زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۱:۱۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دقت در تهیه دانه ها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #1
تفاوت کتان اردبیل با کتان عراقی
چند روز پیش مشهد از پرنده فروشی کتان خریدم فروشنده گفت کتان عراقی 3000 تومان ، کتان اردبیلی 4000 تومان . تفاوت دانه ها در چی میتونه باشه و چطوری میشه اینها رو از همدیگه تشخیص داد . ممنون
۱۳۹۱/۰۳/۲۳، ۱۰:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 123
320 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #21
RE: دقت در تهیه دانه ها
دوست عزیز شما دانی که میخرید نمیدونید چند وقته مونده مال امساله یا ... و کتان اردبیله یا کانادا وعراق و همیشه دانها آلوده به گردو خاک و بعضی انگلها که تخم ریزی میکنندهستند و مهم تر ازهمه بعضی آلودگیها که باعث بیماریهای روده ای میشوند،برای بچه های شهرستان بهترین راه شستن آن هست و واقعا تهیه این موادی شما عنوان کردین امکانش نیست و دارو خانه های تهران،قم قناری و...
داروی تکی نمیفروشند چون ارسالش مقرون به صرفه نیست وباید یه پکیج بگیری و البته خیلی ازاین مواد هم گیر نمیاد.
پس برا ما چاره ای جز این نیست به آلمان هم رفت و آمد نداریم داروی زد عفونی بگیریم، تو یه جا خوندم بزرگترین عامل انتقال بیماری کشنده کاردی دان آلوده میباشد،
بهترین روش شستن:

دانها رو تو آبکش بریزید وآبکشی کنید و زود تو آفتاب پهن کنید بعد 2تا3 ساعت زود خشک میشه و اگه خواستین بذارین فریزر در پلاستیک رو کاملا" ببندید هیچ اتفاقی نمیفته و کاملا"خشک میمونه

این روش بنده است شاید دوستان راه بهتر و موثری را سراغ دارند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۰۶، ۰۱:۱۵ ب.ظ، توسط TURK.)
۱۳۹۲/۰۴/۰۶، ۰۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #22
(۱۳۹۲/۰۴/۰۵، ۰۹:۵۰ ب.ظ)'abbass11' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من هم با شستن موافق نیستم همون اول هنگام خشک کردن زیر آفتاب دوباره دان توسط گرد و قبار آلوده میشه و بعد از فریز هم دان یه رطوبتی به خودش میگسره حالت شبنم طور که باعث فساد دان میشه و..... البته این نظر شخصیه منه و ممکنه درست هم نباشه 
اما از mono prop  بگم که 250 گرمش واسه 250 کلیو گرم دان استفاده میشه وکاملا به صرفه هست  من از آلمان گرفتم و  این محصول تاریخ مصرف نداره و به مدت طولانی قابل استفاده هست 

دوستان اگه بخوان من میونم  به صورت جزئی و کلی واسشون بفرستم  امتحانش ضرری نداره  به  هر حال من از هر روشی بیشتر بهش اعتقاد دارم و همیشه ازش استفاده میکنم 
۱۳۹۲/۰۴/۰۶، ۰۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: TURK ، omidlord ، محمدمهدی
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #23
Mono_prop ضدعفونی دان و خوراک
با سلام
Mono_prop ضدعفونی دان و خوراک
Mono-Prop dient zur Behandlung aller Einzelsaaten oder Futtermischungen gegen Schimmelpilzbefall, wobei dieser selber lediglich nur unter einem Mikroskop erkennbar wäre. Bei einer Übertragung auf den Vogelorganismus ist neben den toxischen Ausscheidungen des Pilzes, ein Befall der Luftwege (Kropf-Luftschnappen) zu verzeichnen. Die Gefahr einer Aufnahme von Schimmelpilzen oder deren Sporen besteht insbesondere in der feuchten Umgebung von Badegefäßen sowie bei der falschen Herstellung von Keim- und Quellfutter verschiedenster Saaten
دوستان ببخشید زبان آلمانی من خوب نیست و دست پا شکسته ترجمه کردم اگه اشتباهی هست شرمنده :
Mono-Prop برای محافظت از همه محصولات زراعی و یا خوراک مخلوط در مقابل آلودگی با کپک ها و قارچ ها استفاده میشود ، که این کپک ها و آلودگی ها تنها در زیر میکروسکوپ دیده می شوند . با انتقال به بدن پرنده سمی از این قارچ ها ترشح می شود که باعث مشکلات تنفسی (نفس نفس زدن در حالت cRAW) و گوارشی می گردد . در قارچها یا کپک ها با جذب رطوبت هاگ تشکیل شده و هاگدار و خطرناکتر میشوند . به ویژه در محیط های مرطوب با نگهداری غلط از تخم (بذر) و محصولات زراعی و علوفه در بهار کپک و قارچ ها بیشتر تولید میگردند .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۰۷، ۰۷:۱۴ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۲/۰۴/۰۷، ۰۵:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11 ، selena ، TURK ، 10reza10 ، امیر محمدی ، shams
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #24
یک نمونه ضد عفونی کننده دان و خوراک واسه من آوردن تقریبا سبز رنگه و بوی خیلی تندی داره و باید درب ظرف کاملا بسته باشه والا بو میپره و خاصیتش از دست میره ... فله ای آوردن و باز شده بود .

عباس جان این پودر که شما دارید همینه یا نه ؟!  پودر چه رنگیه ؟ حالت و بوی خاصی داره ؟ عکس از قوطی و محتویاتش میشه بذارید ؟
۱۳۹۲/۰۴/۰۷، ۰۷:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #25
دقیقا بوی خیلی تندی داره و حتما حتما در ظرف باید بسته باشه بوئی شبیه به چسب آکواریوم (سیلیکون ) یا سرکه داره با دان مخلوط میکنی و تا دو روز درب ظرف دان رو هم میبندی من به صورت بسته بندی پلم  هست  عکس هم به چشم 

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

شرمندم هر کار کردم نتونستم وی آپلود سنتر خود سایت عضو بشم و عکس ها رو از اون طریق بزارم

۱۳۹۲/۰۴/۰۷، ۰۳:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: TURK ، 10reza10 ، omidlord ، میلادی
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #26
ممنون
دقیقا درسته .. میخواستم مطمئن بشم ، چون واسه من پلم نبود شک کردم شاید از اسم قوطی و برند سواستفاده کردن .
۱۳۹۲/۰۴/۰۸، ۰۸:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 17
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #27
سلام ,
اگه توی تهران آدرسی دارید که این محصول رو میفروشن ممنون میشم به من بدین .
از یکی از دوستانم مقداری ضد عفونی کننده دان ( قارچ و جک  و جونور کش ) گرفتم که اونم فله ای از کسی گرفته بود .  یک گرم در یک کیلو دان اضافه میشود .
سفید رنگ مایل به کرم هست . خودش هم نمیدونست که چه برندی داره . ولی بوی تند و زننده ای داره تو مایه های بوی کلر . حدس زدم کلر باشه ولی مطمئن نیستم . اگه جائی رو پیدا کردید به هم خبر بدیم خوبه . دست همتون درد نکنه .

۱۳۹۲/۰۴/۱۲، ۱۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #28
حتما میدونین کلر وترکیبات کلر بسیار سمی هست و مخرب دستگاه تنفس پس قبل از استفاده از محصولی که دارین از اصالت اون مطمئن بشین 
۱۳۹۲/۰۴/۱۲، ۰۴:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، theanimal
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #29
کسی تا حالا از نانوسیل دان و هوا استفاده کرده؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۱، ۰۶:۲۱ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۱، ۱۰:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #30
بله جناب اهواز قناری محصول مصرفی دایم پرنده های منه که بهشون هفته ای یکی دوبار وبه لونه جوجه های سه روز به بالا وپای قناری اگه زخمی دونه ای بزنه اسپری میکنم (مواظب باشید روی تخم نپاشید پودرش میکنه )وکلا برای عملکرد ضدباکتریاییش توصیه میکنم همه دوستان ازدامپزشکی بگیرن ارزونه چارتومن ودرضمن خالصش هم هست که خطریه ولی خیلی باصرفه که باید5 سی سی ازاونوبایه ظرف شیشه پاکن اب اکسیژنه یاتصفیه که250سی سیه قاطی کرد(یه سرنگ مدرج بگیرید)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۱، ۰۲:۱۳ ب.ظ، توسط sj_mousavi.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۱، ۰۲:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11 ، محمدمهدی ، theanimal

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان