زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۲:۴۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دستی کردن سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #1
دستی کردن سهره
ایا دستی کردن سهره تاثیری در جفت گیری دتره
کسی نحوه دستی کردنشون یلده بگه ما هم استفاده کنم یه ماده دارم میخوام دستیش کنم:basa (159):
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۱۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 66
48 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #11
RE: دستی کردن سهره
از دوستان عزیز amin . va khodesh و theanimal که آقایی کرده و توجه دادند ممنونم سپاس .
۱۳۹۲/۰۸/۱۷، ۰۷:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، محمدامين كاوسی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 11
40 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #12
سلام به دوستای گلم.سهره ای که تو طبیعت بزرگ شده بعدش ویگیرن میارنش میفروشن هیچ وقت نمیشه مپل کاسکویی که کاملا رامه و روی دست وشونه میاد بکنیش چون خوی وحشی گری داره.فقط میتونی به یه قفس  کوچیک بندازیش و جای شلوغ بزاریشو با دادن دانه از دستت تو زمان اوج گوشنگیش که غذاشو برداشتی بهش بدی تا مقداری از وحشی بودن اولیش کم بشه.فقط سهره ای که خود آدم از تو قالش برمیداره رو میشه اونجوری رام کرد
۱۳۹۲/۱۰/۰۱، ۱۱:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 994
170 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #13
دوست عزيز اين روشي كه شمافرموديد كاملاً غلط هست. هيچ يك از اساتيد اين روش رو تاييد نميكنن. لطفاً اين روش گرسنگي دادن رو جاي ديگه نفرماييد تا افراد تازه كار با خوندن اين مطالب به اين كار اقدام كنند. اولاً دستي كردن سهره زياد كار خوبي نيست! من به اين اعتقاد دارم كه بعد از رام شدن كامل سهره اونرو دستي كنيم تا بيش از پيش رام تر بشه و كنار ما راحت باشه. من با دادن دان هايي كه خيلي دوست داره مثل شاهدانه و كاپشه و سبزيجات مثل كاهو دستيش ميكنم و به من عادت ميكنه !! طوري كه وقتي تو خونه آزاده فقط مياد رو دسته من ميشينه!!!! من اين روش رو روي سهره بالغ و جوجه سهره به مرور زمان انجام ميدم!!! رمز موفقيت تو پرنده بازي فقط صبر صبر و صبر!!!! موفق باشيد

۱۳۹۲/۱۰/۰۱، ۰۷:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۲/۱۰/۰۱، ۰۷:۳۶ ب.ظ)'shahin20' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز اين روشي كه شمافرموديد كاملاً غلط هست. هيچ يك از اساتيد اين روش رو تاييد نميكنن. لطفاً اين روش گرسنگي دادن رو جاي ديگه نفرماييد تا افراد تازه كار با خوندن اين مطالب به اين كار اقدام كنند. اولاً دستي كردن سهره زياد كار خوبي نيست! من به اين اعتقاد دارم كه بعد از رام شدن كامل سهره اونرو دستي كنيم تا بيش از پيش رام تر بشه و كنار ما راحت باشه. من با دادن دان هايي كه خيلي دوست داره مثل شاهدانه و كاپشه و سبزيجات مثل كاهو دستيش ميكنم و به من عادت ميكنه !! طوري كه وقتي تو خونه آزاده فقط مياد رو دسته من ميشينه!!!! من اين روش رو روي سهره بالغ و جوجه سهره به مرور زمان انجام ميدم!!! رمز موفقيت تو پرنده بازي فقط صبر صبر و صبر!!!! موفق باشيد

سلام
دوست عزيز شما هم  روش خودتون را كاملا شرح بديد تا همه ازش استفاده كنند وگرنه من  سهره داشتم كه همه اينها را بهش ميدادم وتوي دست خودم گردش هم مي بردم اما بعداز 5ماه حتي رام هم نشد.حداقلش اينه دوستاني كه با روش گرسنگي دادن سهره را دستي كردن روش خودشان را كاملا شرح دادن.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۰/۰۳، ۰۸:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20 ، محمدامين كاوسی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #15
چشم استاد!!!! 
استاد،اولين باركه سهره گرفته ميشه بايد مدتي تو يه جاي خلوت نگهداري بشه تا به قفس عادت كنه بعد تو جاي پررفت وآمد روزمين ميزاريم .
روش من؛ من زماني كه سهره رو اولين بار ميارم خونه تو يه قفس خيلي كوچيك كه مخصوص رام كردن هست ميندازم  و تو خونه تو يه جايي كه رفت و آمد زياده ميزارم و فقط سقف قفس رو ميپوشونم!!!! تا زماني كه به ريزه خوني بيوفته كه بستگي به ذات سهره داره، فقط براي آب و دون عوض كردن پيشش ميرم!!! بعد از يك هفته كه از خوندنش گذشت ، ميبرمش گردش كه معمولاً دم مغازه تقريباً تو ارتفاع ١.٧٠ سانت ميزنم! حدود يك هفته اين كار رو هر روز انجام ميدم.بعد از اون تو خونه تو ديوار رو ميخ ميزنمو هر چند روز يكبار بازم ميبرمش گردش!!! حالا ديگه سهره كاملاً آرام و اهلي شده!!!! اين زمان تو قفس يكم بزرگتر از قفس قبلي ميندازم و بيشتر وقتا تو خونه تك ميخه!!! بعد از اون دونه هايي كه معمولاً خيلي دوست دارن مثل كاپشه و شاهدونه تو انگشتم ميزارم و لابلاي ميله هاي قفس يواش نگه ميدارم. يكي دو هفته هر روز اين كارو ميكنم. بعد از اين كه ديگه ترسي از اين كار نداشت ... يكي دو روز ديگه بهش دوني كه دوست داشت رو نميدم..... بعد از چند روز يكم دوني كه دوست داره رو ميريزم تو دستم و دستم رو ميبرم داخل قفس اوايل يا ميترسه و نمياد يا اينكه با ترس مياد رو دست ميشينه!!!! بعد از حدود دو سه هفته كه اين كار رو كردم در و پنجره هارو ميبندم و چيزاي خطرناكي كه ممكنه بهش بر خورد كنه و آسيب ببينه رو برميدارم.... در قفس رو باز ميزارم و تو دستم يا تو ظرفي كه دونه هايي كه دوست داره رو ميريزم.تو فاصله يكي دو متري ميشينم و منتظر ميشم .مياد و ميشينه رو دستم. يكم كه خورد بقيه دون هاشو ميزارم تو قفس تا خودش بره تو قفس!!اولين بار خيلي بهش استرس وارد ميشه  بهتر هست دفعه بعد رو يكي دو روزبعد انجام بديد. معمولاً جوجه سهرهها دردسر كم تري تو دستي شدن دارن!!!! بازم ميگم من از دستي كردن سهره زياد خوشم نمياد،، اين كار رو بعد از رام شدنش انجام ميدم تا بيشتر در كنار ما احساس آرامش كنه بعد از اون ديگه كاملا تك ميخ ميشه .و تو زمان مستيش و جفت بودن پررو ميشه. اگه باز سوالي بود در خدمتم.     رمز موفقيت تو پرنده بازي  صبر صبر و صبر               همگي موفق باشيد. 

۱۳۹۲/۱۰/۰۳، ۱۰:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #16
سلام ارسالتون خیلی عالی بود وواقعا مفید
فقط  ی سوال
چرا سقف قفس رو میپوشنید؟؟

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۱۰/۰۳، ۱۱:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، shahin20
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #17
ممنونم استاد كاوسي!!!!
همه پرنده هايي كه تو طبيعت هستن هميشه از بالا سرشون احساس خطر ميكنند. به اين خاطر با پوشوندن سقف يه احساس آرامشي از بالا سرشون دارن. البته بعد از رام شدم ديگه نيازي به پوشوندن سقف نيست. موفق باشيد
۱۳۹۲/۱۰/۰۳، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدامين كاوسی
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #18
سلام
دوستان دستی کردن سهره فقط واسه کسی دلچسبه که فقط یه پرنده داره و اونم سهره س و قصد نداره جفتش کنه، من خودم  هر سهره ای رو که بخوام دستی میکنم تقریبا با همون روشی که دوستمون shahin20 گفتن، ولی دیگه الان دو سالی هست علاقه ای به این کار ندارم . اولین سهره ای که دستباز کردم خودم رو میدید نمیخوند فقط بازی میکردو نوکش رو به سیم میزد که بیاد طرفم ولی در عوض وقتی رو به مستی میرفت سرم رو که نزدیک قفس میبردم و تکون میدادم مستی میکردو میخوند،یعنی بعد از اون مستی دوباره ساکت میشد این سهره علاقه ای به جفت نشون نمیداد نه به قناری نه به سهره. بعد از اون هم یه سهره دیگه دستی کردم که اونم همه چیش شده بود ادم ، دست تکون میدادی مستی میکرد میرفتی جلو قفس مستی میکرد و فقط واسه ادم اینجوری میکرد واسه پرنده اصلا، و این یکی هم جفت نخورد. تجربه من اینو ثابت کرد که سهره دست باز به ندرت میل جفتگیری با یه سهره دیگه رو دارن، حالا نمیشه گفت حتما این حرف من صحت داره شاید واسه من اینجور بوده شاید از دوستان کسی هم بوده از سهره دستی چند بار جوجه گرفته باشه. امیدوارم هر کسی که علاقه به این کار داره بتونه به نتیجه برسه و لذتش رو ببره بازم میگم دوستمون shahin20 همه چی رو گفتن دیگه نیازی به گفته های من نیست. موفق باشید

۱۳۹۲/۱۰/۰۴، ۱۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، shahin20
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 11
40 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #19
سلام به دوست خوبم آقا شاهین.پرنده .آدم نیست که بخوای با روش گفتاری رامش کرد هرچی باشه پرنده خوی وحشیگری داره.اگه بخوای نتیجه بگیری باید قدری به زور متوسل شد.نه اونجور گرسنگی که دوست عزیزمون به اشتباه  متوجه شد.قدری که پرنده مجبورشه برای سیر شدن ترس از آدم رو کم کنه تو خودش. من با این روش همه جور پرنده ای را رام کردم از کاسکو گرفته تا شاهین.قرقی.کوتوله.عروس.دمبلیچه وحتی سگ.هرچی باشه ما از بچگی سالنهای تولید تکثیر پرورش پرنده سانان کویر بزرگ شدم.(شغل پدرم).مرسی از همه دوستان
۱۳۹۲/۱۰/۰۴، ۱۰:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #20
سلام استاد مجتبي ذكا...!!! هروقت از رام كردن سهره حرفي زده شده ، روش گرسنگي دادن مطلق به ميون اومده. من هم كه به شدت با اين روش مخالفم ، هر وقت اين مطلب رو ميبينم خيلي خيلي عصباني ميشم و در صدد مخالفت با اون برميام. اگه حرفي زده شده كه باعث ناراحتي شما شده؛ من اينجا از شما عذر خواهي ميكنم. در ضمن اون طور كه شما فرموديد براي ترقيب كردن پرنده به رو آوردن به طرف ما؛ زماني كه پرنده در حال رام شدن هست ما با دادن دون هايي كه دوست داره(علاوه بر دون اصليش) مثلاً سهره با شاهدانه كه باعث افزايش علاقه اونها به خوردن دون مورد علاقش ميشه كه همه ما ميدونيم شاهدانه باعث كمي اعتياد در سهره ميشه ، ميتونيم پرنده رو به خودمون علاقه مند كنيم.
اميدوارم شما هم در اين شغل شريف؛ كنار پدرتون موفق باشيد.
۱۳۹۲/۱۰/۰۴، ۱۰:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان