زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۷:۱۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دستگاه جوجه کشی قناری بدون حضور جفت

*
کاربر انجمن

lisans
اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9
23 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #1
دستگاه جوجه کشی قناری بدون حضور جفت
سلام و عرض خسته نباشید:
من 1 جفت قناری دارم که سری دوم که ازشون جوجه میگیریم.منتها تو سری دوم بعد از تخم گذاشتن قناری و یک نصفه روز خوابیدن ماده روی تخم ها بر اثر شپشک گرفت ماده ،قناری ماده از روی تخمها بلند شد.حالا میخواستم ببینم دمایی که تخمها تو اون دما جوجه میشن چقدره تا خودم با استفاده از لامپ 100 دماسنج یه دستگاه جوجه کشی درست کنم.؟ البته من یه جا فهمیدم که میگفتن باید 31 درجه باشه ولی میخواستم مطمعا بشم.
۱۳۹۱/۰۵/۰۹، ۰۴:۴۶ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: langarood ، re2005s
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #2
RE: دستگاه جوجه کشی قناری بدون حضور جفت
(۱۳۹۱/۰۵/۰۹، ۰۴:۴۶ ب.ظ)mamouti نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و عرض خسته نباشید:
من 1 جفت قناری دارم که سری دوم که ازشون جوجه میگیریم.منتها تو سری دوم بعد از تخم گذاشتن قناری و یک نصفه روز خوابیدن ماده روی تخم ها بر اثر شپشک گرفت ماده ،قناری ماده از روی تخمها بلند شد.حالا میخواستم ببینم دمایی که تخمها تو اون دما جوجه میشن چقدره تا خودم با استفاده از لامپ 100 دماسنج یه دستگاه جوجه کشی درست کنم.؟ البته من یه جا فهمیدم که میگفتن باید 31 درجه باشه ولی میخواستم مطمعا بشم.
با سلام
دوست عزیز تخم علاوه بر دمای لازم توسط قناری ماده مرتب نیز چرخانده میشود که خیلی مهمتر از دماست بیشتر پرندگان بعد از جوجه شدن به دلیل مشکلات تغذیه ای و شرایط سخت بزرگ کردن حتما باید توسط پدر و مادر تغذیه شوند و مدت زیادی تا مستقل شدن میبره که ارزش نداره و از قناری حمال برای باز شدن تخمها استفاده بشه خیلی بهتره و در مورد شما من اگه باشم شپشک رو از بین میبرم و لون جدید با همان رنگ و توجه به همان محل قبلی اشیانه و با دست میسازم و زمانی که ماده لون جدید رو قبول کرد تخم ها رو بر میگردونم تا بازش کنه و با نصف روز خوابیدن زمانی که تخم ها در روز های اول میباشند تخم خراب نمیشود با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۰۹، ۰۷:۲۹ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۵/۰۹، ۰۷:۲۶ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: Arjon ، عمادذر ، DRaiush ، langarood ، MReza25
*
کاربر انجمن

lisans
ارسال: #3
خیلی متشکر از راهناییتون.ولی اخه تخمها رو تا چند وقت میتونم نگه دارم مگه؟(موقعی که حشره کش مخصوص پرنده میزدم رو لونه هم اسپری کردم که تخم ها تو لونه بودن.مقداری هم به تخمها خورده مشکلی نداره؟)
۱۳۹۱/۰۵/۰۹، ۱۰:۵۰ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: langarood
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۱/۰۵/۰۹، ۱۰:۵۰ ب.ظ)mamouti نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی متشکر از راهناییتون.ولی اخه تخمها رو تا چند وقت میتونم نگه دارم مگه؟(موقعی که حشره کش مخصوص پرنده میزدم رو لونه هم اسپری کردم که تخم ها تو لونه بودن.مقداری هم به تخمها خورده مشکلی نداره؟)

با سلام
در مورد قناری دقیق نمیدونم ولی در مورد مرغ تا 23 روز میشه نگهداری کرد البته باید بعد از یک هفته یک روز در میان تخم ها چرخانده شود در مورد اسپری روی تخم اگه بقدری باشه که از طریق محفظه های پوسته تخم نفوذ کنه احتمال زیاد باعث خرابی تخم میشه البته بهتره ماده روش بخوابه تا کامل مشخص بشه با تشکر
۱۳۹۱/۰۵/۱۰، ۰۶:۰۸ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: mamouti ، langarood
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 2380
74 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #5
با سلام

یه سوال برام پیش اومده شما بعد از جوجه گیری در لون اول حتماً پنبه ها رو عوض کردی دیگه !!!!!!

آخه اینجور که شما میگی من تعجب میکنم اینقدر زود شپشک گرفته باشه مگر اینکه جای نگهداریتون رطوبتش بالا باشه .

به هر حال ان شالله که موفق باشید .
۱۳۹۱/۰۵/۱۰، ۰۶:۴۰ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: soren_kiana ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

lisans
ارسال: #6
بله پنبه ها رو عوض کردم.پنبه جدید گزاشتم.اتفاقا رطوبت زیاد نیست.اخه ما تو اهواز کولر های گازیمون 24 ساعت روشنن.کولرم رطوبتو میگیره.
۱۳۹۱/۰۵/۱۰، ۱۰:۴۴ ب.ظ
سوابق
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #7
دوست عزیز تو ارسال شپشک و ضد شپشک دوستان کامل توضیح دادن که چطور میشه شپشک رو ریشه کن کرد من خودم بعد از کلی امتحان کردن انواع ضد شپشک ها به جرمی ساید ایمان آوردم شما ماده رو بگیر به زیر بالهاش و بین پاهاش جرمی ساید بزن و به زیر چال هم بزن حواست باشه به تخمها نخوره خواهی دید که دیگه اثری از شپشک نخواهد بود؛جرمی ساید رو از داروخانه دامپزشکی دکتر قادریان جنب فلکه دانشگاه‏(لشکر آباد‏)میتونی تهیه کنی؛یادت باشه نانوسیل نگیری چون برا قناری خیلی قویه و بهش آسیب میرسونه
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۵/۱۱، ۰۱:۵۲ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: mamouti ، nazmi ، langarood ، soren_kiana
*
کاربر انجمن

lisans
ارسال: #8
خیلی ممنون از راهنماییتون.البته با اسفاده از اسپری تعداد زیادی از شپشک ها رو از بین بردم ولی هنوز خودشو میخارونه.امروز صبحم که بلند شدم دیدم یکی از چشماش قرمز شده پرهای دورشم کم شده.همشم چشمشو میمالونه به میله.اعصابم خورد شد.این هم شپشکه یا یه بیماری دیگس؟ترو خدا کمکم کنید.:basa (101):
۱۳۹۱/۰۵/۱۱، ۱۰:۰۹ ق.ظ
سوابق
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #9
براش آب بذار آب تنی کنه این خاروندن چشم و قرمز شدن پلک نشانه رسیدن اسپری ضدشپشک به چشم است
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۵/۱۱، ۱۰:۴۱ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: Arjon ، langarood ، soren_kiana
*
کاربر انجمن

lisans
ارسال: #10
اب واسش گذاشتم شنا کرد.ولی اون چشمشو میخارونه کوچیکتر و بسته تر از اون یکیه.چیکارش کنم؟
۱۳۹۱/۰۵/۱۲، ۱۱:۲۲ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان