%گندم و جو،30%ذرت ،10%باقی حبوبات شامل لوبیا،نخود لب لبو،عدس وماش،همه رو باهم آرد میکنم،باعسل و آب خمیرش میکنم تو سینی پهن میکنم با چاقو خط عمودی و افقی میکشم تو آفتاب یا جلو بخاری خوب خشک بشه تیکه هاش اندازه سکه میشن کمی خرمای له شده و مولتی ویتامین میزنم و بهشون میدم اینم غذای کامل و مفیدیه سبزی کلم بروکلی و کرفس یادتان نره
در کل دوگروه رو هفته ای یکبار جرمی ساید میزنم ،و یکسری قطره پشت گردنی خلاصه بعد از درمان میبایست به طوطی خود توجه بیشتری کنید تا به حالت قبلیش برنگردد
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۱۱/۰۸، ۰۳:۳۳ ق.ظ، توسط سیدمحمد شریفی.)
۱۳۹۳/۱۱/۰۶، ۰۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کاسکو ، طوطی خاکستری آفریقایی محمد تقی کریمی 5 45,896 ۱۳۹۴/۰۲/۱۶، ۰۷:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: سیدمحمد شریفی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان