زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۲۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دقت در تهیه دانه ها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #1
تفاوت کتان اردبیل با کتان عراقی
چند روز پیش مشهد از پرنده فروشی کتان خریدم فروشنده گفت کتان عراقی 3000 تومان ، کتان اردبیلی 4000 تومان . تفاوت دانه ها در چی میتونه باشه و چطوری میشه اینها رو از همدیگه تشخیص داد . ممنون
۱۳۹۱/۰۳/۲۳، ۱۰:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #31
RE: دقت در تهیه دانه ها
دوستان از نانوسیل واسه ضد عفونی دان کسی استفاده کرده ؟ نتیجه ؟ ( مشخصات محصول ، تولید کننده و عکس )
۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۰۱:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohamad.dem ، theanimal
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #32
سلام امید جان در مورد نانو سیل جناب موسوی تجربه بالایی دارند ایشان میتوانند راهنمای خوبی باشند
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۱۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohamad.dem ، omidlord ، theanimal
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #33
تا جائی که من اطلاع دارم نانوسیل واسه ضد عفونی محیط هستش حتی به بدن خودتون هم نباید بریزه بعید که چنین محصولی رو بشه واسه ضد عفونی دان هم استفاده کرد
۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۰۱:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، theanimal
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #34
منم واسه همین پرسیدم .. چون واسه دان ندیدم تابحال ، دیدم دوستان بالا نوشتند ضدعفونی دان کنجکاو شدم ! ... اگر هست معرفی کنید .
۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۰۵:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #35
گروه دارویی: محلول ضدعفوني كننده و استريل كننده

تركيب:
پراكسيد هيدروژن
نیترات نقره

مكانيسم اثر:
نانوسيل دان و هوا يك ضد عفوني كننده بسيار قوي برای ضدعفونی خوراک مصرفی دام و طیور و همچنین هوا مي باشد كه درتركيب آن پراكسيد هيدروژن بعنوان يك اكسيد كننده بر روي تمامي ميكروارگانيسم ها ( ويروسها، باكتريها، قارچها ، تك ياخته ها و … ) موثر بوده و در دزهاي پيشنهادي باعث از بين رفتن آنها مي گردد. نانوسیل دان و هوا هیچ گونه خطر مسمومیت و عوارض جانبی برای کارگران مزرعه و دام و طیور پرورشی ندارد. همچنین فرمولاسیون مناسب آن برای ضدعفونی هوای استنشاقی علاوه بر پاکسازی هوا مانع از اثر سوء بر سیستم تنفسی انسان، دام و طیور می گردد. نانوسیل دان و هوا پایداری زیادی در خوراک با pH های مختلف و در دماهای متفاوت دارد و فاقد هرگونه اثر سوء بر روی کیفیت خوراک بوده و هیچ عارضه ای برای طیور ندارد. نانوسیل بر روی انواع باکتریهای موجود در خوراک از جمله سالمونلا موثر بوده و بر روی انواع قارچهای موجود در خوراک از جمله آسپرژیلوس نیز موثر است.

منبع
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۰۶:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #36
تشکر از اهواز قناری عزیر ، شما تجربه استفاده از محلول در دان و خوراک واسه قناری دارید ؟ اگر استفاده کردید مقدار و مدت زمان مصرف ، نتیجه مثبت یا منفی حاصله یا عوارض بعدی یا هر نکته خاصی که به نظرتون میاد رو کامل لطف کنید .
دوستان در اصفهان جایی برای تهیه دیدید به بنده هم خبر بدید ممنون میشم .
۱۳۹۲/۰۵/۲۸، ۱۰:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #37
سلام به دوستان بنده مدت زیادیست که استفاده میکنم ونتیجه محسوس ان اینست که پرندها ی من کمتر بیمار شدن حتی زمانی که من به شدت سرما خورده بودم ودرتماس دایم با پرنده ها بودم باپاشیدن هفته دوبار درمحیط قفسها هیچ اثری ازسرماخوردگی در انها ندیدم وهمینطور جوجه های دوروزه به بعد توی چال به هیچ گونه بیماری عفونی مبتلا نشدند ودر اخر ضریب اطمینان خاطر وراحتی خیال بیشتری را به من داده اما (توجه توجه)هیچگاه روی تخم پرنده نپاشید نپاشیدنپاشید سه بار گفتم که هیچوقت یادتون نره در ضمن شما میتونید مقدار5 سی سی از نانوسیل خالص رو در250 سی سی اب تصفیه یا اکسیژنه حل کرده ومشابه اماده مصرف اون رو که 2%هستش درست کنید
موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۹، ۰۸:۰۰ ب.ظ، توسط sj_mousavi.)
۱۳۹۲/۰۵/۲۹، ۰۷:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 124
31 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #38
سلام به همه چند هفته پیش چهارراه موشیر بودم یه فروشنده توی پاساز بهار بود میگفت حواست باشه تخم کتون خوب بخری میگفت یه تخم کتون جدید اومده پرنده فط میشکونتش و نمیخوره میگفت باید تخم اردبیلی بخری میگفت پرنگ ترهست چند وقت پیش دیدم یکی از قناری هام فقط پوست اون رو میکنه اصل کت.ن نمیخوره
۱۳۹۲/۰۵/۳۱، ۰۳:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #39
با سلام
لطفا تا چیزی رو کامل مطالعه نکردید به بقیه دوستان پیشنهاد ندید
مونوپروپ فقط روی قارچهایی که دو تا سم قارچی به اسم مایکوتوکسین و آفلا توکسین تولید میکنند تاثیر میذاره و اونها رو از بین میبره این سمها در دراز مدت باعث مشکلات کبدی و برخی سرطانها میشوند ولی روی باکتریها که باعث اغلب بیماریهای عفونی پرندگان مثل اسهالها و ... تاثیری نداره که این قارچها روی دانه های مرطوب بهتر رشد میکنند
ولی بر عکس ترکیبات نقره مثل نیترات نقره تمامی میکروبها مثل باکتری و قارچ و ویروس و... از بین میبره.
با تشکر

در ضمن نانوسیل رو نمیشه تو خوراک پرنده استفاده کرد.بهترین کار همین شستن دانه ها وخشک کردن سریع(تا جوانه نزنه یا پوستش جدا نشه) اونهاست جلو آفتاب اگه مقدارش کم بود با سشوار هم میشه.دانه ها با شستن آلودگیشون پاک میشه حالا اگه میخواهید مطمئن شوید با همین ضد عفونی کننده میوه و سبزی که تو آشپز خونه استفاده میشه و 1500تومان هست به مدت 10 دقیقه دانه هارو ضد عفونی کنید ولی حواسمون باشه خوب باید بعدش شسته بشه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۳۱، ۱۰:۵۲ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۵/۳۱، ۱۰:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، katbi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #40
درود
تو شهرستان ما و شهرستانهای اطراف هر چی دانه قناری وجود داره(هفت تخم،کتان،ارزن) تو فروشگاهها،دارای یه نوع حشره سیاه یا قهوه ای رنگ هستش!بنظرم یه نوع شته یا سوسک خیلی ریزه.
وقتی که تازه دان رو تهیه میکنم بوی بدی نمیده اما مدتی که از نهگداریشون میگذره بسیار بوی بدی میگیرند دان ها!
دونها رو میشورم با آب بعلاوه اینکه زیر آفتاب زیبای خوزستان بمدت یکروز آفتاب میدم بهشون اما بازهم بعد از مدتی سرو کله این افتها پیدا میشه!!!!!!!
میخاستم ببینم این محصول واسه کشتن این نوع حشره یا تخمهاش مفیده؟
۱۳۹۲/۰۶/۰۱، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کریم700

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان