زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۴:۱۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دستی کردن مرغ عشق

*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #1
دستی کردن مرغ عشق
شما سه چیز رو رعایت کنید کنید مرغ عشقون دستی میشه
اول تنها باشه یعنی جفت نداشته باشه اگه جفت داشته باشه دستی نمیشه
دوم نباید هفته دوم غذا رو تو جا دونه بریزید یعنی گرسنه باشه تا وقتی مرغ عشق سیر باشه شما رو حساب نمیکنه
سوم مرغ عشقتون نباید بال داشته باشه باید پراش رو با قیچی بچینید
اگه این سه شرط رو رعایت کنید صد درصد مرغ عشق شما دستی میشه حتی اگه پیر باشه یا وحشی
ابتدا مرغ عشق رو پراش رو قیچی کنید یه دستکش ضخیم بپوشید بگیریدش تو دست نمیتونه گازتون بگیره حالا هر وقت بیکار شدید بگیریدش تو دست حدود یه هفته طول میکشه بعد مرغ عشق میفهمه که گاز گرفتن شما هیچ سودی نداره براش پس دیگه شما رو گاز نمیگیره یعنی بعد از یه هفته میتونید با دست بدون دستکش بگیریدش به همین راحتی از گاز گرفتن دردناک مرغ عشق جلو گیری کنید
جا دونه رو از قفس بیرون بیارید سه چهار ساعت دیگه بیاد یه کم ارزن بریزید تو دستتون بگیرید جلوش اون نمیدونه چیکار کنه مجبور از گرسنگی بیاد بشینه رو دستتون غذا بخوره زیاد دستتون رو تکون ندید تا کمتر بترسه خب حالا دیگه از شما نمیترسه میدونه که بدون شما از گرسنگی میمیره پس بیشتر با شما انس میگیره شما هم فقط با دست بهش غذا بدید حالا دیگه بیرون از قفس باید بهش غذا بدید دیگه اگه انگشتتون رو جلوش بگیرید میاد رو انگشتتون و گاز هم نمیگیره وقتی میگیریدش فشارش ندید اروم بگیریدش یا انگشتتون رو دراز کند خودش میاد رو دستتون

منبع : قناری و مرغ عشق اهواز
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۰۳، ۰۵:۵۲ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۱۲/۰۳، ۱۱:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #2
RE: دستی کردن مرغ عشق
من روش شرطی را ترجیح می دم
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۱۰:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #3
سلام
اگه ما چندوقت بعد از دراومدن جوجه مرغ عشق از تخم،يكي از جوجه هارو داخل قفس ديگه بزاريمو با دست بهش غذا بديم و خودمون تر و خشكش كنبم،اون مرغ عشق دستي ميشه؟
اصلا ميشه زنده نگهش داشت؟
اين مرغ عشق هايي كه هستن فال برميدارن،اينارو چطوري دستي كردن؟:basa (166):
۱۳۹۱/۰۵/۱۹، ۰۴:۳۴ ق.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #4
باسلام غذا دادن به جوجه مرغ عشق بصورت دستی کارسختیه،برای دستی کردن مرغ عشق نیازی به گشنگی دادن هم نمیباشد کافیست بعد از دون خور شدن جوجه مرغ عشق پراشو قیچی کنید و همانطوری که در بالا گفته شد تنها باشد در این حالت راحت دستی میشه و هرچی دوست داشته باشید میشه بهش یاد داد نر و ماده بودن فرقی نمیکند بعد از چند ماه که خوب دستی شد میشه جفتش کرد و دستی باقی میمونه ،من مرغ عشق داشتم یکسال بعد دستی کردن حتی چند کلمه صحبت کردن هم یاد گرفت
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۵/۱۹، ۱۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، langarood ، Arjon ، sahar gharebaghi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #5
با سلام
طوطی باجریگار که ما به اسم اشتباه مرغ عشق میگیم نوعی طوطی با هوش میباشد که زادگاه این طوطی استرالیا میباشد و بیشتر جوجه نر توانایی صحبت کردن رو دارا میباشد فقط صحبت کردنش کمی نامفهوم ولی قابل تشخیص میباشد و از وقتی کلیپ رقص این پرنده رو دیدم علاقه زیادی به این پرنده پیدا کردم و راههای دیگری هم برای دستی کردن هست و دوستان باید نظرات عملی شونو اعلام کنند و فکر میکنم دستی کردن جوجه برای حرف زدن ارزش مشکلات شو داشته باشد با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۱۹، ۰۱:۳۸ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۵/۱۹، ۰۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #6
سلام به همه بزرگواران
آيا وقتي مرغ عشق(طوطی باجریگار) رو همراه جفتش داخل قفس داشته باشيم،بايد هميشه از آدم بترسه؟
يعني حتما بايد جدا نگهش داريم و بمونيم تا كامل گرسنه بشه بعد از دستمون غذا بگيره؟
۱۳۹۱/۰۵/۲۰، ۰۴:۵۵ ق.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

------------
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #7
سلام من یه جفت مرغ عشق دارم کنار همن نره از دستم دونه میخوره بهش دست هم میزنم نوک نمیزنه الان یعنی دستیه ؟ ولی روی انگشتم نمی شینه
۱۳۹۱/۰۹/۲۲، ۰۱:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان