زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۲:۳۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دستی کردن قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 11
8 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
دستی کردن قناری
باسلام خدمت دوستان ، بنظر اساتید چه روشی برای دستی کردن قناری مناسب است . از اساتیدی که این مورد تجربه داشته اند .مانند جناب هستی و ..... دوستان لطف کنند و بنویسیند چگونه ، چه مراحلی و از چند روزگی جوجه باید کار راشروع کرد ؟
باتشکر
۱۳۹۱/۰۹/۲۴، ۱۰:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: -1
سپاس‌ها: 9
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #21
سلام خسته نباشید
سلام خدمت همه دوستان میخواستم بدونم قناری که بزرگ هست رو میشه دستیش کرد یانه؟
اگر میشه ،میشه بگید چطوری ؟؟؟باید چکار کرد[/size]
۱۳۹۲/۰۱/۰۶، ۱۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #22
RE: سلام خسته نباشید
(۱۳۹۲/۰۱/۰۶، ۱۱:۰۶ ب.ظ)j1900 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همه دوستان میخواستم بدونم قناری که بزرگ هست رو میشه دستیش کرد یانه؟
اگر میشه ،میشه بگید چطوری ؟؟؟باید چکار کرد[/size]

باسلام

اینکار خیلی مشکله و بعید میدونم براحتی بشه انجامش داد چون قناری با پرنده هایی مثل خانواده طوطی سانان متفاوته و اصولا برای اینکار ساخته نشده و طوطی سانان رو خیلی راحت تر میشه دستی کرد؟!!

موفق باشید

:basa (166):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۲/۰۱/۰۷، ۰۸:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #23
RE: سلام خسته نباشید
سلام دوست عزیز
لطفا برای تابیک نام مناسب انتخاب کنید تا دوستان بدونن مربوط به چی میشه
قناری را در حدی که شما انتظار دارید اصلا قابل رام شدن نیست
موفق باشید
۱۳۹۲/۰۱/۰۷، ۱۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #24
RE: دستی کردن قناری
سلام دوست عزیز.
من یه قناری دارم که دستیش کردم. اگه دوست داشتی میتونم کارهایی رو که کردم بهت بگم، اما مسئولیتی در قبالش قبول نمی‎کنم.
۱۳۹۲/۱۰/۰۲، ۱۲:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #25
(۱۳۹۲/۱۱/۱۵، ۰۳:۵۰ ب.ظ)'افسونگر' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام؛چراھیچکس برادستی کردن جوجہ قناری مطلبی ننوشتہ‏?جای دیگہ ای بحث شدہ راھنمای کنیدمنم یادبگیرم لطفا‏‏?‏‏?‏

سلام دوست عزيز

توجه داشته باشيد كه در كل با توجه به انتصاب قناري به دسته گنجشك سانان ، دستي نمودن اينگونه پرندگان كار آساني نخواهد بود.
تجربه شخصي بنده : جوجه قناريهاي 20 روزه اي كه در ابتدا شروع كار از دوستم خريده بودم تا هم اكنون كه جفت خورده و جوجه نيز دارند هرگز ارتباط خوبي با من نداشته و ندارند و به محض داخل كردن دستم به درون قفس به اين سو و آن سو مي پرند اما جوجه هاي همين قناريها با توجه به اينكه از روزي كه از تخم درآمده اند نزد بنده بوده اند و در روزهاي اوليه باز كردن چشمانشان از فاصله كمتر از 15 سانتي بهشون نگاه مي كردم و بعد از اينكه پرهايشان درآمده و قبل از ترك لانه چندين بار نوازشان كرده ام هم اكنون از من ترسي ندارند و حتي وقتي دستم را درون قفس مي برم بر روي انگشتانم مي نشينند و هيچ ترسي از من ندارند .
يك نكته : هرگز با شتاب سمت قفس نرويد و هرگز دستتان را سريع در قفس حركن ندهيد تا پرنده از شما نترسد
باز هم ميگويم دستي كردن قناري واقعاً كار دشواري است.

۱۳۹۲/۱۱/۱۶، ۰۹:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، attaghi ، ali_021
*
کاربر انجمن

محصل...
سپاس‌ها: 89
30 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #26
دستی کردن قناری
سلام دوستان
من توی بعضی کلیپ ها دیدم که قناری رو دستی کردن
از دوستانی که روش رو میدونن خواهشمندم که به ما هم آموزش بدن
با تشکر
۱۳۹۳/۰۲/۱۶، ۰۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 0
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #27
RE: غذا گرفتن از دست
سلام
منم یه قناری ماده زرد طلایی دارم که از دست غذا میگیره حتی بعضی اوقات که در قفس بازه و ما سر سفره هستیم میاد میشینه وسط سفره و نون میخوره
وقتی که تو قفس باشه بخوای دستتو ببری تو قفس زود میپره رو دستت و نوک انگشتاتو نوک میزنه دیگه یجور عادت شده واسه خودش و اهالی خونه
نمیدونم خوبه یا بد
علاقه شدیدی به هفت تخم و کاهو داره جوری که من اگه کف دستم هفت تخم باشه خودشو میچسبونه به میله ها و مدام بالا پایین میپره وقتی درو باز میکنم زود میاد میشینه رو دستم و شروع میکنه به خوردن کسی هم بخواد دست ببره سمتش با یه ژست حمله دستشو نوک میزنه
بنظرتون خوبه یا بده؟
۱۳۹۳/۰۳/۱۳، ۰۴:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، مهدي عرفان ، shahin20
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 994
170 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #28
RE: غذا گرفتن از دست
(۱۳۹۳/۰۳/۱۳، ۰۴:۲۵ ب.ظ)'hamidreza7870' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
منم یه قناری ماده زرد طلایی دارم که از دست غذا میگیره حتی بعضی اوقات که در قفس بازه و ما سر سفره هستیم میاد میشینه وسط سفره و نون میخوره
وقتی که تو قفس باشه بخوای دستتو ببری تو قفس زود میپره رو دستت و نوک انگشتاتو نوک میزنه دیگه یجور عادت شده واسه خودش و اهالی خونه
نمیدونم خوبه یا بد
علاقه شدیدی به هفت تخم و کاهو داره جوری که من اگه کف دستم هفت تخم باشه خودشو میچسبونه به میله ها و مدام بالا پایین میپره وقتی درو باز میکنم زود میاد میشینه رو دستم و شروع میکنه به خوردن کسی هم بخواد دست ببره سمتش با یه ژست حمله دستشو نوک میزنه
بنظرتون خوبه یا بده؟

به نظر بنده اگه ماده نترس باشه ؛در زمان جفت شدن استرسش خیلی کم میشه؛ اگه دستی هم باشن چه بهتر!!!! بنده هم یه ماده دارم که از پشت میله ها از دستم دون میگیره؛ تو زمان جفت شدن ؛ انقدر بلا سرش آوردم که اگه ماده دیگه ای بود از جفت شدن منصرف میشد!!! به نظرم اگه زیادم دستی باشه در حدی که از هیچی نترسه شاید تو زمان جفت شدن کمی اذیت  بکنه!!!!  
موفق باشید

۱۳۹۳/۰۳/۱۳، ۰۸:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، محمدامين كاوسی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #29
به نظر من اگه بتونيد جوجه رو با سريلاك قناري از روزهاي 10 به بعد تغذيه كنيد به شرط زنده ماندن دستي ميشه بهتر است از قناري هاي سبك براي اين كار شروع كنيد
۱۳۹۵/۰۹/۰۴، ۰۵:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان