زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۳:۳۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دستی کردن سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #1
دستی کردن سهره
ایا دستی کردن سهره تاثیری در جفت گیری دتره
کسی نحوه دستی کردنشون یلده بگه ما هم استفاده کنم یه ماده دارم میخوام دستیش کنم:basa (159):
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۱۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #2
RE: دستی کردن سهره
خیلی از بچهای انجمن سهره رو دستی کردن که میتونن کمک کنن.ولی من شخصا علاقه ای ندارم حیف دهن و استعداد و هوش و حنجره سهره نیست که دستیش کنیم.به نظر من دستی کردن و نگهداری دسته جمعی سهره معایبش بیش از محاسنش هست.باز هم سلیقه و هدف از عشق بازی تصمیم گیرنده است.تشکر
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۱۲:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #3
جناب پوریان دوستمون سهره ماده را میخواد دستی کنه که فکرکنم دستی شدن ماده به رویه جفت گیری در قفس بتونه کمک کنه البته من یک سهره بیشتر دستی نکردم که اصلا جفتش نکردم
برای دستی کردن سهره اول باید کامل رام بشه تا حدی که از دستت نترسه و بهش نوک بزنه بعدش غذاش را هر روز چند ساعت بردار بعد با دست شاهدانه یا سبزی و کاهو بهش بده کم کم دستی میشه البته زیاد بهش فشار نیار بزار کم کم ترسش بریزه و آسیبی نبینه
موفق باشید
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۱۲:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 113
59 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۱۲:۱۱ ق.ظ)ehsantaghavi2007 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب پوریان دوستمون سهره ماده را میخواد دستی کنه که فکرکنم دستی شدن ماده به رویه جفت گیری در قفس بتونه کمک کنه البته من یک سهره بیشتر دستی نکردم که اصلا جفتش نکردم
برای دستی کردن سهره اول باید کامل رام بشه تا حدی که از دستت نترسه و بهش نوک بزنه بعدش غذاش را هر روز چند ساعت بردار بعد با دست شاهدانه یا سبزی و کاهو بهش بده کم کم دستی میشه البته زیاد بهش فشار نیار بزار کم کم ترسش بریزه و آسیبی نبینه
موفق باشید
سلام
فکر میکنم منظور دوستمون از دستی کردن اینه که بتونه آزادانه بیرون بیاد از قفس و دوباره برگرده و کلا با انسان خیلی راحت باشه.این هایی که شما گفتید واسه رام کردن سهره جواب میده.
سپاس
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۱۲:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hamed_30421
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #5
با تشکر از دوستان من میخوام سهره ماده که تقریبا رامه تو قفس رام شده رو دستی کنم میخوام حتی اگه در وپنجره هم باز باشه فرار نکنه رو دستم وایسه من خودم تقریبا اینکار کردم از دستم غذا میگیره اما همش میترسه
میخوام کسی که سهره رو واقعا دستی کرده تجربیاتشو در اختیار ما قرار بده بازم تشکر میکنم
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۱۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ
*
کاربر انجمن

.......
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 976
193 سپاس گرفته‌شده در 74 ارسال
ارسال: #6
دوست عزیز اومدو سهره شما دستی شد. آخرش چی . چه چیزی نصیبتون میشه .

شاهین یا باز نیست که دستی کنیم. وقتی رو دستمون نشسته حالشوببریم .

از نظر من اگر فقط هدوفتون رام کردن وبرای سرگرمی باشه بیهوده هست . بهتره بجای سهره از کبوتر استفاده کنی هم خونگی هست هم پنجره باز باشه بیرون نمیره اگرم بره بر میگرده .

یا از مینا استفاد کنید هم روی دست حرف میزنه .

اما سهره پرندگان ریز نقش سودی نداره . یا فقط بخوای رام بشه بشه ازش جوجه گرفت یه چیزی .

در آزادگان بنده خدا سهره ها رو گشنه نگه میدارند دستی میکنند برای جلب توجه مشتریها . برای جلب توجه بیشتر هم دم پرنده را

با لوله خودکار پیچ میدن . قدیم مرغ عشقهارو این شکلی میفروختن .
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۰۱:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: emad rad ، 10reza10 ، zkatod
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #7
این کار وقت تلف کردنه فقط  سهره را جای شلوغ بذار
۱۳۹۲/۰۴/۰۶، ۰۱:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 66
48 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #8
دوستان سلام سهره ای که نگهداری می کنم بعد از گذشت سه هفته کمی رام شده دیگه خودشو به در و دیوار قفس نمی زنه بطوریکه در حضور چند نفر در فاصله یک متری هم خودشو تمیز می کنه هم آواز می خونه ولی هنوز هم که برای تعویض ظرف غذا و آب نزدیکش می شم هیجانی می شه و رم می کنه به نظر دوستان اگه کم کم به قفس بزرگتر انتقالش بدم بهتره یا نه ضمنا قفسی  که الان توش زندگی می کنه همون قفس دست سازه که ما رو تابلو این سایت کرده !!!! 
۱۳۹۲/۰۸/۱۶، ۱۰:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی ، theanimal
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #9
سلام تا زمانی که کامل رام نشده نباید بندازیش توقفس بزرگ وباید توقفس رام باشه چون اگه بندازینش توقفس بزرگ  هم اینقد ک رام شده هم از سرش میپره
فک نکنم ی سهره تازه گیر تو عرض 20روز کامل رام بشه زمان بیشتری میخاد
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۸/۱۷، ۱۲:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، POLICE ، محمدمهدی ، عبدالله
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۲/۰۸/۱۶، ۱۰:۲۳ ب.ظ)'POLICE' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام سهره ای که نگهداری می کنم بعد از گذشت سه هفته کمی رام شده دیگه خودشو به در و دیوار قفس نمی زنه بطوریکه در حضور چند نفر در فاصله یک متری هم خودشو تمیز می کنه هم آواز می خونه ولی هنوز هم که برای تعویض ظرف غذا و آب نزدیکش می شم هیجانی می شه و رم می کنه به نظر دوستان اگه کم کم به قفس بزرگتر انتقالش بدم بهتره یا نه ضمنا قفسی  که الان توش زندگی می کنه همون قفس دست سازه که ما رو تابلو این سایت کرده !!!! 

درود
دوست عزیز جناب police
اصطلاحی بین سهره باز ها هست بنام سهره دو ساله(حتما شنیده اید).
سهره های وحشی به آرامی به قفس و انسانها و محیط جدیدشون خو گرفته و عادت میکنند.
بنظر من فعلا عجله نکنید و در همین قفس کوچک ازش نگهداری کنید.وقت برای انتقال به قفس زیبا و بزرگ هست.
۱۳۹۲/۰۸/۱۷، ۰۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: POLICE ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان